Kézilabda: idegenben nem megy a lányoknak az NB II-ben

2014. október 7., kedd

A női kézilabda NB II harmadik fordulójában a szabadnapos vásárhelyiek miatt csak két megyei csapatunk lépett pályára és ezúttal sem sikerült számukra az idegenbeli pontszerzés.

A makói lányok az elmúlt heti parádés győzelem után ezúttal sokkal gyengébb teljesítményt nyújtottak Békéscsabán a Csorvási SK vendégeként. Kétségtelen, hogy Szebehelyiék 14 percet játszottak emberhátrányban a hazaiak egyetlen kiállításával szemben és ez alaposan bejátszhatott abban, hogy végül is három gólos vereséget szenvedtek. Orosházán a két második csapat összecsapása igen parázsra sikeredett, amelyet mindkét oldalon kilenc-kilenc kiállítással próbáltak oltani a játékvezetők. Az első harminc perc után még vezetett ugyan a Szeged KKSE II., de szünet után a tíz gólig jutott góllövőlista vezető,

Balogh Vanessza

vezérletével fordítani tudott az orosházi együttes és otthon tartotta a két pontot. A krónikához az is hozzátartozik, hogy a felnőtt találkozó előtt lejátszott junior mérkőzésen - amelyet a szegediek 21 gólnyi különbséggel nyertek - az SZKKSE II. felnőtt csapatából 12-en léptek pályára, míg a hazaiaktól mindössze hárman szerepeltek a felnőtt keretből. Talán meggondolandó, hiszen ez is oka lehet, hogy a hajrára elfáradhattak a többségében két találkozót végig játszott szegedi lányok.

Női kézilabda NB II dél-keleti csoport, 3. forduló:

CSORVÁSI SK - MAROS-MENTI NKSE 22-19 (10-9)

Békéscsaba. Vezette: Papp D., Tar M.

Makó:

Dani Sz. - Nagy N. 1, Kozserán B. 4, Szebehelyi 2, Kürti P. 2, Kovács A. 7(6), Sárkány Zs. 3. Csere: Cseh P., Kozserán K. (kapusok), Molnár A., Práger Zs., Furák K., Méreg N., Wöller K. Edző: Baunok Bernadett.

Kiállítások:

2, ill. 14 perc.

Hétméteresek:

7/6, ill. 6/6. Baunok Bernadett: "Csapatunk nem bírta el, hogy sokat kellett emberhátrányban játszanunk. Sokszor csak erőlködtünk és naggyá tettük az ellenfél kapusát."

Juniorok:

Csorvási SK - Maros-menti NKSE 19-24 (11-13).

OROSHÁZI NKSE II. - SZEGED-KKSE II. 35-31 (18-20)

Orosháza. Vezette: Papp D., Tar M.

Fodor T.- Reigl Sz. 4, Aracsi V. 1, Zsikó Zs. 5(3), Miklós K. 3, Kenyeres B. 12(1), Őri A. 6(1), Szűcs D., Nagy Z., Dankó L., Bánhegyi N., Kovács R., Nagy V., Vozár M. Edző: Törökné Csapó Erika.

18, ill. 18 perc.

8/6, ill. 5/5.

Juniorok:

Orosházi NKC - Szeged-KKSE 22-43 (12-23).

A 3. forduló további eredményei:

KSI SE - Szarvasi NKK 22-19, Szeghalmi NKC - Gyulai SE 34-40, Túrkevei VSE - Békéscsabai ENKSE II. 23-31. A Hódmezővásárhelyi LKC szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Békéscsabai ENKSE II. 6 pont/3 mérkőzés, 2. KSI SE 6/3, 3. Orosházi NKSE II. 4/3, 4. Szarvasi NKK 2/2, 5. Maros-menti NKSE 2/3, 6. Gyulai SE 2/3, 7. Hódmezővásárhelyi LKC 2/2, 8. Csorvási SK 2/3, 9. Szeged-KKSE II. 2/3, 10. Szeghalmi NKC 2/3, 11. Túrkevei VSE 0/2.