Labdarúgás: az FK 1899 II. nyerte a 45. Marika-kupát + FOTÓK

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

marikakupa_donto_mj-025

Négy szegedi csapat csatázott a 45. Marika-kupán Tóth István “Pipu” szervezésében a Szabadság téren.

Fotós tudósítás folyamatosan egész nap!

A 45. Marika-kupa 9 órakor a rendező IKV Alsóváros KEAC elleni elődöntőjével indult, majd 11 órakor a másik ágon a St. Mihály FC csap össze az FK 1899 Szeged II.-vel. A meccseket tizenegyesrúgó bajnokság követi. A helyosztók 15 órakor kezdődnek a bronzmeccsel, amelyen a két vesztes lép pályára, a döntőt pedig a két győztes vívja 17 órától. A legelső tornát egyébként még 1969-ben a rendező IKV Alsóváros nyerte meg, az azóta eltelt 45 évben pedig mindössze egyszer fordult elő, hogy nem rendezték meg a Marika-kupát.

Az első elődöntőt 0-0-s félidőt követően 2-0-ra nyerte az IKV Alsóváros Csehó Béla és Pipicz István találataival a KEAC-cal szemben. A második mérkőzésen az FK 1899 Szeged II. 3-0-ra verte a St. Mihály FC-t, Forró Attila (2) és Fekete József góljaival – mindkét alakulatban egyébként sok fiatal, ifista kapott lehetőséget.

Kora délután a KEAC szerezte meg a harmadik helyet, a kecskésiek gólzáporos találkozón múlták felül a szentmihályiakat. A döntőt pedig szoros derbin az FK 1899 Szeged II. nyerte az IKV Alsóváros ellen.

A 45. Marika-kupa eredményei:

Elődöntők:

9.00: IKV Alsóváros – KEAC 2-0 (0-0). Gól: Csehó B., Pipicz I.
11.00: St. Mihály FC – FK 1899 Szeged II. 0-3 (0-2). Gól: Forró A. (2), Fekete J.

3. helyért:

15.00: KEAC – St. Mihály FC 6-3 (2-2). Gól: Erhardt Sz., Albert (2-2), Kozma I., Buza R., illetve Baján Z., Olajos Cs., Tóth Z.

Döntő:

17.00: IKV Alsóváros – FK 1899 Szeged II. 2-3. Gól: Csehó, Pipicz, illetve Makai, Forró, Vasas.