Vízilabda: sima győzelemmel zárta az alapszakaszt a Diapolo Szeged

2014. április 11., péntek
deckeradam_beton_osc_mj-025

A várakozásoknak megfelelően a Szivós Mártont nélkülöző Diapolo Szeged simán vette az OSC elleni meccset, könnyed győzelemmel zárva az alapszakaszt.

Decker Ádám, Aljosa Kunac

Kiss Csaba

remekbe szabott találataival hamar 3-0-s vezetésre tett szert a csapatkapitányát,

Szivós Mártont

szívműtéte után nélkülözni kényszerülő Diapolo Szeged az Orvosegyetem SC vendégeként a budapesti Nyéki Imre Uszodában. A folytatásban is érvényesült a tudásbeli különbség, mert ugyan szépítettek a hazaiak, ám felzárkózni mégsem tudtak - noha büntetőből is lett volna rá lehetőségük - ezt követően pedig

Lukas Seman, Molnár Tamás

Hegedüs Gábor

révén újabb triplával válaszolt a remekül védekező Szeged, sőt, utóbbi ötméteresből is eredményesnek bizonyult (1-7). Bár két szép centergóllal ugyan kozmetikáztak az orvosegyetemisták,

Tóth Márton

találata tett pontot az első félidő végére (3-8). Fordulás után Kiss Csaba ismét beköszönt, majd érkezett egy újabb szépítő találat egy kivédekezett emberhátrányt követően.

Jansik Szilárd

a negyed hajrájában újabb szegedi emberfórt váltott gólra, igaz, erre is hamar jött a válasz (5-10). A záró felvonásban négy gólra kapaszkodott fel a hazai alakulat, ám Seman, az ifjú

Török Krisztián

és Jansik újabb találata révén 13-6-ra húzott el a vendég csapat. A hajrában még kozmetikázott a végeredményen az OSC, így 13-7-es győzelemmel zárta az alapszakaszt

Vincze Balázs

alakulata. Az alapszakaszt a 3. helyen záró szegediek - hacsak az Ybl szombaton valami csodát nem tesz a Szolnok elleni hazai mérkőzésen, és az Eger hozza a kötelezőt a Vasas ellen - a rájátszásban az Egerrel fognak megmérkőzni a bajnoki döntőért a három nyert mérkőzésig tartó párharcban. Az elődöntős játéknapok az OB I versenykiírása szerint április 15-16, 19-20, 22-23, 25-26 és 29-30.

Férfi vízilabda OB I 26. forduló:

OSC-Újbuda - Diapolo Szeged VE 7-13 (0-3, 3-5, 2-2, 2-3)

Budapest, Nyéki Imre Uszoda. Vezette: Pintér János, Füzesi Zsolt.

OSC:

Varga V. - Korényi, Cseh 1, Simon, Delgado 1, Regős 1, Tóth Z.

Jávor 1, Szécsi, Suti 2, Császár, Balla, Szentesi 1.

Petik Attila.

Nagy V. - Kiss Cs. 2, Juhász, Decker Á. 1, Seman 2, Kunac 1, Hegedüs 2/1.

Molnár D. (kapus), Molnár T. 1, Tóth M. 1, Vincze M., Jansik Sz. 2, Zsigri, Török K. 1.