Labdarúgás: emberhátrányban, meddő fölényben ikszre futotta Bölcskén

2014. március 8., szombat
szeged2011_bolcske15_gs

Ötvenöt percet játszott 10 emberrel a Szeged-Grosics, mégis Germánék irányítottak, de egy szerencsétlen góllal buktak két pontot.

Bölcske, városi sporttelep, 200 néző
2014. március 8., 14.30
Bölcskei SE
Szeged 2011-Grosics Akadémia
Kezdés: 14.30!
játékvezető: Atyánszky László • asszisztens: Sebestyén László, Bornemissza Norbert
1
-
1

Labdarúgó NB III Közép csoport 18. forduló:

Bölcskei SE - Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-1 (0-1)

Bölcske, városi sporttelep. Vezette: Atyánszky László (Sebestyén László, Bornemissza Norbert).

Bölcske:

Varga - Laták, Kőkuti (Szili 68'), Miskovicz, Féhr, Blatt, Tóth J., Budai, Tamási, Forray (Farsang 70'), Eisenberg. Vezetőedző: Kindl István.

Szeged-Grosics:

Molnár – Kéri, B. Kapic, Zabari, Farkas, Markovic, Zelenyánszki, Ács, Máté, Bartyik (Dombai 77'), Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.

B. Kapic öngól (75'), illetve B. Kapic (13')

Tóth J. (42'), Budai (72') illetve Zelenyánszky (41'), Farkas (76') Nyilas Elek:

"Hatalmas szívvel és odaadással küzdött a csapatunk ezen a nehéz talajon, rajtunk kívül álló okok miatt veszítettünk két pontot, tíz emberrel is nekünk voltak helyzeteink, sajnos ezek kimaradtak és ezért súlyos árat fizettünk, igazságtalan eredmény született."

90'
Vége a meccsnek! A Bölcske masszívan védekezve, komolyabb, kidolgozott helyzet nélkül tartott otthon egy pontot.
88'
Zelenyánszky 17 méterről lőhetett szabadrúgást, de kifejelték a röviden.
83'
Küzd a Szeged tovább, legutóbb Zabari 15 méteres lövését védte lábbal Varga.
78'
Bartyik helyén Dombai.
76'
Egy gól előtti lerántást reklamál Farkas, sárgát kap.
75'
GÓÓÓL! A sokadik felívelés ezúttal a 16-oson belül kezd önálló életet, a tumultusban Eisenberger lő kapura, Molnárról kipattan, de épp B. Kapic lábára, onnan pedig be a hálóba: öngól. 1-1
72'
Germán lerántásáért Budai kapott lapot.
70'
Forray helyett Farsang lépett pályára.
69''
Nagy a harc: B. Kapic és Féhr fejelt össze a vendégek 16-osánál, Kapicot ápolni kellett.
68'
Hazai csere: Kőkuti helyett Szili lépett pályára
64'
Továbbra is kezdeményezőbb a kék-fekete alakulat. Az utóbbi percekben azonban a hazai gárda próbált eljutni Molnár kapujáig, több felívelést is ellőttek a mélységből Latákék, de B. Kapic és Farkas vezette hátsó alakzat biztosan blokkolt.
60'
Ács beadása után Germán 10 méterről kapásól lőtt, ám Varga védte a középre tartó labdát.
59'
Bartyik futott el a bal oldalon, beadásáról alig maradtak le a támadók.
55'
Bölcskei szöglet okozott nehézséget a Szegednek, a labda lecsapódott a kapu előterébe, és harmadjára sikerült a vendégeknek felszabadítaniuk.
51'
Jobb oldali Ács-szabadrúgás után Farkas az 5 és feleslről a jobb alsó sarok mellé helyezte a labdát.
49'
Tíz emberrel is támad a Szeged-Grosics, a szünetben Nyilas Elek fegyelemre és önuralomra kérte a csapatát. Kérdés, hogy bírják-e a meccs végéig erővel az emberhátrányt Germánék.
46'
Úton a labda.

47'
Germán lefejelt labdájával Zabari lépett ki, és a balösszekötő helyéről, 17 méterről nem sokkal a bal kapufa mellé lőtt.
45'
Egy gólon és egy kiállításon kívül sok említésre méltó esemény nem történt a meccsen, nagy a küzdelem, nehéz folyamatos játékot kialakítani. Félidő.
42'
Zelenyánszky és a hazai csapatkapitány, Tóth kapott lapot kakaskodásért
39'
Zelenyánszky beadása után Germán hosszan vette át az 5 és felesen belül a labdát, így oda lett a gólhelyzet.
34'
Egy összecsapás után Kéri felszabadított, Budai pedig a földön maradt az orrát fogva, a játékvezető pedig piros lapot mutatott fel - a vendégpad egy emberként ugrott fel reklamálni.
30'
Bartyik ugrik ki ziccerben, de centikkel előrébb volt védőjénél az indításkor, les miatt oda a lehetőség.
27'
Hazai szabadrúgás 18 méterről, veszélyes helyről. Budai lövése a sorfalban hal el.
24'
Máté vállalkozott átlövésre 25 méterről, középről, de jócskán mellé szállt lökete.
21'
Nagy küzdelem a mezőnyben, minden labdáért komoly harc folyik. A csapatok igyekeznek stabilan védekezni, a hazaiak nem jutottak el a szegedi kapuig, míg a vendégek felívelésekkel próbálnak a Bölcske mögé kerülni.
18'
Ismét fejjel veszélyeztettek a vendégek. Jobb oldali szögletet követően Farkas Márk 8 méteres fejesét kellett Vargának hárítania.
15'
Az egyenetlen játék miatt nehezen alakulnak ki hatékony akciók, főleg pontrúgásokból kerülnek kapuközelbe a labdák. A Szeged fölényben játszik.
13'
GÓÓÓL! Egy jobb oldali bedobást csúsztatott tovább Germén a hosszúra, ahol érkezett B. Kapic, és ívelten a kapus felett visszafejelte a labdát a kapu bal oldalába. 0-1
9'
Egyéni akcióval cselezte be magát a 16-oson belülre Eisenberg, aki 12 méterről tudott lőni, próbálkozása a bal kapufa mellett nem sokkal suhant el.
5'
Kiegyenlített mezőnyjáték folyik, mondhatnánk, óvatos tapogatódzás, a kapuk előterei még érintetlenek és pontrúgás sem történ.
1'
A Szeged kezdett.

14.25:

A csapatok befejezték a melegítést, harci mezt öltenek. A hazaiak piros-fehér, a vendégek kék-fekete összeállításban küzdenek majd.

14.15:

Üdvözöljük olvasóinat a Bölcske - Szeged-Grosics összecsapásról. Az utóbbi évekhez képest jelentősen fel lett újítva hazai aréna, mind a környezete, mind a talaja renovált, igaz, hogy utóbbi nem éppen az NB-s pályák jobb grundjai közé tartozik, kissé még mindig egyenetlen. Az idő ideális, ragyog a nap 13-15 fok körüli hőmérséklettel.