Kosárlabda: a bravúr kevés volt, csodára lenne szüksége a Kosársulinak

2014. március 15., szombat
vasarhelyikosarsuli

Közel állt a hatalmas bravúrhoz a Kosársuli, de a DEAC 23 pontos legyőzése után is csodára lenne szüksége a felsőházi rájátszást jelentő negyedik helyezés megszerzéséhez.

Az ünnepi hétvégén az alapszakasz utolsó előtti fordulóját játsszák a csapatok a kosárlabda NB I/B keleti csoportjában. Vásárhelyen az a Debreceni EAC vendégszerepelt, amely szintén a felsőházi rájátszást jelentő negyedik helyért küzd. Az őszi fordulóban a vásárhelyiek súlyos, 27 pontos vereséget szenvedtek Debrecenben, így egy győzelemmel utolérték volna ugyan vetélytársukat, de az azonos pontszám esetén döntő egymás elleni eredmény miatt a Kosársulinak 28 ponttal kellett volna győznie a hajdúságiak ellen. Már a parkolóban látszott, hogy nem egy sima kis bajnoki mérkőzést játszanak a Hódtói Sportcsarnokban, hiszen bő negyedórával a találkozó előtt alig lehetett üres helyet találni. A csarnokban melegítő csapatok közül a vendégjátékosok látszottak nyugodtabbnak, a hazai arcok feszültnek tüntek. A feldobás előtti tájékoztatás szerint a csarnok régi eredményjelzőjének időmérő berendezése meghibásodott, így az eltelt időt és a támadóidőt is külön berendezések mérték és főleg az utóbbival adódtak is kisebb problémák. Jól kezdték a találkozót a vendégek,

Vas Viktor

kosara után

Nagy Botond

szórt egy triplát, majd következett ugyan az első hazai kosár, de a másik oldalon

Kovács Imre

is pontosan célzott és máris hat ponttal vezettek az egyetemisták (3. perc: 2-8). Jött azonban

Czibere

, aki két perc alatt értékesített két büntetőt, dobott egy triplát, majd egy duplát és máris a vásárhelyi oldalon volt az előny (5. perc: 9-8). A negyed második fele teljesen kiegyenlített harcot hozott, a hazaiak közül

Vejinovic, Vas P.

és Czibere, míg a vendégeknél Vas V., Nagy Botond és

Kovács I.

szerzett pontot, így a negyed végére maradt a Kosársuli egypontos előnye (10. perc: 17-16). A második negyed első két percében mindössze két-két pont esett. Sajnos a bátran vállalkozó két vásárhelyi bedobó, Vas Péter és Czibere Zoltán dobásai nem ültek. A negyed közepéig mindig a hazaiak vezették és a vendégek egyenlítettek (3. perc: 21-19, 5. perc: 25-25). A sorminta a negyed második felének elején fordult meg, ekkor

Nagy Benedek

egymás után két triplát szórt és 25-29-re ellépett a DEAC. Rögtön időt is kért a hazai kispad és sikerült is rendezni a soraikat. Czibere hárompontosával, majd

Gruda

palánk alatti kosarával egy pontra csökkent a hátrány, a végén pedig Czibere két értékesített büntetője után egyetlen pontos hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok (20. perc: 32-31). A szünetben a szurkolók többsége reménykedett a Kosársuli győzelmében, de a 28 pontos sikerben már senki sem bízott. Fordulás után két percig nem esett kosár, de ami ezután történt, a legoptimistább hazai drukkerek képzeletét is felülmúlta. Kukla és Vas P. után végre

Varga Dániel

is betalált és hét ponttal elhúztak a hazaiak (4. perc: 40-33). A vendégeken az időkérés sem segített, remek védekezése mellett támadásban szárnyalt a Kosársuli. Varga büntetőivel először került tíz pont fölé a hazaiak előnye (27. perc: 49-38) és a negyedből hátralévő három percben már csak a vásárhelyiek találtak a kosárba, így 15 ponttal (22-7) nyerték ezt a játékrészt. Remekül kezdődött a befejező negyed is, Vas P. triplája után Kovács I. még értékesített ugyan két büntetőt, de Gruda és

Mócsai

révén húsz pont fölé nőtt a hazaiak előnye (33. perc: 63-41). Azt ugyan nem lehet mondani, hogy a közönség fergeteges bíztatásba kezdett, de a nézőtéri hangulaton is kezdett érződni, hogy itt akár a csoda is megtörténhet. Az eddig az első találkozó utáni nagy előnyük birtokában magabiztosnak tűnő vendégek is kezdtek idegesebbek lenni pláne akkor, amikor Mócsai két büntetője után már 25 ponttal (69-44) vezetett a hazai gárda és még hat perc volt hátra. A következő két percben elsősorban Vas Viktor és Kovács Imre révén fontos pontokat szereztek a vendégek (37. perc: 75-54), ráadásul Czibere térde megsérült és már nem is tudott visszaállni. Vas P. harmadik triplájával még felcsillant a hazaiak reménye (37. perc: 78-54), de egy perccel később

Asztalos Soma

hárompontosa nagyon rosszkor jött a vásárhelyieknek (38. perc: 79-59). A hajrában is kiválóan küzdöttek a hazaiak és végül 23 ponttal legyőzték a hét bajnoki óta veretlen debrecenieket. Ahhoz, hogy a Kosársuli megszerezze a negyedik helyet, egyrészt győznie kell a zárófordulóban Tiszaújvárosban, de ez még nem elég. A DEAC-nak még két mérkőzése van hátra, de mindkettő hazai környezetben. A vásárhelyiek akkor tudnák megelőzni riválisukat, ha a debreceniek kikapnának a Tiszaújvárostól (március 19-én játszák), vagy a zárófordulóban a Vasastól. Erre kevés esély van.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 21. forduló:

EnterHód Vásárhelyi Kosársuli - Debreceni EAC 92-69 (17-16, 15-15, 22-7, 38-31)

Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Gál J., Fodor A., Józsa A.

Vásárhely:

Vejinovic 8, Czibere 15/6, Vas P. 20/12, Varga D. 10, Gruda 14.

Kukla 7, Nyilas 8, Rostás I. 2, Mócsai 8, Széll.

Edzők:

Elek András és Utasi Gábor.

Debrecen:

Nagy Botond 13/3, Nagy Benedek 9/6, Pék, Kovács I. 16, Vas V. 18.

Asztalos S. 6/3, Takács D. 5, Szarka 2, Boldizsár.

Nagy Ágoston. Elek András:

"Nagyon jó játékkal óriási győzelmet arattunk. Dícséret illeti az egész csapatot, mert az a legfontosabb, hogy közönségünknek ismét örömet tudtunk szerezni."

A 21. forduló további eredményei:

MAFC - Konecranes-Salgótarjáni KSE 89-76, Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK - MKB-Euroleasing Vasas 86-71, Bp. Honvéd SE - EKF-Eger-HÉSZ SE 67-76. Az Óbudai Kaszások - Szolnoki Olaj KK U-23 és a Nagykőrösi Solymok KE - Mercedes-Benz Gyár KA találkozókat vasárnap játszák.