Labdarúgás: megyei sztárigazolásokkal verte az Orosházát a Volán + FOTÓK

2014. február 1., szombat
tisza_volan_oroshaza05_gs

Ondrejó Tamás és Joseph Martial Ngalle személyében erősített tovább a Tisza Volán SC Szeged a téli átigazolási szezonban. A gárda felkészülési meccsen az utolsó percben szerzett góllal verte az Orosházát.

Szombat délután, az Orosháza elleni edzőmérkőzés előtt mutatta be a Tisza Volán SC Szeged megyei I. osztályú labdarúgócsapata új igazolásait, az NB II-t is megjárt

Ondrejó Tamást

, valamint a nemzeti élvonalban is megfordult

Joseph Martial Ngalle-t

. "Úgy gondolom, ők ketten a megyei átigazolási piac legkomolyabb nevei, s bár nem vagyunk elbizakodottak, de bizakodóak vagyunk: velük elérhetjük a nyáron megfogalmazott célt, azaz visszajutni az NB III-ba. Visszahoztuk

Szabó Mihály Dávidot

is, aki Mórahalomon az ősszel 12 találatot jegyzett" - fogalmazott

Halkó Pál

szakosztályvezető. A Volán játékosai között így már többen akadnak, akik az Ujszegedi TC futsalcsapatában is hétről hétre szerepet kapnak. Halkó Pál úgy látja, ez teljes mértékben összeegyeztethető lesz. "Labdarúgóink közül a futsalosoknak fontos az NB I-ben való szereplése, ebben megegyeztünk az UTC-vel, Ondrejó Tamás,

Puskás Csaba

, illetve most már

Beretka Péter

is a teremcsapatot fogja erősíteni" - jegyezte meg. "A két sportág nem zárj ki egymást, de ehhez megfelelő párbeszéd is szükséges a szakvezetők között. Szerencsére

Brinszky Adrián

barátom hasonló habitusú szakember mint én, így ezzel nem lesz problémánk, hétfőn kezdünk egyeztetéseket a konkrétumokról. Bízunk benne a sérüléssel küzdő

Tóth Attila

is csatlakozhat tőlünk az újszegediekhez" - tette hozzá Tóth Ákos, a Volán vezetőedzője.

sajttaj_tisza_volan01_gs

A csapat várható tavaszi szereplésével kapcsolatban Tóth Ákos elmondta, nagyon sok pontot kell gyűjtenie a gárdának, hogy a bajnoki címet el is érje a szezon végén. Ősszel a legnagyobb rangadókon pontokat veszített a csapat, tavasszal a cél javítani ezeken a találkozókon. "Nem adjunk fel céljainkat, azaz, hogy NB II-es csapatot faragjunk szegedi játékosainkból, velük kívánjuk felépíteni a szegedi labdarúgást" - zárta a sajtóbeszélgetést Halkó Pál. A tájékoztatót követően a játékosok és az edző vonultak is melegíteni, a 15 órakor kezdődő Orosháza elleni felkészülési mérkőzésre.

Az utolsó percben gyűrte le az Orosházát a Volán

Az Ondrejó Tamással és Joseph Ngalle-val erősítő megyei I. osztályú Volán kifejezetten lendületes játékkal kezdett NB III-as ellenfelével szemben, és sorra alakította ki is helyzeteit. Hogy ezek góllá is érjenek, arra a 24. percig kellett várni, ekkor a Volánban frissen bemutatkozó, Mórahalomról igazolt Ngalle szögletére egyedül érkező Hacker Bence emelkedett magasra, s középről a bal alsó sarokba stukkolt (1-0). A félidő hátralévő részében továbbra is maradt a hazaiak nyomása, ám nem sikerült újabb gólra váltani azokat. A második játékrészben szinte teljes csapatát kicserélte Tóth Ákos, kissé fel is borult a csapat hadrendje, aminek hatására az orosháziak is több teret nyertek, majd a félidő közepén egy gyors kontra végén Baranyai Béla gurította el a labdát Garamvölgyi kapus mellett (1-1). A kiegyenlített játék úgy tűnt, pontosztozkodást eredményez a szegediek első felkészülési találkozóján, ám az utolsó percben érkezett a fiatal Szűcs Dávid remekül helyezett lövése a hazaiakat hozta ki győztesként. A Tisza Volán 2-1-es győzelemmel kezdte tehát felkészülési meccsei sorát, amelyet szerdán a Mártély ellen folytathat Tóth Ákos alakulata.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Tisza Volán SC Szeged - Orosháza FC 2-1 (1-0) Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű. Vezette: Brezovai (Juhász, Török) Tisza Volán: Dongó – Kormányos, Vida, Hacker, Grünvald, Dargó, Kulacsik, Puskás, Beretka, Faragó, Ngalle. Cserék: Garamvölgyi (kapus), Szilágyi, Szalma, Szabó A., Mucsi, Puhalák, Szabó D., Szűcs. Vezetőedző: Tóth Ákos. Orosháza: Bordás – Medvegy, Ferenczi, Tóth I., Szabó N., Sztyecz, Fülöp, Végh, Füredi, Juhász, Oláh. Cserék: Huszár, Csák, Baranyai, Márki. Vezetőedző: Kvasznovszky József. Gól: Hacker (24'), Szűcs D. (90'), ill. Baranyai (76'). Tóth Ákos: "Első edzőmeccsünkhöz képest remekül kezdtünk, mindössze a kihagyott helyzetek miatt lehetne hiányérzetem. Az első félidő játéka nemcsak megfelelő volt, de kellemes meglepetésként is ért. A második félidőben a nyolc csere kissé felforgatta a hadrendet, talán ennek, illetve a hátul eladott labdáknak is betudható, hogy helyzeteket tudott kialakítani az Orosháza, és kiegyenlítettebb lett a játék, jóllehet a végén mi örülhettünk győzelemnek, amely abszolút pozitív érzésekkel tölti el egységünket. Ez volt edzőmeccseink első állomása, a következő hetek feladata, hogy új igazolásiakat is beépítsük a csapatba."