Labdarúgás: legyűrte a Baja a Volánt

tisza_volan_oroshaza30_gsA nemzeti harmadvonal hátsó régiójában tanyázó Bajával nem bírt negyedik felkészülési meccsén a Tisza Volán.

Az NB III-as tagságra – visszajutásra – pályázó Tisza Volán a jelenleg az NB III Közép csoportjában 12. helyen telelő Baja egységét fogadta a szerda esti felkészülési találkozón a Felső Tisza parti stadionban. Tóth Ákos alakulata eddigi három edzőmérkőzésén mindannyiszor diadalmaskodott: Ondrejó Tamás és Joseph Martial Ngalle személyében szerződtetett két új igazolásukkal 2-1-re verték az NB III-as Orosházát, könnyed edzőmeccset vívtak a téli bajnokságban helytálló megyekettes Mártéllyal (10-0), legutóbb pedig a Békés megyei élvonal bajnokaspiránsát, a Kondorost gázolták el “ötös sebességben” (5-0).

A bajaiak elleni szerda esti találkozón a hazaiak a szombati, Kondoros elleni összeállításukban léptek pályára, s az első perctől küzdelmesnek bizonyuló találkozón magukhoz ragadva a kezdeményezést sorra vezették is támadásaikat. A bajai védelmet azonban nem tudták feltörni Beretkáék, ugyanakkor a Duna-menti halászléváros labdarúgói egyik ellentámadásuk után megszerezték a vezetést a szünet előtt. A második játékrészben sem változott a játék képe, a Volán támadásai nem hagytak alább, ám eredményre nem vezettek. A bajaiak megőrizték előnyüket, s végül győztesen távoztak a Tisza-partról.

Szombaton a Kiskunfélegyházát fogadja majd Tóth Ákos egysége soron következő felkészülési mérkőzésén.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Tisza Volán SC Szeged – Bajai LSE 0-1 (0-1)
Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Lovas László (Borbás Bottyán Aurél, Minda Gábor)
Tisza Volán: Dongó – Kormányos, Vida, Szabó A., Grünvald, Dargó, Ondrejó, Ngalle, Puskás, Beretka, Faragó. Cserék: Garamvölgyi, Buzási, Mucsi, Szilágyi, Kulacsik, Szalma, Szabó D., Szűcs. Vezetőedző: Tóth Ákos.

Tóth Ákos: “Jó iramú, nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk, igazi erőpróba volt. Többet támadtunk ugyan, de a bajaiak jobban használták ki helyzeteiket.”