Labdarúgás: legyűrte a Baja a Volánt

2014. február 12., szerda
tisza_volan_oroshaza30_gs

A nemzeti harmadvonal hátsó régiójában tanyázó Bajával nem bírt negyedik felkészülési meccsén a Tisza Volán.

Az NB III-as tagságra - visszajutásra - pályázó Tisza Volán a jelenleg az NB III Közép csoportjában 12. helyen telelő Baja egységét fogadta a szerda esti felkészülési találkozón a Felső Tisza parti stadionban.

könnyed edzőmeccset vívtak

a téli bajnokságban helytálló megyekettes Mártéllyal (10-0), legutóbb pedig a Békés megyei élvonal bajnokaspiránsát, a

Kondorost gázolták el "ötös sebességben" (5-0)

. A bajaiak elleni szerda esti találkozón a hazaiak a szombati, Kondoros elleni összeállításukban léptek pályára, s az első perctől küzdelmesnek bizonyuló találkozón magukhoz ragadva a kezdeményezést sorra vezették is támadásaikat. A bajai védelmet azonban nem tudták feltörni Beretkáék, ugyanakkor a Duna-menti halászléváros labdarúgói egyik ellentámadásuk után megszerezték a vezetést a szünet előtt. A második játékrészben sem változott a játék képe, a Volán támadásai nem hagytak alább, ám eredményre nem vezettek. A bajaiak megőrizték előnyüket, s végül győztesen távoztak a Tisza-partról. Szombaton a Kiskunfélegyházát fogadja majd Tóth Ákos egysége soron következő felkészülési mérkőzésén.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Tisza Volán SC Szeged - Bajai LSE 0-1 (0-1)

Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Lovas László (Borbás Bottyán Aurél, Minda Gábor)

Tisza Volán:

Dongó – Kormányos, Vida, Szabó A., Grünvald, Dargó, Ondrejó, Ngalle, Puskás, Beretka, Faragó.

Cserék:

Garamvölgyi, Buzási, Mucsi, Szilágyi, Kulacsik, Szalma, Szabó D., Szűcs.

Tóth Ákos. Tóth Ákos:

"Jó iramú, nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk, igazi erőpróba volt. Többet támadtunk ugyan, de a bajaiak jobban használták ki helyzeteiket."