Kézilabda: nem bírt a csurgói kapussal a Pick Szeged

2014. február 26., szerda
pick_csurgo_mj-25

A szünetben még öt találattal vezetett a hazai Csurgói KK, végül a Pick Szeged a második félidőben egygólos vereségre „mentett” a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének szerda esti odavágóján.

Larholm

egyenlített ki hetesből. (1-1) A következő percekben háromszor is újra magához ragadta a vezetést a Csurgó, de a Szeged csak kétszer tudott egalizálni, 4-3-nál

Wyszomirski

mutatott be egymás után két bravúrt,

Szöllösi

pedig második találatával kettőre növelte a differenciát. (5-3) Bár a nyolcadik percben

Mikler

bemutatott egy szemet gyönyörködtető védést,

Pastor

mester másodpercekkel később mégis

Tatait

küldte helyette a gólvonal elé. A mérkőzés e szakasza azonban nem a Pick hálóőreiről, hanem a hazaiak lengyel válogatott kapusáról szólt, aki

Mindegía

káprázatos csellel kialakított ziccerét is megfogta, a gyors ellentámadásból pedig a baszk

Aguirrezabalaga

lőtte a hetediket. (7-4) Juan Carlos Pastor ekkor kért időt először, ez azonban nem bizonyult hatásosnak, hiszen a fehérorosz

Puhovszkij

emberhátrányban dobott negyedik találatával már néggyel ment a Csurgó a 13. percben. (9-5) A szegediek legnagyobb problémáját továbbra sem a vendéglátók védekezése, mint inkább a kapuban álló lengyel fiatalember ihletett formája jelentette, aki

Lasica

Källman

ziccereit is magabiztos természetességgel hárította. A svéd szélső később javított, és mivel korábban Mindegía is betalált, két gólra zárkózott a Pick. (9-7) A hispán játékmester ezt követően bevágott még egyet (9-8),

Imre Vilmos

pedig azonnal időt kért. A hazai tréner szavai meghozták a kívánt változást,

Oláh

duplájával ismét hamar ellépett a Csurgó. (11-8) A félidő hajrája aztán már-már rémálommá vált Zubaiék számára, hiszen gyors gólváltás után

Pordán

négyre növelte csapata előnyét, majd Larholm keresztlécre vágott hetesét követően

Lele

bombázott az ímmel-ámmal összeálló sorfal mellett a hosszú alsóba egy időntúli szabaddobást. (14-9) Fordulás után megrázta magát a Szeged,

Zubai

és Lasica révén el is indult az együttes a felzárkózás útján, ám előbb Wyszomirski egy védéssel, majd Puhovszkij egy találattal igyekeztek megtörni a lendületet. (15-11) Hiába mutatott be azonban bravúrokat az első percekben Tatai is,

Vadkerti

kétperces kiállítása után felváltva estek a gólok. (17-13) A sormintát végül Mindegía törte meg a 40. percben egy talpról lőtt, irgalmatlanul nagy dugóval. (17-15) Amikor pedig Zubai egyre csökkentette az eredményben mutatkozó differenciát (17-16), Imre Vilmos gyorsan maga köré hívta tanítványait. Taktikai megbeszélés ide vagy oda, Mindegía zseniális megoldásokkal egymaga tartotta a lépést a Csurgóval. (19-18) Az egálra ugyanakkor egészen az 53. percig kellett várni, addig mintha átok ült volna a vendégeken, Wyszomirski minden egyenlítési kísérletet megfogott. Végül Ancsin szedte össze saját lövése után a kipattanót, és másodjára már nem hibázott. (23-23) Puhovszkij válasza szinte azonnal jött (24-23), majd

Savic

és a fiatal

Gidai

toldott egyet-egyet saját együttese szekerén. (25-24) Harminc másodperccel a vége előtt a Szeged előtt adott volt lehetőség a gólszerzésre, de a lengyel kapus megfogta Mindegía lövését és Zubai ismétlését, így a Csurgó nyerte a párharc első felvonását. A találkozó legjobbja egyértelműen a hazaiak hálóőre, Piotr Wyszomirski volt. A visszavágóra március 19-ig kell várni, és bár Ancsinék egygólos vereséget szenvedtek a Sótonyi László sportcsarnokban, a csekély hátrány egyáltalán nem tűnik ledolgozhatatlannak hazai pályán.

Férfi kézilabda magyar kupa negyeddöntő, első mérkőzés:

Csurgói KK – Pick Szeged 25-24 (14-9)

Csurgó, Sótonyi László sportcsarnok. Vezeti: Herczeg, Südi.

Csurgó:

WYSZOMIRSKI – Aguirrezabalaga 2, Savic 2, PUHOVSZKIJ 6, Szöllösi 4, Grebenár 1, Nagy 1.

Borsos, Herbert, Lele 1, Oláh 2, GAZDAG 5/3, Pordán 1.

Imre Vilmos.

Pick:

Mikler – Lasica 1, Ilyés 1, MINDEGÍA 8, Zubai 2, Prce 1, Källman 3.

Tatai (kapus), Larholm 2/2, Ancsin 4, Vranjes 1, Vadkerti, Gidai 1.

Juan Carlos Pastor.

4/3, ill. 4/2.

8 perc, ill. 10 perc.