Kézilabda: lebirkózta a svédeket a Pick Szeged

2014. február 12., szerda
pick_nantes_mj-89

Parádés kapusteljesítménnyel és védekezéssel megérdemelten nyert a Pick Szeged Kristianstadban, az EHF-kupa csoportkörének szerda esti találkozóján.

A mintegy 4000 néző előtt kezdődő találkozó kapusbravúrokkal indult, mind hazai részről

Dan Beutler

, mint szegedi oldalról

Mikler Roland

nagy mentéseket mutatott be, majd a házigazdák ugyan elléptek 2-0-ra, de felzárkózott a Pick. Rövidesen azonban hullámvölgybe kerültek

Juan Carlos Pastor

tanítványai, mivel

Markus Olsson

villanásaival ezúttal 7-4-re húztak el a svédek az első játékrész közepére. Megrázta magát a két skandinávot is felvonultató Tisza-parti gárda, amely épp az újonnan igazolt svéd

Jonas Källman

remek játéka és gólja révén tudott visszajönni és egyenlíteni. Bár Mikler káprázatos bravúrokat mutatott be, a támadásbeli pontatlanságokat büntetni tudták a hazaiak, így egészen a félidő hajrájáig kezükben maradt a kezdeményezés és a vezetés, ám a szegedi egység rendre felzárkózott. Ekkor azonban egy vendég időkérést, majd egy menetrendszerű Mikler-védést követően a Pick jutott előnyhöz, amit a szünetre is sikerült megtartani (12-13). A második játékrész ismét Mikler parádéjával indult, ennek ellenére lőtték góljaikat a házigazdák, igaz, az ugyancsak nem régen igazolt

Nikola Prce

találataival a Pick tartotta 1-2 gólos előnyét (15-17). A helyzet ezt követően sem változott, ekkor az ügyeletes gólgyártóvá Källman lépett elő a mieinknél, 18-21-nél pedig az idejét is ki kellett kérnie

Ola Lindgren

hazai vezetőedzőnek. Ez nem segített, sőt,

Zubai Szabolcs

kemény beállós harcainak köszönhetően büntetőket is lőhetett a Szeged - felemás eredményességgel ugyan, de a különbség tovább nőtt az utolsó tíz perc elején (19-23). A feszült végjátékban páros kiállítást is fújtak a portugál játékvezetők, ám ez sem törte meg a találkozó sodró iramát, ahogyan a vendégek előnyét sem apasztotta. Mikler Roland a végjátékban is elképesztő bravúrokat mutatott be, előtte pedig remekül védekeztek a társak.

Vadkerti Attila

ejtése az 57. percben 22-26-nál aztán végleg eldöntötte a két pont sorsát. Végül a küzdeni tudásból jelesre vizsgázó Pick Szeged abszolút megérdemelten győzött 26-23-ra, megnyerve második mérkőzését is a sorozat csoportkörében. A Pick Szeged számára nincs megállás, a feszített tempó folytatódik az NB I-ben és az EHF-kupában egyaránt: Ancsinék szombaton 16 órától Gyöngyösön lépnek pályára, majd február 19-én, szerdán este 18 órától a Tatabányát fogadják, szombaton pedig Eperjesen ugyancsak 18 órától ütköznek meg a helyi Tatrannal a nemzetközi kupasorozat harmadik körében.

Férfi kézilabda EHF-kupa C csoport 2. forduló:

IFK Kristianstad - Pick Szeged 23-26 (12-13)

Kristianstad, Kristianstad Arena, 4000 néző. Vezette: Duarte Santos, Ricardo Fonseca (portugálok)

Kristianstad:

Beutler - Karlsson 1, Cederholm 2, Gudmundsson 3, Lindskog, OLSSON 6, JEPSON 5.

Lucau (kapus), Lindgren, Madsen 1, Petersson 3, Lagergren 2/1.

Ola Lindgren.

Pick:

MIKLER - Lasica 3, PRCE 5, Ilyés, Zubai, Larholm 2/2, KÄLLMAN 5.

BALOGH 6, Ancsin 1, Mindegía, Vranjes 3, Vadkerti 1.

Juan Carlos Pastor.

1/1, ill. 4/2.

10 perc, ill. 8 perc.