Kézilabda: gond nélkül vette a gyöngyösi akadályt a Pick

2014. február 15., szombat
pick_gyongyos_mj19

Sima győzelmet aratott a Pick Szeged Gyöngyösön, ezzel a csapat megszerezte zsinórban 26. diadalát.

Hazai vezetés után légiós gólokkal nagyon hamar fordított a Pick Szeged Gyöngyösön, majd a két

Jonas, Källman

Larholm

, továbbá

Ilyés Ferenc

találataival magabiztos négygólos előnyre tettek szert a vendégek. Az első félidő közepén a házigazdák ugyan kissé feljebb kapaszkodtak

Vladimir Vranjes

beállása új lendületet adott a Picknek, s a szünetre visszaállt a négygólos differencia (14-18). Fordulás után a délszláv különítmény,

Marko Lasica

Nikola Prce

találataival őrizte előnyét a Tisza-parti gárda, miközben

Frey Tamás

büntetőivel igyekezett tartani a lépést a Gyöngyös. A félidő derekán aztán labdaszerzések után indulásból növelni tudta előnyét a Pick, s a beállt 6-7 gólos különbséggel el is dőlt a mérkőzés. A végén a vendégeknek már belefért a közönségszórakoztató játék is, és végül 35-27-es, sima győzelmet arattak a szegediek, akik legközelebb szerda este, hazai környezetben fogadják a Tatabánya együttesét.

Férfi kézilabda NB I 19. forduló:

B. Braun Gyöngyös - Pick Szeged 27-35 (14-18)

Gyöngyös, városi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

Gyöngyös:

Tamási - Varsandán 5, Mekaru 1, Debreczeni 1, Frey 7/4, Hajdú 5, Szőllősi.

Holló (kapus), Bakos 2, Iváncsik Á. 1, Sándor Á. 2, Koller 3.

Gulyás István.

Pick Szeged:

Mikler - Lasica 5, Zubai 1, Larholm 7/3, Prce 4, Ilyés 3, Källman 3.

Tatai (kapus), Balogh, Mindegía 3, Vranjes 4, Ancsin 5, Vadkerti, Gidai.

Juan Carlos Pastor.

4/4, ill 3/3.

8 perc, ill. 6 perc.