Kézilabda: gigászi csatában őrizte meg veretlenségét a Pick

2014. február 5., szerda
pick_csurgo_mj-15

Sem a Csurgó, sem a játékvezetők nem kímélték a Pick Szegedet a szerda esti bajnokin, ám a vendégek az utolsó percben így is ki tudták harcolni a győzelmet.

Az első félidő játéka fej-fej melletti csatát hozott a Pick és a Csurgó somogyi összecsapásán. Nagyrészt a hazaiak kerültek rendre előnybe, eleinte elsősorban

Piotr Wyszomirski

bemutatott pár bravúrt, ám tartósan egyik fél sem tudta kihasználni az ebből fakadó előnyöket. Ugyan a házigazdák el-eltudtak szakadni 1-2 góllal a vendégektől, ám

Jonas Larholm

biztos kézzel értékesítette a heteseket és osztogatta a labdákat, s a szünet előtti percekben már a Pick javára kezdett billenni a mérleg nyelve - épp a szezon végén távozó svéd irányító találatával került 15-14-es előnybe

Juan Carlos Pastor

egysége. A folytatásban már a Pick tudott ellépni kettővel, ám a Dobrovits, Tájok játékvezetői páros, a vendégeket keményebben sújtó ítéletei nyomán a Csurgó vissza tudott kapaszkodni, s folyamatos emberelőnyeiből egyenlített, majd a vezetést is visszavette a somogyi gárda. Balogh és

Tatai Péter

kapus kiállításait követően kettős emberhátrányban csak két büntetőből kapott gólt a Pick, miközben

Ilyés Ferenc

beállóból válaszolt, nem hagyván, hogy 21-19 uán meglógjon a hazai csapat. Majd ötperces gólcsendet követően aztán egyenlítettek a vendégek, majd

a múlt héten igazoltatott

, Larholmhoz hasonlóan olimpiai ezüstérmes szélső,

Jonas Källman

is betalált. Az idei 100. gólját a második félidőben hetesből megszerző Larholm biztos kezére a folytatásban is szükség volt, hiszen a hazai pályát élvező csurgóiak rendre be tudtak találni. A hajrához közeledve kétgólos előnybe került a Pick, ám időkérést követően két Lele-góllal egyenlíteni tudott a hazai csapat (25-25). A végjátékban mindkét csapat vezetett, a fehérorosz

Barisz Puhovszkij

találata után Larholm és Balogh fordítottak, ám Lele az utolsó percben egyenlített, az utolsó másodpercekben pedig a Picket is megjárt

Herbert Gábor

kiállítása nyomán emberelőnyben támadhatott a győzelemért a Tisza-parti alakulat. Ekkor Balogh Zsolt volt eredményes újfent, míg a hazaiak időntúli szabaddobását Lele a falba lőtte, így 28-27-es győzelmet aratva őrizte meg bajnoki veretlenségét a Pick Szeged Csurgón, hangolva a vasárnapi EHF-kupa csatára.

Férfi kézilabda NB I 18. forduló:

Csurgói KK - Pick Szeged 27-28 (14-15)

Csurgó, Sótonyi László sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.

Csurgó:

Wyszomirski - Aguirrezabalaga 1, Puhovszkij 2, Szöllösi 1, Savic 3, LELE 7, Nagy M. 4.

Herbert, Borsos 2, Pordán, Grebenár, Országh, Oláh 5/4, Gazdag 2.

Imre Vilmos.

Pick Szeged:

Mikler - Lasica, Ilyés 4, Mindegía, Zubai 1, Blazevic, Vadkerti.

Tatai (kapus), BALOGH 7, LARHOLM 12/8, Källman 1, Prce 2, Vranjes 1, Gidai.

Juan Carlos Pastor.

5/4, ill. 8/8.

10 perc, ill. 8 perc.