Vízilabda: ujjgyakorlat volt a sereghajtó az A-Híd Szegednek + FOTÓK

2014. január 18., szombat
beto_ybl_mj 22

A kezdetektől fogva abszolút fölényben játszott az A-Híd Szeged VE csapata, amely végül kiütéses győzelmet aratott a bajnoki táblázat utolsó helyén álló Hegyalja-Ybl WPC ellenében a férfi vízilabda OB I 15. fordulójában.

Hazai szempontból álomszerűen kezdődött a találkozó,

Szivós Márton

már a 36. másodpercben bevette

Ádám Zsolt

kapuját egy szabaddobásból. (1-0) Nem volt sok ideje ráadásul felocsúdni a sokkból a helyaljaiaknak, miután

Tóth Márton

egy megúszást követően már kettőre növelte az A-Híd Szeged előnyét. (2-0) A meccs első kiállítása

Molnár Tamás

nevéhez fűződik, de hiába kellett kiúsznia a rutinos klasszisnak,

Fleckenstein Márk

kihagyta az emberelőny adta helyzetet. A folytatásban

Kiss Csaba

Hegedűs Gábor

is feliratkozott a gólszerzők listájára. (4-0) Tóth szabálytalanságát követően komoly szépítési lehetőség adódott az Ybl előtt, de

Major Zoltán

kihagyta a megítélt büntetőt. Nem úgy húsz másodperccel később Molnár a túloldalon, amivel már öt találatra húzott el

Vincze Balázs

alakulata. A negyedből hátralévő négy minutum aztán való gólpárbajt hozott. Szivós előbb mattolta Ádám kapust, majd a sporik kiküldték a szegedit, az emberelőnyt pedig

Békési Ákos

használta ki, megszerezve ezzel a vendégek első találatát a mérkőzésen. (6-1) A mintát folytatva ezt követően Békési is kapott egy kiállítást, amit pedig

Jansik Szilárd

váltott gólra. (7-1) Már-már bizarrnak hatott volna, ha ezt követően Jansik miatt kerül emberhátrányba a Szeged, de nem így történt – Vinczét küldték ki a bírók. A fórt

Pecz Gábor

használta ki, majd Tóth és Nagy akciógóljai zárták a rendkívül gólgazdag és mozgalmas első negyedet. (8-3) A második felvonás elején

Zsigri Bence

bizonyult a leggyorsabbnak a ráúszás során, így a szegedi csapat vezethette az első akciót, amelynek végén

Lukas Seman

talált be az Ybl kapujába. (9-3) Nagy szabálytalan megmozdulása után Kiss Csaba ötméteresével már a tízedik hazai gólt írhatták ki az eredményjelzőre, hogy aztán Major kozmetikázzon emberelőnyből. (10-4) A 14. percben Seman volt eredményes, kevéssel később pedig Molnár szerzett egy tipikus centergólt Szivós beadásából. (12-4) Egy vendég akció végén Békési szerezte meg második gólját a találkozón, hogy aztán három perccel a dudaszó előtt Jansik állítsa vissza a nyolcgólos differenciát. (13-5) A játékrészt a két kapus egy-egy remek védése, illetve Tóth kapufája zárta.

beto_ybl_mj 16

Ezzel még nem értek véget a sereghajtó megpróbáltatásai, hiába hozta el

Cserdi Péter

a labdát a harmadik negyed kezdetén, az első gólt mégis a hazaiak szerezték a 18. percben Hegedűs révén. (14-5) Egy minutával később

Lakatos Máté

hibájából

Ádám Zoltán

nézhetett farkasszemet

Molnár Dáviddal

a büntetődobásnál, a párharcot pedig a Hegyalja játékosa nyerte. (14-6) Ádám kapus ezt követően kivédte Seman emberelőnyben megeresztett löketét, majd Nagy faragott az Ybl hátrányából a vendégek akciója végén. (14-7) Hogy különösebb feltámadás mégse legyen a dologból, arról Jansik tett, aki centerből talált a hálóba a 22. percben. (15-7) A negyed utolsó másodperceiben Fleckenstein úszott még meg és használta ki az ebből adódó ziccert, majd Juhász passzából Szivós találata fért még bele a játékidőbe, így 16-8-as állásnál kezdhették meg a csapatok az utolsó negyedet. Az utolsó nyolc perc azzal indult, hogy

Vincze Márk

előbb elhozta a labdát a ráúszásnál, majd a 31. minutumban Molnár asszisztjából bevette az Ybl kapuját a Szeged akciója végén. (17-8) Hegedűs labdaszerzésének hála

Sánta

került kevéssel később ziccerbe, de a vendégek kapusa helyén volt, ráadásul a szegedit kiállították a sporik. Habár már nem az emberelőnyből, de Major szépíteni tudott

Köllő Attila

időkérése után, amit Hegedűs egalizált megúszásból. (18-9) A találkozó utolsó gólja Kiss nevéhez fűződik, aki az emberelőnyt használt ki sikeresen az utolsó előtti percben. Győzelmével Vincze Balázs csapata pontszámban beérte a dobogó alsó fokán álló Honvéd együttesét, amely 18 órától a fővárosban fogadja a középmezőnyhöz tartozó Kaposvárt. Az Ybl csapata pedig továbbra is nyeretlen, eddigi mind a tizenöt meccsét elbukta. A Szeged legközelebb kedden száll vízbe, előrehozott mérkőzésen az FTC alakulatát fogadják Nagy Viktorék.