Kosárlabda: Drahos-búcsú Kosársuli-győzelemmel

2014. január 9., csütörtök
Drahos Gábor

Az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság utolsó őszi fordulóját hét közben játszották a csapatok a keleti csoport 11. játéknapján. Vásárhelyen a Kosársuli érvényesítette a papírformát és a csapattól búcsúzó Drahos Gábor vezérletével biztosan győzte le tiszaújvárosi ellenfelét.

A bemelegítés során már látszott, hogy a vendégek igen tartalékos összeállításban érkeztek Vásárhelyre, hiszen nemcsak a Nyíregyháza I. osztályú gárdájánál vezetőedzőnek frissen kinevezett egykori sokszoros válogatott

hiányzott a megszokott keretből, amelyben ott készülődött az a

is, aki ezen a napon búcsúmérkőzését játszotta Vásárhelyen, hiszen visszaigazol az NB I/A csoportban jól szereplő Kaposvár gárdájához. Egy-egy elhibázott támadás után

Varga Dániel

révén a hazaiak szerezték meg a vezetést, de egy perc múlva

Pöstényi

révén először és utoljára a vendégeknél volt az előny (2. perc: 4-5).

Vas Péter

, Drahos és

Czibere

kosaraival percek alatt elhúzott a Kosársuli (4. perc: 13-6). A következő percek is a hazaiak fölényének jegyében teltek és

Nyilas

kosarával tíz pontra nőtt a két csapat közötti különbség (8. perc: 20-10). A negyed hajrájában ismét Pöstényi és Nyilas talált be és megnyugtató hazai előnnyel zárult a negyed. A második negyed

Marinkovic

két duplájával kezdődött (12. perc: 27-14), majd elsősorban Drahos szenzációs asszisztjait kihasználva Vas,

Gruda

Mócsai

révén a Kosársuli tartotta a lépést a jól küzdő vendégekkel. A játékrész második részében

Tóth Tamás

triplájával kilenc pontra csökkent a vásárhelyi sárgák előnye (16. perc: 39-30), de a hazai időkérést követően Drahos hat pontot szórt zsinórban és máris 15 ponttal elhúzott a Kosársuli (18. perc: 45-30). A negyed utolsó két percében mindkét oldalon sültek a kezek, így a nagyszünetre maradt a hazaiak jelentősnek tűnő vezetése (20. perc: 55-40). A szünet egyik csapatnak sem tett jót. Az első két percben mindkét oldalon hibát-hibára halmoztak a játékosok, így nem is esett kosár. A rossz sorozatot a fiatal

Rostás Imre

törte meg ugyan, de mégis a vendégek kaptak jobban lábra és

Lajsz

triplájával feljöttek tíz pontra (26. perc: 59-49).

Elek András

időt kért és ez használt is, hiszen az utolsó két percben Varga Dániel, Vas Péter, Drahos és Nyilas révén csak a hazaiak szereztek pontot (30. perc: 72-53). A 19 pontos hátrányt azonban a befejező játékrész elején Pöstényi és Tóth Tamás pontjaival alig három perc alatt elkezdte faragni az újvárosi gárda (33. perc: 72-58). A hazaiak szerencséjére Mócsai két duplája megállította a vendégeket (34. perc: 76-58). A vendégek mestere,

Brunyánszky István

időkérése során megpróbálta még egyszer összerázni csapatát, ami sikerült is, hiszen a mezőny legalacsonyabb játékosa,

Szűcs Máté

kétszer, Lajsz Gergely pedig egyszer kintről talált be zsinorban, majd Pöstényi értékesített két büntetőt és hosszú idő után tíz pont alá csökkent a két csapat közötti különbség (39.perc: 86-77). A hazai győzelem azonban nem forgott veszélyben, Varga Dániel és

Vejinovic

kosaraira már csak

Béres

révén érkezett válasz. Drahos Gábor szépen búcsúzott a vásárhelyi csapattársaitól és a szurkolóktól egyaránt, hiszen a 11 szerzett pontnál ugyan volt lényegesen eredményesebb mérkőzése is ebben a szezonban, de a 15 gólpassza élményszámba ment és 28 IBM ponttal ő volt a mezőny legjobb játékosa.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport, 11. forduló:

EnterHód Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK 90-79 (23-14, 32-26, 17-13, 18-26)

Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Bogárdi J., Mester F., Arató B.

Vásárhely:

Drahos 11/3, Czibere Z. 9/3, Varga D. 10, Vas P. 14, Kukla 3.

Nyilas 15/6, Gruda 4, Vejinovic 4, Mócsai 10, Marinkovic 4, Rostás I. 6.

Edzők:

Elek András, Utasi Gábor.

Tiszaújváros:

Varga Á. 16/6, Pöstényi 17/6, Tóth T. 10/6, Brugós, Lajsz 10/6.

Benőcs 8, Béres 10, Szűcs M. 8/6.

Brunyászky István. Elek András:

"Maga a győzelem ténye jó dolog, de játékunkban, főleg a védekezésben rengeteg volt a hiba. Drahos szépen búcsúzott, a folytatásban nélküle kell megoldanunk a feladatainkat. Az biztos, hogy kevesebb assziszt lesz, ezeket másképpen kell majd pótolnunk."

A 11. forduló további eredményei:

EKF-Eger-HÉSZ SE - Konecranes-Salgótarjáni KSE 95-89, MKB-Euroleasing Vasas - Debreceni EAC 77-81, Nagykőrösi Solymok KE - Óbudai Kaszások 75-48. Korábban játszották: Mercedes-Benz Gyár KA - Szolnoki Olaj KK U-23 71-48, Bp. Honvéd SE - MAFC 52-81.

A bajnokság állása:

1. Mercedes-Benz Gyár KA 11 10 1 0,95 2. MAFC 11 9 2 0,91 3. EKF-Eger-HÉSZ SE 11 8 3 0,86 4. EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 11 7 4 0,82 5. Konecranes-Salgótarjáni KSE 11 6 5 0,77 6. Debreceni EAC 11 6 5 0,77 7. MKB-Euroleasing Vasas 12 6 6 0,75 8. Bp. Honvéd SE 12 6 6 0,75 9. Szolnoki Olaj KK U-23 11 4 7 0,68 10. Nagykőrösi Solymok KE 11 3 8 0,64 11. Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK 11 2 9 0,59 12. Óbudai Kaszások 11 0 11 0,50

A 12. forduló (január 11-12) párosítása:

Szolnoki Olaj KK U-23 - EnterHód Vásárhelyi Kosársuli (január 12 vasárnap 17.00), MAFC - Debreceni EAC, EKF-Eger-HÉSZ SE - Nagykőrösi Solymok KE, Konecranes-Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások, Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK - Mercedes-Benz Gyár KA. A Bp. Honvéd SE - MKB-Euroleasing Vasas (70-94) mérkőzést korábban lejátszották.