Jégkorong: szétlövéssel nyerte a Volán a Spartak elleni drámát + FOTÓK, VIDEÓ

2014. január 18., szombat
vlan_szabadka_mj48

Ugyan már öt góllal is vezetett a szabadkai Spartak a Tisza Volán SC otthonában, a szegediek heroikus küzdelemmel mégis egyenlítettek, majd a szétlövésben meg is nyerték a találkozót a szerb élvonal 10. fordulójában.

Jó iramban kezdődött a találkozó, bár ehhez talán az is hozzájárult, hogy viszonylag hamar előnybe került a Spartak, miután

Aleksandar Kolaric

már a 2. percben mattolta

Balázs Csongort

. (0-1) A harmad derekán még nehezebb helyzetbe kerültek a hazaiak, amikor az egész mérkőzés folyamán kiváló formát mutató

Vedran Veres

kapus. Amikor pedig már a hálóőr sem tudott mit tenni, segített a szerbeken a kapuvas, így 14. percben Pilcsik, illetve a 16.-ban Ódry bombájánál. Ahogyan ez lenni szokott, a kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, a játékrész hajrájában előbb

Wittmer

kotorta a gólvonal mögé

Nikola Bursac

Balázsról kipattanó lövését, aztán

Alen Peter

okozott újabb sokkot a nézőtéren ülőknek. (0-4) Hogy mégse maradjon az első 20 minutum után hazai gól nélkül a publikum, ahhoz Pilcsik harcossága kellett 5 másodperccel a szünet előtt. (1-4) De hiába a szépítés, a második felvonás hasonlóan kezdődött, mint az első - gyors szabadkai góllal,

Zach Jackson

volt eredményes Peter átadását követően. (1-5) A folytatásban sem álltak le a vendégek, gyakorlatilag lejátszották a kissé szétzuhant volánosokat, aminek aztán a 26. percben meg is lett az eredménye, amikor

Mark McLean

távoli bombájába Wittmer pont csak annyira ért bele, hogy a korong így védhetetlenül csapódjon a hálóba Balázs kezei mellett. (1-6)

Kalocsa László

ekkor lecserélte kapusát,

Kormos Tamás

állt helyette a gólvonal elé, és mint utólag kiderült, ez nyerő húzásnak bizonyult a szegedi mester részéről. Persze, ehhez az is kellett, hogy még ha sokat is kellett rá várni, de beinduljon a Volán-henger. Egyed felső sarkos gólja után még csak visszafogottan ünnepeltek a hazai szurkolók, de

Varga Dávid

, illetve a harmad utolsó percében Pilcsik újabb találata már sokkal őszintébb és vehemensebb mosolyt csalt a magyar csapatért szorítók arcára. (4-6) A 43. percben

Bosnyák Márkó

vette be Veres kapuját, aztán nem egész két perc múlva már majd' felrobbant a lelátó Pilcsik mesterhármast érő közeli lövése után. (6-6) Komoly teljesítményt hajtott végre Kalocsa László csapata azzal, hogy ötgólos hátrányból egyenlíteni tudott, de még ezt is képesek voltak megfejelni a szegedi játékosok, miután a 47. minutumban meg is fordították az állást Varga révén. (7-6) Kormos közben egyre-másra mutatott be látványos védéseket a hazai kapuban, többször kapott tapsot a publikumtól, de az ugyancsak nagyszerű napot kifogó Wittmer ellen ő is tehetetlen volt 50 percnyi játékot követően. (7-7) A fordulatos jelző enyhe kifejezés lenne a találkozóra, mindemellett a folytatásban egyik csapat sem tudta feltenni az i-re a pontot, így előbb jöhetett az öt perces ráadás, majd a szétlövés. Az első párban Egyed keze nem remegett meg, Jackson kísérletét azonban hatástalanította Kormos. Ódry és McLean sikeres büntetői után Pilcsik vethetett volna véget a szerb álmoknak, de hiába tett 360 fokos fordulatot a Veres előtt, a Spartak hálóőre nem ette meg a cselt, kivédte a szegedi lövését. Ezt követően Wittmer csúszott be a pálya közepére, a szabadkaiak talán legjobbja annak tudatában indulhatott meg Kormos felé, hogy ha hibázik, együttese vereséget szenved. Mivel végül ez a forgatókönyv érvényesült, a Tisza Volán győzelmet könyvelhetett el, és az idegenbeli mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is legyűrte a Spartakot.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság 10. forduló:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - HK Spartak Subotica 8-7 (1-4, 3-2, 3-1, 1-0) szétlövéssel

Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: David Perduv, Darko Popovic, Fazekas Tibor.

Tisza Volán:

Balázs - Maslac, Lippai, Ambrus, Ódry, Bosnyák 1 - Kormos (kapus), Bontovics, Hídvégi, Varga 2, Pilcsik 3, Egyed 1 - Muzsik, Szabó, Kis, Fodor, Molnár - Barcsik.

Kalocsa László.

Spartak:

Veres V. - Veres B., McLean, Jackson 1, Gergely, Peter 1 - Vidakovic (kapus), O'Neill, Sljapic, Wittmer 3, Bursac, Zidarevic 1 - Brestovac, Kolaric 1, Mester, Barasic, Dulic - Ber.

Ódry (8-7).

12 perc, ill. 4 perc. Kalocsa László:

"Megint a saját ellenségeink voltunk, azt gondolom, hogy a nézőtéren senki nem adott volna 1-6-nál egy fabatkát sem arra, hogy ezt a meccset meg tudjuk fordítani. De megtettük, aztán egy kicsit megint túlzottan megnyugodtunk, de büntetőkkel végül is hoztuk, amit kell. Véleményem szerint látszik, hogy van a csapatban tartás, de az is, hogy tudunk olykor nagyon könnyelműen játszani."

Tekintse meg a SZEGEDma TV felvételét, benne Pilcsik Tamás és Kalocsa László nyilatkozatával!

VÉGE III. pár: Pilcsik indul neki, a kapus előtt megfordul, de Veres nem lepődik meg a cselen, véd. A meccsen mesterhármast szerző Wittmeren a döntés joga, ha kihagyja, vége: Jobbra tol egyet, majd balra, a bal felsőt veszi célba, Kormos viszont nagyot nyújtózik, nyert a Volán! II. pár: Ódry lódul neki, kimegy kissé jobbra, majd a rövidbe bombáz! McLean jön a szerbektől, nem teketóriázik, a hálóba lő. I. pár: Egyed megy be a pálya közepére, övé az első büntető. Apró tili-toli, majd bevágja. Jackson a következő, Kormos kivédi a bal kapuvashoz érkező lövést! Hosszabbítás 7-7 (1-4, 3-2, 3-1, 0-0) 65' Ambrus megy villámként végig az egész pályán, de Verest már nem tudja becsapni. McLean lőne balról a rövid felsőbe, Kormos számít rá és elkapja a korongot. Itt a vége, büntetők következnek. 64' Fodor lőne a falra, de a szerbek cseréit trafálja telibe. Buliva folytatódik a meccs. Wittmer kerüli meg a kaput és ad középre, de nincs érkező, a túloldalon pedig Ódry lövi ki a korongot a pályáról. 63' Támad a Spartak, Wittmer szerezné félfordulatból negyedik gólját, de Kormos véd, majd a túloldalon Ódry megy túl nagy hévvel és a korong helyett ő jut a kapuba. 62' Varga menne át három védőn, erős játékos, de ennyire nem. Az akarattal mindenesetre nincs probléma. 61' Négy a négy ellen folytatódik a meccs, ezúttal már a szerbeké a korong. III. negyed 7-7 (1-4, 3-2, 3-1) 60' Buli után Zidarevic lőné ki a hosszú alsót kapásból, Kormos rátenyerel. Védekezik az utolsó pillanatokban a Szeged, Lippai borít fel egy szerbet, az nekimenne, de Ambrus lefogja. Másra már nincs idő, hosszabbítás következik. 59' Egyed lőhetné be a győztes gólt, becselezi magát jobbról a kapu elé, de közeli lövését Veres fogja. 58' Varga játssza tisztára magát középen, ziccerbe kerülne, de az utolsó korongtolás túl hosszú, Egyed pedig nem tudja begyűjteni a játékszert. Dulic lő középről üresen, Kormos magához öleli a korongot. 57' "Uh!" - hangzik a nézőtérről, amikor Bursac kapu mögüli átadására egyedül Barasic érkezik, de Kormos nagyot véd a ziccernél. 56' McLean megy végig a teljes hazai védelmen, de túl gyors, a kaput is elhagyja, visszaadásából pedig már nincs nagyobb helyzet. Molnár lövi mellbe Verest a bal szélről, a hálóőr rátenyerel a korongra, bulival folytatódik a meccs. 54' Utolsó erőtartalékaikat mozgósítják az együttesek, bármelyikük jön ki győztesen a végén, nagy sikert könyvelhet el. 53' Valódi tűzijáték a vendégek kapuja előtt, Bontovics lő, Egyed is, de nincs gól. Maslac lő középről bő 10 méterről, Veresről nem jön ki a korong, pedig Ambrus már a kapu előtt ólálkodott. 52' Ódry lő keresztbe, majd a szerb ellentámadás végén Kormos tenyerel a korongra. 51' Bosnyák megy végig a balon, beadására Ambrus érkezik a kapu torkába, de túl közel van Veres. 50' Gól... Nem bírta ki a nyomást a hazai védelem. Éppen abban a másodpercben, amikor kiegészülnének a szegediek, kiegyenlít a Spartak. Wittmer szerezte a gólt Bursac átadásából. 7-7. 49' Jár a taps a nézőktől, Kormos vetődik párducként a korongra a kapuja előtti tumultusban. Parádé, amit a cserekapus művel, most McLean tiszta lövését szedte ki a léc mellől! 48' Kis kap két percet akadályozásért. Emberhátrányban is támad a Volán, Ódry robog végig a bal szélen, majd lő, Veres kapus kiüti. 47' Ambrus és McLean akaszkodik össze, már-már úgy tűnt, a mai meccsről kimarad a bunyó. Ütést azonban nem látott a spori, így kiállítás nincs. Áll a játék, az edzőkkel tárgyal a vonalbíró. Változás nincs, mindenki tudja a dolgát. GÓÓÓL!!! Szabó lő irdatlan messziről, Egyed beleér, így a korong Vargához kerül, aki hálóba továbbítja azt! Vezet a Szeged! 7-6! 46' Pillanatra elhallgatnak a hazai szurkolók, Jackson előtt adódik ziccer, de a lövése gyengére sikerül és elmegy a kapu előtt. 45' GÓÓÓL!!! Megvan az egyenlítés! Pilcsik eredményes közvetlen közelről! 6-6! Így kell ezt! Majd' felrobban a lelátó! 43' GÓÓÓL!!! Bosnyák talál be Ambrus passzát követően, már csak egy a differencia! 5-6! "Még, még, még, még, még, ennyi nem elég..." zengik a hangszórók a Republic közismert dalát. 42' Molnár lő középről a hosszú alsóra, Ambrus ott áll, de az őt fogó védő felszabadít. 41' Ezúttal is a hazaiaké a korong. Gergely kvázi vetődve továbbít Jacksonhoz, aki középről lőhet szabadon, alig téveszti el a bal felső sarkot. A Volán támadásánál McLean két percet kap a sporiktól bottal akasztásért. II. harmad 4-6 (1-4, 3-2) 40' Muzsik kap passzt középen, lövésre biztatják a nézők, de nem találja el a kaput, de aztán begyűjtő, Pilcsikhez továbbít és... GÓÓÓL!!! Zárkózik a Volán! 4-6! Izgalmas utolsó felvonás vár így a csapatokra. 39' Jackson kap két percet akadályozásért, ez az első kiállítás a Spartakból. 38' Fodor lő kintről, Muzsik csapna le a kipattanóra a kapu előtt, Veres azonban lehúzza a rolót. 37' Kiegészül a Szeged. Egyed lő szinte a félpályáról, Veres el is kapja, pedig szépen csapódott a korong a bal alsóra. 36' Zidarevic keverget középen, majd lő két védő között, de a korong elhagyja a pályát, miután felpattan egy hazai ütőről. Érezhetően visszavette a mérkőzés irányítását a szabadkai alakulat. 35' McLean játszana be Gergelynek, Molnár kiüti a korongot középről, de testre ütésért kiküldik két percre a magyart. O'Neill kap le a levegőből egy magas felszabadítást, szép mozdulat volt, de a sporik szerint meg is fogta a korongot, nem csak leütötte maga elé. Véleményes mindenesetre a szituáció. 34' Nagyon nyom a Spartak, de a Volán állja a sarat. 33' Varga forgolódik Veres kapuja előtt, talán sokat is cipelte, szerelik a bekkek. A túloldalon McLean lőne Kormos szeme közé, szerencséje a kapusnak, hogy pontatlan a kísérlet. 32' Tilos felszabadítás a szabadkaiak részéről, buli a kapujuk előtt. Ódry szerezné meg, de Bursac gyorsabb. 31' Egyértelműen visszajött a meccsbe a Volán, látványos az akaratbeli változás, majd' megeszik a szerbeket a hazaiak az utóbbi percekben., 30' Megjött a hazai szurkolók hangja is, zeng az üst- és a pergődob. GÓÓÓL!!! Van is miért! Varga kerülte meg harcosan a kaput, majd bevette a rövidet! 3-6! 29' GÓÓÓL!!! Na végre! Egyed kapott mintaszerű átadást a hosszún Pilcsiktől, majd átvétel után kipókhálózta a bal felsőt. 2-6! 27' Dulic lő alaposan kapu fölé középről, a túloldalon pedig Fodor lapos löketét üti ki a pálya területéről Veres. Percek óta nem jegyezhettünk fel komolyabb lövést a volánosoktól, itt volt az ideje egy gólszerzési kísérletnek. Kissé indiszponáltnak tűnnek ma Lippai Balázsék, Kalocsa Lászlónak rendet kell tennie a fejekben az utolsó harmad előtt, mielőtt menthetetlen lesz már a meccs. 26' Nagy a baj! McLean lőtt messziről, jó ívben szállt a korong Balázs kezébe, de Wittmer pont annyira nyúlt bele, hogy a játékszer mégis inkább a hálóban landoljon. 1-6. Kalocsa mester Kormost küldi csereként a kapuba. 25' Molnárt küldik ki két percre a bírók. 24' Barasic - Gergely - McLean a korong útja, utóbb adna középre, de a társ lemarad a centerezésről. Továbbra is fölényben játszik a Spartak. 23' Barasic kap remek visszapasszt Petertől, de nem tudja elsőre átvenni, másodjára pedig már a kapu fölé bombáz egy hazai bekk szorításában. 22' Varga ereszt meg messziről egy életerős löketet, blokk után Egyed próbálná meg betolni a gólvonalon túlra, de tisztáznak a védők. 21' A második felvonásban is a hazaik hozzák el a korongot. Ambrus lő messziről, Veres üti ki, éppen Bosnyák elé, de a hazai védő még időben odanyúl. Gól... Az ellentámadás végén Jackson talál be Peter átadásából. 1-5. I. harmad 1-4 20' McLean cselezi ki a teljes hazai védősort, már csak Balázs áll vele szemben, de a magyar kapus a helyén. Nincs vége azonban a támadásnak... Peter eredményes Wittmer átadásából. 0-4. GÓÓÓL!!! 5 másodperccel a vége előtt jön a válasz: Egyed adott be, már-már úgy tűnt, megszerzik a védők, de Pilcsik a legharcosabb, kikaparta magának a gesztenyét, majd a kapuba is vágta azon nyomban! 1-4! Ezzel vége az első harmadnak. 18' Komoly tömörülés Veres ketrece előtt, Ódry lőhetné be közelről, de kissé magas a kísérlet, majd Bosnyák előtt is adódik egy lövési lehetőség, de ez sincs bent. 17' Gól... Egyed előtt marad ki egy ziccer a szerb kapunál, a kontrából viszont Bursac lő, Balázs ezt még fogja, de Wittmer a kapuba kotorja a kipattanót. 0-3. 16' Ódry! Mit csinált ez a srác?! Gyönyörűen kígyózott végig a szerb térfélen középen, majd bő 7-8 méterről bődületes erővel csengette meg a kapuvasat. Nincs egyelőre szerencséje a Volánnak. 15' Zidarevic veszi tűz alá messziről a hazai kaput, kétszer is próbálkozhat, a második a veszélyesebb, Sljapic csak kevéssel marad le a blokkról levágódó korongról a kapu torkában. 14' Pilcsik vezeti fel a játékszert a balon, némi tili-toli után lő, a kapuvason csattan a bomba... 13' Egyed húz középre két szabadkai között, majd céloz mozgásával ellentétes irányban a rövidre, Veres elkapja a korongot. Ihletett formában véd egyelőre a vendégek portása. 12' Ambrus keverget három bekk között, de nem érkezik a segítség, így nincs helyzet a dologból. Lejár Bontovics kiállítása, újra egyenlő létszámban a pályán a csapatok. 11' Pilcsik csen korongot egy vendég védőtől, a vérmesebb hazai szurkolók már emelkednek, de Veres fogja a lövést. 10' Jackson kísérletezik balról egy közeli surranós lövéssel, de Balázs rátenyerel. A buli után elhozza a korongot a Spartak, de helyzet nincs belőle. Bontovics vágja orrba az ütőjével Zidarevicet, két percet kap érte. A szerb fájdalmas arccal csúszik le a jégről, de nagyobb baja szerencsére láthatóan nincs. 9' Bosnyák lő félfordulatból, a kapu előtt álló Ódry korcsolyával veszi le a korongot, majd lő közelről, Veres kapus megfogja. 8' Egyedet küldik ki két percre a sporik testre ütésért. Ki is használja a Spartak... Zidarevic eredményes Wittmer átadásából. 0-2. 7' Ódry lövésébe kotor bele a kapu előtt Bosnyák, szerencséje van Veresnek, nem talál kaput a kísérlet. A következő hazai attaknál Ódry esik el középen, így kerül a balján érkező Bosnyák elé a korong, aki kevéssel bombáz a hosszú alsó mellé. 6' Dulic lőne közelről, de gyengére sikerül, elhozzák a hazaiak. Jó iramban kezdődik a mérkőzés. 5' Kiegészül a Volán. 4' Fodor és Molnár kettő az egyben mehetnek McLeanre, Molnár végül lő messziről, talán jobb lett volna a passzt választani. Veres kezében a korong, buli a szerb kapu előtt. 3' Ódryt találja meg középen Ambrus beadása, hördül a közönség, de pontatlan a lövés. Zidarevic megy el három szegedi mellett, közelről céloz a bal felsőre, a mágneskezű Balázs elkapja a korongot a levegőben. Közben Bontovics kap bottal akasztásért kettő percet. 2' Pilcsik szerel egy szerb védőt, majd lő csípőből, kevéssel kapu mellé. Egyed kerüli meg a kaput és lőne a rövidre, de túl közel Vedran Veres, hárít a szabadkai hálóőr. Gól... Egy kipattanó éppen az üresen álló Kolaricot találja meg, aki egy állítás után kilövi a hosszú alsót. 0-1. 1' Ódry hozza el a korongot, majd Ambrus vágtázik végig a jobb szélen, centerezése hajszállal hosszabb a kelleténél. 18.03: zajlik a játékosok bemutatása, minimális csúszással hamarosan kezdődik a meccs! 17.45: Az öltözők környékéről érkező hír, hogy a hazai játékosokat az U8-as és az U10-es csapatok fiatal hokisai kísérik majd a jégre. Mondani sem kell, ment a licitálás a felnőtt ikonokért, sebtében elkapott hangfoszlányok alapján Ódry Tamás és Bosnyák Márkó is igen népszerű a gyerekek körében. 17.30: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, mind a fehér mezes Spartak, mind a kék szerelésében pompázó Tisza Volán játékosai a pályán melegítenek már. Az összeállításokat böngészve feltűnő lehet egy komoly hazai hiányzó, Linus Schellin. Persze, kár lenne az aggodalomért, a svéd légiós nem hagyta el a csapatot, és nem is sérült, egyszerűen csak hazautazott a családjához, ezért kimenőt kapott a mai találkozóról. Beharangozó írásunk itt olvasható.