Írjon nekünk

Közélet

Februárban indulhat a szegedi lézerközpont építése + FOTÓK

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/illesattila.jpg

Megjelent:

gazdasagi_evadnyito_csmkik09_gsVárhatóan február első felében megkezdődhet a szegedi lézerközpont építése – jelentette be B. Nagy László csütörtökön. A kormánymegbízott szerint az utóbbi száz év legkomolyabb beruházása veszi ezzel kezdetét, amely régiós központtá emeli városunkat.

A startvonalhoz közelítő ELI-ALPS Lézeres Kutatóközpont, valamint a hozzá kapcsolódó Science Park megvalósítása és a régióra gyakorolt gazdasági, tudományos hatása volt a témája a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és az Enterprise Europe Network gazdasági évnyitójának. A kiemelt kormányzati beruházás kapcsán B. Nagy László kormánymegbízott tartott előadást csütörtök délután.

“Szeged viszonylatában az elmúlt száz év legnagyobb beruházása lesz az ELI lézerközpont, mint gazdasági, mint pedig tudományos szempontból. Ez az a kitörési pont, mellyel tudományos csomóponttá válhat városunk a térségben” – emelte ki az ELI ügyeiért felelős kormánybiztos. B. Nagy hangsúlyozta: Szeged a nyolcvanas évek óta régióközponttá szeretett volna válni, ami az utóbbi évtizedben elúszni látszott, miután Arad és Temesvár térsége is beelőzte. Ugyan eddig is egy tudományos csomóponttá tették az SZTE kutatói, városunk az ELI-vel a nemzetközi tudományos térképen is megerősítheti pozícióját. Februárig egy óriási nemzetközi közbeszerzés zárul le, így a kormánymegbízott szerint a hónap első felében megtörténhet az alapkőletétel, melyet a tényleges munkálatok követnek majd.

Jogilag külön kezelendő, de működésében szorosan összefonódik az ELI-ALPS központjával a Science Park felépülése. A valamivel több mint 60 hektáron létesülő tudáspark kezdetben néhány száz, de rövid idő alatt több ezer ember foglalkoztatását segítheti elő. A külföldi tapasztalatok is igen biztatóak: Franciaországban egy hasonló területen működő tudományos park másfél évtized alatt egy 20-30 ezer ember foglalkoztatását biztosító központtá vált.

Ugyan a választások időszaka nem kimondottan kedvező gazdasági folyamatok szempontjából, a kormánymegbízott szerint az ELI-projektet ez várhatóan nem zavarja meg. Szegeden politikai irányultságtól függetlenül mindenki számára nagyon fontos a lézerkutató felépítése, hatása pedig nem csak városunkra és Csongrád megyére, de az egész régióra jelentős kihatással bír majd.

Hírzóna

Különleges videóval ünnepli a magyar kultúra napját a megyei kormányhivatal

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/illesattila.jpg

Megjelent:

Szerző:

A munkatársak Radnóti Miklós Nem tudhatom című versét szavalják el.

Tovább olvasom

Közélet

Rámutatott az IKV furcsaságaira, oktatást kapott a képviselőnő

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/illesattila.jpg

Megjelent:

Szerző:

“Nem tudom eldönteni, hogyan tegyek jót a munkám során” – mondja Chovanecz Kata.

Tovább olvasom

Hírzóna

Szegeden és Makón is látható a Jób lázadása felújított változata

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/illesattila.jpg

Megjelent:

Szerző:

Így emlékeznek a holokauszt áldozataira.

Tovább olvasom

Aktuál