Kézilabda NB II: bravó, makói fiúk!

2013. december 4., szerda

Győzelemmel zárta az őszi idény a ContiTech-Makói KC csapata. A makói fiúk a középmezőnybeli helyezésük megerősítése szempontjából fontos győzelmet arattak Püspökladányban.

Az algyőiek hétközi hazai sikerét követően győzelemmel zárta az őszi idényt a ContiTech-Makói KC csapata is. A hosszú utazás után is frissen, ötletesen játszottak a makói fiúk Püspökladányban. Már az első félidőben is egyértelmű volt, hogy a vendégcsapat jobb játékerőt képvisel a hazaiaknál és ezt a szünet utáni játékukkal tovább erősítették. Ezzel a győzelemmel a makói gárda az ötödik helyen áll a tabellán és az utolsó forduló eredményeitől függően legrosszabb esetben is a hetedik helyen várják majd a tavaszi folytatást.

Férfi kézilabda NB II Délkeleti csoport, 10. forduló:

Püspökladányi KE - ContiTech-Makói KC 30-36 (15-19)

Püspökladány. Vezette: Száva F., Szegedi Zs.

Makó:

Avramov - Dombegyházi 4, Papp D. 5, Vikor 5, Sárosi 2, Valaczkai 10, Csöndes 3.

Patakfalvi (kapus), Kovács M. 3, Pásztor 4, Ormándi, Veréb, Sóti.

Gera Norbert.

Juniorok:

Püspökladányi KE - ContiTech-Makói KC 32-36.

A 10. forduló további eredményei:

FKSE Algyő - Törökszentmiklósi KE II. 33-15, Békéscsabai BDSK - Kunszentmárton UNITRADE KE 32-37, Törökszentmiklósi Székács KE - Hajdúszoboszlói KSKE 36-31, Martfűi KKKE - P&P Félegyháza 25-29, Újkígyósi KC - Orosházi FKSE II. 30-28.

A bajnokság állása:

1. FKSE Algyő 18 pont/11 mérkőzés, 2. P&P Félegyháza 16/10, 3. Kunszentmárton UNITRADE KE 15/10, 4. Törökszentmiklósi Székács KE 13/10, 5. ContiTech-Makói KC 11/11, 6. Martfűi KKKE 11/10, 7. Orosházi FKSE II. 10/10, 8. Püspökladányi KE 8/10, 9. Újkígyósi KC 7/10, 10. Békéscsabai BDSK 6/10, 11. Hajdúszoboszlói KSKE 4/10, 12. Törökszentmiklósi KE II. 3/10.

A 11. (őszi záró) forduló párosítása:

Törökszentmiklósi KE II. - Martfűi KKKE, Hajdúszoboszlói KSKE - Békéscsabai BDSK, Kunszentmárton UNITRADE KE - Püspökladányi KE, P&P Félegyháza - Újkígyósi KC, Orosházi FKSE II. - Törökszentmiklósi Székács KE. A ContiTech-Makói KC - FKSE Algyő (28-33) találkozót november 3-án lejátszották.