Labdarúgás: Geiger mesterhármasával nyert a Szeged-Grosics + FOTÓK

2013. november 30., szombat
monor_szeged2011_12_gs

Lendületesen indult, rövidzárlattal folytatódott, végül Geiger-parádéval lett magabiztos győzelem a monori derbi.

Csikorgós rajtot vett a Szeged-Grosics, az első 10 percben szinte odaszögezték a Monort a kapujukhoz, szépen és pontosan járatták a labdát Kisék, mígnem egy eladott labda a fékpedálra nehezült: az első akciójából gólt szerzett Vezér Ádám csapata, a szegediek pedig elvesztették lendületüket. A megingás egészen a 16. percig kihatott, itt egy újabb szarvashiba bosszulhatta volna meg magát, de Markovic hatalmasat mentett. Geiger harcossága miatt megszerezte az egyenlítést és lassan rendeződött a szegedi alakulat, bár meggyőző fölénybe - ahogy az első 10 percben - nem tudott kerülni Nyilas Elek együttese. A második félidőt hasonló iramban kezdték a vendégek, mint az elsőt, a monoriak védekeztek becsülettel, gólhelyzete akadt a hazai gárdának is egy újabb, de míg Szélpál nem talált hálót, addig Geiger a másik oldalon kétszer is. Ha a meccs egészét, a labdabirtoklást, a lehetőségek számát is nézzük, akkor reális eredmény született egy küzdős, fordulatos meccsen.

Labdarúgó NB III Közép csoport 16. forduló:

Monori SE - Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-3 (1-1)

Monor. Vezette: Kátai Gábor (Punyi Gyula, Márkus Péter).

Monor:

Tóth - Horváth (Gaál 68'), Csáki, Kavalecz, Villányi, Csikós (Magyar 76'), Csőke, Fazekas, Benke, Bozsik (Szélpál 62'), Magyar, Vezetőedző: Vezér Ádám.

Szeged-Grosics:

Molnár – Kéri, B. Kapic, Markovic, Zabari (Kalapács 89'), Gadó, Dombai, Geiger, Kis (Pászka 86'), Ács (Kovács 76'), Germán.

Nyilas Elek.

Benke (12'), illetve Geiger (24', 77', 84').

Bozsik (52'), Csőke (58'), illetve Markovic (81'), Zabari (89'), Pászka (91'). Vezér Ádám:

"Amit terveztünk, az bejött, vezetést szereztünk és 1-0-nál meccslabdát hibáztunk, ha akkor sikerül gólt rúgnunk, megnyertük volna a meccset. De sajnos ahogy már idén többször, úgy most is ajándékoztunk az ellenfélnek egy gólt. Szélpál 1-1-nél gólhelyzetet hibázott, az ellentámadásból pedig megkaptuk a 2. találatot. Azt mondtam a srácoknak, hogy addig, míg nem rúgjuk be helyzeteinket 90 százalékosan, addig egy jó csapat ellen nem lehetünk eredményesek. A Szeged 4 helyzetéből hármat berúgott."

Nyilas Elek:

"Végre most a második félidőben sikerült jobb teljesítményt nyújtani, mint az elsőben. Jól kezdtük a meccset, voltak lehetőségeink, de nem tudtuk góllá váltani azokat és egy technikai hibából gólt kaptunk. Az első félidőben az érződött, hogy egy picit hamarabb mentünk el téli szünetre a kelleténél. Az egy csapat nem fordulhat elő, hogy felboruljon a rendszer, akár vesztésre, akár győzelemre áll. Mi végig tudtuk diktálni az iramot, és a volt is pontatlanság, mentálisan nem adtuk fel, fizikálisan sem eresztettünk le, így a végén sikerült bedarálnunk ellenfelünket."

A forduló további eredményei:

Bajai Labdarúgó SE - Várfürdő-Gyulai Termál FC 1-0 Komlói Bányász SK - Maglódi TC 1-0 Bölcskei SE - Rákosmente KSK 2-2 Videoton FC - FC Dabas 1-1 Soroksár SC - Orosháza FC 2-0 Tolle UFC Szekszárd - Dunaharaszti MTK 0-1

16. Komlói Bányász 16 1 2 13 6 40 -34 5

90+3'
Vége a meccsnek.
90+1'
Pászka kapott lapott.
90'
Három perc a ráadás.
89'
Zabari időhúzás miatt besárgult.
89'
Zabari helyére jön Kalapács.
86'
Kis Róbert helyére Pászka jöhetett fel.
84'
Kis nagyszerűen ugratta ki a leshatárról Geigert a bal oldalon, aki 14 méterig robogott be, majd a kapus mellett eltekerte a hosszúba a labdát. 1-3
81'
Markivic kapott sárgát.
80'
Dombai jobbról mehetett be a 16-oson belül, de Tóth jól zárja a szöget, az ismétlést Germán lövi mellé 18 méterről
77'
Kéri beadására tanári módon érkezett Geiger középen és 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1-2
76'
Csikóst Magyar váltja a hazaiaknál.
76'
Ács helyére Kovács jött
75'
Szélpál hagyott ott mindenkit a jobb oldalon, de Molnár kezébe lőtt.
72'
Ács ment le a jobb oldalon, beívelésére már ugrott ollózni Geiger, de egy védő utolsó pillanatban mentett, a lepattanóra Tóth vetődött rá.
70'
A bal oldalon játssza tisztára magát Germán, passzol az érkező Kisnek, aki kapura törhetne, de hosszan szökteti magát.
68'
Horváth helyére Gaál jött.
67'
...semmi komoly, pályán a játékos.
66'
Benkét kell ápolni...
63'
Egy balról érkező beadást próbál menteni B. Kapic olyan szerencsétlenül, hogy majdnem a bal alsóba csúsztatja a labdát.
62'
Bozsik helyére érkezett Szélpál Tamás.
58'
Csőke is besárgul, sokat dumált.
58"
Erőteljes szegedi rohamok.
54'
Újabb Kis-szabadrúgás, a röviden elvéti Kapic, a hosszún Germán a ficakba pofozza a labdát, de a partjelző lest int.
53'
Kis balról tekert kapura egy szabadrúgást, egy védő fejelte fölé. A szöglet után nagy tűzijáték, a lábak között flipperezik a labda, végül felszabadítanak a hazaiak.
52'
Bozsik kapott sárgát lerántásért.
49'
Kis jobb oldali szögletét szorongatva fejelte kapu mellé B. Kapic.
48'
Kis szabadrúgása balról, bent harc a labdáért, Dombait mintha ellökték volna...
46'
Elindul a játék.
46'
Kitört a szünet.
44'
Az utolsó negyed órára kiegyenlítődött a játék. A jobb széleken akadt meg egy-egy akció mindkét csapatnál.
41'
Kis lőhetett szabadrúgást a jobb összekötő helyéről, veszélyesen érkezett be a labda, de lökés miatt kifelé ítélt rúgást a bíró.
38'
Mindkét oldalon épülnek az akciók, az utóbbi időben a Monor volt aktívabb elöl, de állta a sarat a fehérmezes védelem.
34'
Csikóshoz került a labda balról, épp lőni akart, mikor lelopták lábáról a labdát. Előtte Kérinek volt egy életveszélyes becsúszása a 16-oson belül.
33'
Két szabadrúgással és több bedobással araszol most előre a Szeged, kissé széttördelt a játék.
29'
A Szeged 2011 irányítja főként a játékot, de a Monor kontráival tud meglepetéseket okozni, főleg a gólszerzőjük gyorsaságára kell figyelni.
24'
Germán bontotta meg a jobb oldalt, meglódult egyedül, majd a másik oldalról érkező Geiger elé passzolt élesen, a támadó nem tudta megelőzni védőjét, de elvette tőle a labdát, egyből kapura fordult és 7 méterről a bal alsóba passzolt. 1-1
23'
Geiger mehet el a bal szélen, a betett labdájára Germán érkezik 6 méternél, de a kapu fölé piszkálja a bőrt.
21'
Egy gyors kontrát vezet a Monor melynek végén Csikós külsős tekerése elakad egy szegediben, az ismétlést pedig előrevetődve fogja Molnár.
17'
A másik oldalon Germán lép meg, de hosszan szökteti magát a 16-osnál, csak előrecsúszva tud lőni, a kivetődő Tóth hárít.
16'
Hatalmas ziccer marad ki a hazaiaknál. Megint a villámléptű Benke kap a bal oldalon labdát, Molnár rosszul jön ki, a támadó elviszi mellette és középre passzol, az üres szegedi kapuhoz felfutó Bozsik elé. Markovic nagy bravúrral, becsúszva ment.
12'
Derült égből villámcsapás. Dombai eladta a labdát a támadóterületen, Benke nagy lendülettel vitte fel az ajándékzsugát a bal oldalon, a 16-osnál egy csellel lövőhelyzetbe került, és kilőtte a bal alsós sarkot. Az első támadásából gólt szerzett a Monor. 1-0
10'
Kis szinte ugyan onnan lőtt el egy felpattanó labdát, ahonnan nemrég Kéri- hasonló eredménnyel mint csapattársa.
7'
Jobbról tört be Kéri és két csel után lőtt 16 méterről, a jobb kapufa mellé.
5'
Az első sarokrúgást is a vendégek végezték el. Ács jobb oldali tekerését azonban a röviden álló védő kifejelte.
3'
Az első támadás a Szegedé, jobb oldalon kavart Germán, akit nagy nehezen szereltek. A labda Kéri elé került, ő 28 méterről lőtt - gyengén.
1'
A Szegedből Kis indítja útjára a labdát.
12.58: Harci díszben a csapatok, kezdéshez vonulnak. A hazai gárda világoskék, a Szeged-Grosics fehér szerelésben játszik majd. A monori induló is egy pörgős rock szám, nem is rossz. 12.50: A szegediek már a kapura lövésnél tartanak, a bemelegítés a végéhez közeledik. 12.40: Üdvözöljük olvasóinkat Monorról, ahol télbehajló az idő, Szegedről 7 fokban indult a "tudósítójárat" Monorra már 3 fokban érkezett. A pálya közepes minőségű, a lelátó kissé retro-hangulatú. A sajtópáholyban a SZEGEDma.hu stábja egyedüli médiaérdeklődőként van jelen az órát kezelő fiatalok társaságában, akiknek az egyik kedvencük a hazai csapatból a szegedi nevelésű Szélpál Tamás. A támadó most nem került be a kezdőbe, a padon várja majd a bevetést. A Real játékosához, Gareth Bale-hoz hasonlították a fiúk Szélpál mozgását. Igazán imponáló összehasonlítás. Kezdés: 13 óra! Beharangozónk itt olvasható!