Kézilabda: eddigi legnagyobb csatáját vívta a Pick + FOTÓK

2013. október 12., szombat
pick_gyongyos_mj19

A vendég Gyöngyös alakulata az eddigi legnagyobb erőkifejtésre kényszerítette a Pick Szegedet, ám a Pastor-legénység továbbra is megállíthatatlan!

Férfi kézilabda NB I 9. forduló:

Pick Szeged - B.Braun Gyöngyösi KK 36-30 (19-16)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Hargitai I. G., Markó.

Pick:

Mikler - Kekezovity 4, LARHOLM 8/4, Blazevic, Ilyés 2, ZUBAI 5, Parrondo 2.

TATAI (kapus), Balogh 3, Gidai, Ancsin 1, Vranjes 2, MINDEGÍA 5, Sulc 3, Vadkerti 1.

Juan Carlos Pastor.

Gyöngyös:

Liszkai - Szalafai 1, Debreczeni 2, Hajdú 4, Mekaru 3, FREY 8/1, VARSANDÁN 5.

Hudák, Holló (kapusok), SÁNDOR 4, Koller 2, Iváncsik Á., Oláh 1.

Gulyás István.

4/4, ill. 1/1.

6 perc, ill. 6 perc.

30' Oláh gólját hozza össze a figyelmetlen védelem, 35-30. Zubai 36-30! Sándor gyorsan válaszolna, de Tatai véd. Időt kér a Gyöngyös 15 másodperccel a vége előtt. Szép figura végén kapufával zár a Gyöngyös. Megvan ez a Pick-győzelem is, az eddigi legnagyobb csatában. 29' Debreczeni megfojtja Zubait Sulc remek passza után. De hetes van, és van Larholm is, 35-29! 58' Fero Sulc azonnal megtorolja, 34-28! Mekarunak adja Körte a labdát, Frey indul, 34-29. 57' Eladott labdák, aztán Varsandán a szélről, 33-27. Eladjuk, Varsandán indul, hiába nézünk rá sandán, belövi a ziccert, 33-28. 56' Gyöngyösi hiba. Mindegía megeteti Sándort, aztán gólt lő! 33-26! 55' Varsandán csapja le Zubait, ápolás. Kiállítás nincs... Sulc karját csaknem kicsavarják, de nem szórják ki Debreczenit. Mindegía belövi, 32-26. 54' Frey góljával kapaszkodik a Gyöngyös, 31-26. 53' Szegedi kapufa, gyöngyösi kínai, de túl magas. Vranjes begyűjti, de eladjuk elől. 52' Sándor elüti Sulcot, akitől elpattant a laszti, de begyűjti és kilövi a hosszú alsót! 31-24! Varsandán emberhátrányból pattint, 31-25. 51' Mekaru lövését védi Tatai. Zubai kap két percet, megdolgozott érte... 50' A hát mögötti passzt újra megeszik a hevesiek, Kekezovity fejezi be, most a hosszúra lő, 30-24. 49' Lépéshiba a Gyöngyösnél, protestál a lelátó, mivel a sporiknál új szabályok lehetnek e vonatkozásban, mert marad a zöldeknél. frey gólt lő, ez is a bíróké, 29-24. 48' Sulc hát mögött le a szélre, száll be Kekezovity, a labda is a kapuba, 29-23! 47' Mindegía lenn marad a támadás után, a sporik nem állítják meg a játékot, aztán hetes. Frey bevágja Tatai szeme közé, 28-23. 46' Koller megint, 28-22. 45' Koller megy fel az égbe, kicsipkézi az alsó sarkot, 28-21. Ilyés fölé tüzel. 44' Ancsin első gólja, szép egyéni megoldással, 28-19! Sándor lő, kapufáról a kipattanót begyűjti a levegőben és belövi, 28-20. 43' Koller bokán lövi Tatait. Larholmot olvasta most Hudák, biztosan tud svédül. Emberhátrányból Sándor, 27-19. 42' Ilyés passza után Kelezovity a szélről húz vissza a rövidre, 26-18! Parrondo iramodik meg, Frey letaglózza, két perc. Larholm büntet, 27-18! Mindjárt tízközte! 41' Frey estében próbálja becsavarni, de lábbal véd Tatai. Marad ott. Frey ellépi. 40' Zubai újra, már hét közte, most látszik eldőlni a meccs, 24-17. Frey gólja, 24-18. Ilyés eteti meg egy csellel védőjét, aztán bepattintja, 25-18! 39' Mindegía Hudákba lő. A Gyöngyös is ront. 38' Blazevic labdát szerez, Balogh hétmérföldes léptekkel tör előre, futtából lő, 23-17! Tájmaut, Gyöngyös. 37' Mindegía megint, 22-17! 36' Debreczeni cipőfűz, áll a játék. Aztán blokk. Mindegía, 21-17. Mekaru kihagyja ismét. Tatai éltetik! 35' Hajdu góljába belefújnak. Mekaru, a magányos szamuráj suhint egyet labdájával, véd Tatai. 34' Debreczeni ziccerben, nem hibáz, 20-17. 33' Balogh vállon lövi Hudákot, bepattan, 20-16. 32' Nincs gól, de van nagy rohanás. 31' A Pick kezdi a második félidőt. Lépéshiba itt, lépéshiba ott. SZÜNET!30' Oláh kiejti, indul a Szeged, kipasszolják, Vranjes belövi! Tatai véd, és a Pick fejezi be a félidőt. Sulc rákészül, csípőből tüzel, telibe kapja a keresztbe futó Vranjest, aki méltatlankodva néz rá, majd Mindegía végül beveri a kipattanót! 19-16 a szünetre.! 29' Mekaru lövését Tatus fogja! Parrondo a szélről szállva be, 17-16! 28' Mindegía gyönyörű hát mögötti passza Vadkertinek, Körte meg szélről nem hibáz, 16-16! 27' Frey Mekaru passzát láthatatlanul lőtte be. Legalábbis a szegedi védőfal sem látta. 15-16. 26' Ancsin klasszikus Ancsin-mozdulattal lendít, de ez most nagyon csúnyán mellé. Sándor leteremti Sulcot, labdát szerez, Szalafai indul, 15-15, ez a bírók gólja volt. 25' Sulc kezéből kipattan a laszti. Frey rohan le, Tatai bravúr! A kipattanó Freyé, 15-14. Időt kér a spanyol mester. 24' Frey kapufája a hosszadalmas hevesi roham végén. 23' Debreczeni csap oda Mindegíának, kettő perc, ugyanakkor az ellenfél jöhet... 22' Vranjes csap oda Hajdunak, kettő perc. Sándor Ákos is nehezen tartható, 15-13. Gidai megkülönböztetőben benn. 21' Vranjes is betermeli a kötelezőt, 15-12! Frey bombáját Tatus hatástalanítja. 20' Fero Sulc veszi be a vendég kapus, 14-11. Hajdu válaszol, Tatai bosszankodik, 14-12. 19' Sándor Ákos nagy átlövése, 13-11. 18' Frey Tamás gólja kerül be a dossziéba, 12-10. Koller kettő perc, Ancsin harcolta ki a hetest mellé, Larholm meg belőtte, 13-10! 17' Larholm nagyon beindult, 12-8! Sándor farag, 12-9. Ancsin góljába belefújnak. 16' Aztán jön a svéd is, 11-8! 15' Zubai harcol ki hetest. Larholm beveri, na most jöhet a tájmaut, 10-7 - 6-7-ről. Jön a japán, Mikéler lába között pattintja be, 10-8. 14' Indul Kekezovity, 9-7! Vajon időt kér Gulyás István? Egyelőre nem. 13' Debreczenit védi Mikler. 12' Varsandán emberelőnyben kiejti a labdát. Gidai benn. Larholm labdájával Zubai szerez vezetést emberhátrányban! 8-7! 11' Hajdu, Blazevic blokkolja. Passzív a Gyöngyös, de nem azért szól a síp. Blazevic megunja Hajdu gyorsaságát, odacsap, kettő perc, ez nem hiányzott. 10' Hajdu, 6-7. Ilyés végre gólt lő, kellett, 7-7! 9' Larholm középről lő gólt! 6-6! 8' Balogh Zsolt, aztán a japán mesterlövés, Mekaru, 5-6. 7' Hosszú Pick-roham, eladott labdával. 6' Mekaru Acusi rögbis módra szerez labdát a földön, Debreczeni a passzából ismét előnybe hozza a hevesieket, 4-5. 5' Jó védekezés, Hajdut blokkoljuk, Zubait elől, de az hetest ér. Larholm, 3-4! Parrondo indul, be is viszi, s bár lenn volt a lába, megadják, 4-4. 4' Larholm passza után Zubai a meccs góljával! Hanyatt estében háttal dobja el, és benn is van! 2-4! 3' Hajdu már a másodikat szerzi, 1-3. Ejha! ilyés lövését olvassa Liszkai. Varsandán, már 1-4. 2' Hajdu, 0-2. Zubai szerzi az első szegedi gólt, 1-2. 1' A Gyöngyös kezd. Debreczeni is, 0-1. Kimarad elől. 17.55: Bevonul a hevesi gárda, élénk, fűzöldben (kapusok piros-feketében), a Pick királykékben (kapusok feketében). Nagyjából 1000-1200 néző csápol a kedvenceknek, diszkréten dörögnek a dobok. 17.50: Véget ért a melegítés, levonulnak a kékek és a zöldek, azaz a Pick és a Gyöngyös játékosai. 17.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat ezúttal már az újszegedi sportcsarnokból, ahol javában melegítik az izmokat a Pick és a Gyöngyös kézilabdázói! Kezdés: 18 óra! Beharangozónk itt olvasható!