Jégkorong: hátrányból felállva, büntetőkkel nyert a Tisza Volán + FOTÓK, VIDEÓ

2013. október 26., szombat
tisza _volan_belgradstar_mj 28

Bár az első harmadban kétgólos előnyre tett szert a belgrádi HK Beostar Szegeden, a Tisza Volán SC később nagyot küzdve kiegyenlített, majd a szétlövés során felül is múlta ellenfelét a Szerb Jégkorong Liga első fordulójában szombaton.

Rémálomszerűen kezdődött az összecsapás a fehér felsős hazaiak számára, a narancs és kék színekben pompázó belgrádiak már a 49. másodpercben megszerezték a vezetést, miután

Petar Stepanovics

eszén nem tudtak túljárni. Hiába jöttek egymás után a komoly hazai helyzetek, gólt megint a szerbek szereztek, miután a 10. percbe lépve ismét Dragutinovics talált be, kihasználva egy

Muzsik Norbert

ellen megítélt emberelőnyt (0-2). Ezt követően is főként a volánosok nyomtak, többször is eljutottak a kapuig, de a HK hálóőre nagyszerű formában védett ezen az estén. A túloldalon a 17. percben Dragutinovics még egy kapufát is lőtt, míg az utolsó másodpercekben

Varga Dávid

bolondította meg a vendégek védőit, közeli lövését azonban a kapus hárította. Az első szünetre tehát kétgólos belgrádi előnnyel vonultak a csapatok.

tisza _volan_belgradstar_mj 29

A második játékrész korai szakasza viszonylag érdemi esemény nélkül telt, egészen a 28. percig, amikor a vendégek részéről

Petrovics

lőtt a keresztlécre, ahonnan a korong a gólvonal környékére pattant. A szerb játékos már ünnepelt, ám a bírok úgy ítélték meg, nem született gól. Nem úgy pár pillanattal később a másik ketrecnél, amikor

Ambrus András

asszisztját követően

Rózsahegyi Ádám

talált be, a nagyjából 800 fős hazai publikum pedig egy emberként kiáltott fel a szezon első volános gólja okán (1-2)! A 31. minutumban aztán Balázs is bemutatta, milyen egy jó kapus, előbb

Ogrizovics

átlövését, majd a rendkívül aktív Dragutinovics közeli próbálkozását is magabiztosan fogta. Ettől kezdve teljes mértékig átvette a Tisza Volán a játék irányítását, sorra jöttek a helyzetek, amelyek azonban rendre ki is maradtak. A félidőt aztán egy szerb lehetőség zárta,

Marko Tadics

egy az egyben mehetett egy ellentámadás után Balázsra, a hazaiak kapusa azonban védett, a nézőtér pedig vastapssal jutalmazta teljesítményét.

tisza _volan_belgradstar_mj 34

Az utolsó harmadra ismét feljöttek a vendégek, az első percekben teljes mértékig beszorították a szegedi alakulatot, a gólhoz pedig legközelebb a hetedik minutumban jártak Dragutinovicsék, amikor a már két gólt jegyző játékos ismét a kapufát trafálta telibe. Ezt követően a sporik egyszerre szórták ki

Stojanovicsot

Ódry Tamást

, majd pár pillanattal később Novakovics is két percet kapott, mindez azt jelentette, 98 másodpercig négy a három ellen játszhattak

tanítványai. Az egyenlítő találatot azonban nem tudtak begyötörni, sőt, az említett időintervallumban

Nicola Glavonjics

távoli próbálkozása volt az egyetlen kapura lövés, amelyet feljegyezhettünk. Játékban viszont egyre inkább ellenfele fölé nőtt a Volán, aminek alig 5 perccel a vége előtt lett meg a gyümölcse, amikor is

Kis Attila

bal oldali bejátszását követően Ódry vette be közelről Stepanovics kapuját (2-2). A hátralévő időben minden erejét bevetve támadtak a szurkolóik által hajtott hazaiak, újabb gól azonban már nem esett, jöhetett az ötperces hosszabbítás.

tisza _volan_belgradstar_mj 62

A ráadásban már ismét a HK dominált Balázs kapusnak háromszor is hárítania kellett, míg kollégájának csak két kisebb hazai próbálkozással kellett szembe néznie. A szétlövést aztán már jobban bírta a szegedi csapat: az első párban Muzsik még hibázott, akárcsak Ogrizovics, a második körben viszont

Molnár Ádám

keze nem remegett meg az ütőn, míg a szerbek legjobbja, Dragutinovics nem tudott túljárni Balázs Csongor eszén. Ódry Tamás gólja a harmadik partiban így azt jelentette, a szezon első mérkőzésén győzelmet aratott a Tisza Volán együttese!

Szerb Jégkorong Liga, 1. forduló:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC – HK Beostar 3-2 (0-2, 1-0, 1-0, 1-0) szétlövéssel

Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Fazekas Tibor, Fekete Tamás, David Porduv, Darko Popovics.

Tisza Volán:

Balázs – Szabó, Lippai, Varga, Ódry (1), Ambrus – Kormos (kapus), Muzsik, Maslac, Egyed, Molnár, Rózsahegyi (1) – Hídvégi, Wéhli, Barcsik, Kis, Magosi.

Kalocsa László.

HK Beostar:

Stepanovics Pe. – Petrovics, Trajkovics, Dragutinovics (2), Novakovic U., Novakovics P. – Stepanovics Pa. (kapus), Jekics, Nikolics, Glavonjics N., Glavonjics I., Tadics – Stojanovics N., Stojanovics U., Despotovics A., Ogrizovics, Pozar – Novakovics N., Vukasinovics, Mitics.

Ódry (3-2).

18 perc, ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi büntetés (Nikolics). Kalocsa László:

„Az első harmadban kialakult 0-2-es állás talán betudható annak, hogy féléve nem játszottunk már mérkőzést, még edzőmeccset sem. Márpedig egy éles találkozónak teljesen más ritmusa van, mint egy edzésnek, ez meg is látszott a csapaton. A második játékrésztől kezdtünk magunkra találni, úgy gondolom, hogy mezőnyfölényt is sikerült kialakítanunk, és végül egy igazi közönségcsalogató mérkőzést játszottunk a belgrádiakkal. Az elejétől fogva úgy gondoltam, hogy ez egy színvonalasabb bajnokság lesz, mint a magyar másodosztály volt, és ez már most be is igazolódott. Nem tudom, hogy a HK Beostar milyen játékerőt képvisel a többiekhez képest, de az biztos, hogy egy nagyon kulturált, nagyon szimpatikus ellenfelet ismerhettünk meg bennük.”

Tekintse meg a SZEGEDma TV videóját, benne Balázs Csongor nyilatkozatával!