Kézilabda: a harmadik kötelezőt is kipipálta a Pick

2013. szeptember 11., szerda
pick-cegled_023_mj

Hozta a kötelezőt Orosházán a Pick Szeged! Jó kezdés és akadozó, küzdelmes, kemény játékkal tarkított folytatás után parádés hajrával zsebelte be a két pontot a csapat.

A két gárda a felkészülési időszakban Szegeden már találkozott pár hete, akkor a második félidőben indult be a Pick-henger, s Ancsinék viszonylag szoros első játékrészt követően arattak 12 gólos győzelmet (33-21). Szerda este Orosházán győzni tehát kötelező feladatnak számított a Pick Szegednek. A mérkőzésnek némi pikáns ízt adott, hogy a korábban a Békés megyeieknél szereplő

Balogh Zsolt

a Pick egyik stabil embere tavaly óta, ugyanakkor

Buday Dániel

pedig épp a Tisza-partiaktól igazolt a szerda esti házigazdához a nyár folyamán. A meccsen a Pick szerzett vezetést, majd elsősorban Balogh találataival, és

Mikler Roland

védései révén az első félidő derekára 6-1-re elhúzott a Pastor-legénység. Ekkor ugyan valamelyest zárkózni tudtak a hazaiak, ám buta hibákból kettős emberhátrányba is kerültek - más kérdés, hogy ezt a Pick nem tudta kihasználni, sőt, fokozatosan kezdett feljönni a Jordovic-alakulat, s a hajrára két-három gólon állapodott meg a különbség. Az utolsó öt percnek a Pick is kettős hátrányban ment neki, mivel

Fero Sulc

fegyelmezetlenségét követően rossz csere miatt a svéd

Jonas Larholmot

is kiküldték a játékvezetők. Ennek dacára sikerült újabb gólt szerezni, ám a házigazdáktól nem tudtak ellépni Ilyésék, így a szünetben soványka, 12-10-es szegedi vezetést mutatott az orosházi sportcsarnok eredményjelzője. Sőt, a második játékrész elején egy gólra is feljött a házigazda, ám ezt követően a kemény játék miatt kiállításokkal megtűzdelt találkozón ismét el tudott szakadni a szegedi alakulat 4-5 góllal. Mikler továbbra is szállított a bravúrokat, majd rövidesen

Tatai Péter

folytatta a sort. Mezőnyben a félidő közepétől ismét csökkent a számszerű eredmény, nagyon sok hibával és rengeteg szabálytalansággal játszottak a felek, amit a játékvezetők folyamatosan kiállításokkal büntettek. A hajrában Balogh ismét gólokat lőtt, majd a végjátékban kiengedett az orosházi védelem, s ziccerekkel nagyobbra nőtt a különbség. A Pick győzelmét nem fenyegette veszély, remek hajrával 29-21-re nyert a szegedi egység.

Juan Carlos Pastor

csapata nagyrészt stabilan tartotta előnyét kezdettől fogva, az átlövők többször is élni tudtak lehetőségeikkel,

Ancsin Gábor

,

Ilyés Ferenc

és Balogh összesen 15 gólt szerzett, miközben Larholm ezúttal nagyon magabiztos ítélet-végrehajtónak bizonyult a büntetőknél, 6 hétméterest lőtt, mindet hibátlanul. Ki kell emelni a kapusokat, Miklert és Tatait is, akikre lehetett támaszkodni akkor is, amikor elől döcögött a játék. A könnyebb meccsek sora szombaton folytatódik, ismét egy felkészülés során is legyőzött ellenfél következik: a Vác elleni szegedi találkozót szombat este 18 órától rendezik az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I 3. forduló:

Orosházi FKSE-LINAMAR - Pick Szeged 21-29 (10-12)

Orosháza, 800 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

Orosháza:

Ivanisevics - Balda 3, Bali, Buday 4, Cifra 4, Benmiloud, Németh 2.

Herjeczki (kapus), Morva 4, Mazic 4, Knezevic.

Vladan Jordovic.

Pick Szeged:

Mikler - Parrondo 1, Balogh 6, Mindegía 1, Zubai 2, Ilyés 5, Vadkerti.

Blazevic, Kekezovity 2, Ancsin 4, Larholm 6/6, Vranjes 2.

Juan Carlos Pastor.

-, ill. 6/6.

16 perc, ill. 20 perc.