Világjátékok: Petrovics Máté aranyérmes maratoni kajak-kenuban!

2013. augusztus 2., péntek
petrovicsmate_szve

Taroltak a magyar maratoni kajakosok Caliban a Világjátékokon: a szegedi versenyzőn kívül Csay Renáta is aranyat nyert, a kenus Kiss Tamás pedig második lett.

Az EDF DÉMÁSZ Szegedi VE Európa-bajnoki és

Universiade bronzérmes

maratonistája a Világjátékok honlapjának tájékoztatása szerint kajak egyesben előfutamát megnyerve a legjobb idővel került a fináléba, ahol 44:15.366-os időeredményével csaknem 20 másodpercet vert a második helyen befutó portugál

Alfredo Fariára

.

Petrovics Máté

számára egyébként ismeretlen volt a mezőny előzetesen, csak a helyszínen derült ki, milyen ellenfelekkel kell felvennie a versenyt. Érdekesség, hogy a sportoló édesapja,

Petrovics Kálmán

, a szegedi sportegyesület igazgatója 1990-ben ugyancsak egyesben volt a maratoni táv világbajnoka. Petrovicsot megelőzően

Csay Renáta

révén született meg a Világjátékok magyar küldöttségének második aranya, továbbá a Szegedi Tudományegyetemen tanuló

Kiszli Vandának

és a kenus

Kiss Tamásnak

köszönhetően újabb két ezüstérmet is szereztek versenyzőink a Caliban a csütörtök este folyamán. A női mezőnyben a győri Csay több mint fél perccel volt gyorsabb az ezüstérmes Kiszlinél, míg

Kiss Tamást

meggyőző fölénnyel győzte le a németek versenyzője,

Yul Öltze

. Kiss Tamás egyébként remek sorozatot produkál, hiszen néhány héttel ezelőtt

a kazanyi universiadén tudott diadalmaskodni

C-1 1000 méteren - jegyzi meg a Magyar Kajak-Kenu Szövetség weboldala a hír kapcsán. Pénteken a párosok küzdelmeiben a távon sokszoros világbajnok

Kakas István

ötödik lett a csupaszíj kategóriában a Caliban zajló Világjátékokon. A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának tájékoztatása szerint Kakas a negyedik helyről várta a szerdai napot. A mért távról leadott lövései azonban nem sikerültek annyira jól, mint a méretlenek, ezért bár közel volt a négyes döntő, meg kellett elégednie az 5. hellyel.

Gajdos Csaba Márk

, a másik magyar íjász, az olimpiai versenyszámban indult, és ott 10. lett. A nem olimpiai sportágak legnagyobb nemzetközi eseménye pénteken kezdődött, száz ország versenyzői vesznek részt rajta. Az augusztus 5-ig tartó seregszemlén Magyarországot 12 sportágban 58 sportoló képviseli. A küldöttség a csütörtök estét megelőzően