Alig győztük számolni: mórahalmi gólgála Tiszaszigeten + FOTÓK

2013. június 10., hétfő
tiszasziget_morahalom21_gs

Egyetlen pillanatra sem hagyott kétséget a Mórahalom a Tiszasziget elleni megyei magyarkupa-elődöntőben a győztes kiléte felől, s gólparádéval biztosította helyét a csütörtöki fináléban.

A SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa elődöntőjében:

Tiszasziget SE - Mórahalom VSE 2-16 (1-6)

Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Kócsó Tibor Zsolt (Lászlai Róbert, Gáleg Ferenc Lajos).

Tiszasziget:

Reguli - Varga Z., Kiss Szabó, Juhász Á. (Tóth A. 46'), Gyimesi (Kató 16'), Juhász I. (Dudás 63'), Drágity (Tóth T. 46'), Tóth J., Szalma Á., Jankó, Gárgyán.

Kiss Róbert.

Mórahalom:

Czirják - Nagy Z., Sarnyai (Mészáros 46'), Szűcs, Magyar, Ngalle (Kothencz 53'), Vojnic-Zelic, Szvoboda, Domonkos (Szőke 46'), ifj. Csák, Faragó.

Csák Zoltán.

Tóth J. (16'), Szalma Á. (80'), ill. Faragó (3', 74'), ifj Csák (13', 39', 42', 48', 66'), Vojnic-Zelic (23'), Ngalle (33'), Mészáros (49', 51'), Szőke P. (62', 81', 83', 84', 86').

Szűcs Sz. (22')

90' Kócsó játékvezető egyetlen pillanattal sem kívánja meghosszabbítani a hazaiak szenvedését, és véget vet az egyenlőtlen küzdelemnek. 86' GÓÓÓL! 2-16! Ifjabb Csák beadását Faragó fejeli vissza, a középen érkező Szőke ha háttal, egy kézen állva próbálkozna csukott szemmel, akkor is bemenne, de csak simán, hagyományos módon lövi a 16. találatot, önmaga 5. gólját. 84' GÓÓÓL! 2-15! Középkezdés után ifjabb Csák Zoltán robban be a védők közé, megszerzi a labdát, Szőke érkezik a passzra és ez már 4. gólja! 2-15! 83' GÓÓÓL! 2-14! Már tucatközte! Kothencz szöglete nagyon pontos, Szőke magasra emelkedik és biztosan fejel a bal alsó sarokba, 2-14. 81' GÓÓÓL! 2-13! Gyors válasz: Kothencz két húzás után ad középre Szőke doktornak, aki 11 méterről a kapuba helyez, 2-13! 80' GÓÓÓL! 2-12! Újra köztetíz, kozmetikáz a Tiszasziget! Tóth Tamás 50 méteres labdájának szeme van, Szalma Ádámot találja meg, aki jól húzza meg a jobb oldalt, majd kilövi a hosszú alsót Csikar-szögből Mészáros mellett, 2-12! Sajnos közel sem alakul olyan szorosan és izgalmasan ez a párharc, mint a múlt pénteki másik elődöntő, ahol a Csanádpalota büntetőkkel verte a Tisza Volánt.74' GÓÓÓL! 1-12!Faragó lyukról lép ki, kétségbeesetten vetődik elé Reguli, ám a csatár jobbal fölötte löbböli át a lasztit, 1-12! 70' Tulajdonképpen a találkozó hátralévő 25 perce puszta formalitás már, hiszen rég eldőlt a meccs. A hazaiak azért próbálkoznak becsülettel, most egy lendületes kontrájuk elé lép be egy mórahalmi bekk. 66' GÓÓÓL! 1-11! Megvan a köztetíz! Egy bal oldali látványos támadás végén a hosszú sarokra ívelt labdát másfél-két lépésről ifjabb Csák passzolja a kapuba, 1-11! 62' GÓÓÓL! 1-10! A kitámadó hazaiak mellett egy jobb oldali támadás után a beívelt labdát 10 méterről a csereként az imént beállt Szőke Péter fejeli be nagy erővel Reguli kapujába, 1-10! 61' Juhász Imre remek lövését védi Czirják kapus. Néha neki is akad dolga. 60' Szalma Ádám nagyon szépen játssza magát lövő helyzetbe, ám a jól irányzott löket megpattan egy védőn, kevéssel megy mellé. 55' Kissé stabilizálódni látszik a Tiszasziget, most már átjutnak a félpályán is. Kezdi összeszedni magát a csapat. 51' GÓÓÓL! 1-9! Teljesen szétesik a Tiszasziget! Három rövid passz után Mészáros most is ugyanúgy kerül helyzetbe mint az előbb, ám ezúttal magasabb ívű labdával emeli át a kimozduló Regulit, 1-9! 49' GÓÓÓL! 1-8 A jobb oldalon a szünetben csereként beállt Mészáros Zoltán a 16-oson belül test test elleni közdelemben hagyja hátra védőjét, majd testcselével elfekteti Regulit, aztán a fekvő kapus fölött a kapuba löbböl, 1-8! 48' GÓÓÓL! 1-7! Ngalle baloldali szögleténél nagy védelmi hiba hazai részről, mindenki alászalad a labdának, amit aztán ifjabb Csák vesz le, és laza bokamozdulattal a bal alsó sarokba helyez, 1-7! 46' A hazai Tiszasziget kezdi a második félidőt. Hamar labdát szerez azonban a Mórahalom, ám a támadás végül nem jelent veszélyt Reguli kapujára. Juhász Ádámot a tiszaszigeti Tóth Attila, Drágity Dusánt Tóth Tamás váltotta a szünetben. Az időjárásról: a nagy eső után nagy sár jött, majd kisütött a nap, jelenleg pedig orkán erejű szél viharzik a szögletzászlók között...SZÜNET!45' A játékvezető véget vet az első félidőnek. 42' GÓÓÓL! 1-6! Mégis eldönti az első félidőben a meccset a Mórahalom! Ngalle szöglete után ifjabb Csák közelről fejel, Reguli beleér, de a kapu közepébe csapódik az erős stukkolás, 1-6! 39' GÓÓÓL! 1-5! Jól megy el a jobb oldalon Sarnyai, szépen ível be a középen érkező ifjabb Csáknak, akinek nincs is nehéz dolga, közelről a kapuba helyez, már 5-1 a Mórahalomnak! A 28 éves kameruni támadó másodszor talál be a kupában, múlt szerdán a Sándorfalva kapuját is bevette.33' GÓÓÓL! 1-4! Egy formás támadás végén Ngalle három csellel játssza magát tisztára, majd a kétségbeesetten vetődő Reguli mellett a bal alsó sarokba lő, 1-4! 30' Az elmúlt időszakban többször is megdolgoztatták a hazai portást a mórahalmiak. Reguli kapus számos beadást és átlövési kísérletet, kellemetlen, pattogós löketeket hárított az elmúlt percekben, ami nem egyszerű feladat ezen a csúszós füvön. 23' GÓÓÓL! 1-3!Vojnic-Zelic kerül helyzetbe, a kifutó Regulit emeli át 20 méterről, 1-3! Ezzel ismét komoly lépéselőnybe kerültek a vendégek a kupadöntőért versenyt futva. Egyébként a megyei kupa két finalistája az országos főtáblára is felkerül. Tóth József a mezőny kupaspecialistája: ez már a hatodik találata, míg a megyekettes bajnokságban 14 góllal zárt.16' GÓÓÓL! 1-2! Aki azt hiszi hogy eldőlt, téved! Tóth József remek rúgótechnikájával középről, 28 méterről a kapu bal oldalába talál látványos lövéssel! Csák mester fia harmadszor eredményes a SZEGEDma.hu-magyarkupa szériájában. A bajnokikon dupla ennyiszer volt eredményes.13' GÓÓÓL! 0-2! Az ellentámadásból betalál a Mórahalom! Domonkos a jobb oldalon az alapvonalig fut le, erős pontos lapos beadását ifjabb Csák juttatja a tiszaszigeti kapuba, 0-2! 12' Egy baloldali támadás végén jó centerezés végén Varga Zoltán szúr kapura, Czirják szépen véd. 7' A vendégek dominálnak, sokkal többet birtokolják a labdát, miközben valamelyest javulni látszik az idő, de a talaj így sem túl ideális. Faragó Bencének ez az első gólja az idei kupasorozatban, az NB III-as bajnokságban háromszor volt eredményes a 23 éves csatár.3' GÓÓÓL! 0-1! Röviden hazaadott labdára Faragó csap le, és a kifutó Reguli felett a kapuba emel, máris vezet a Mórahalom, 0-1. 1' A Mórahalom kezdi a találkozót. 16.55: Világoskék felső, sötétkék nadrág, világoskék sportszár a hazaiak, sárga-fekete-sárga a Mórahalom szerelése. Alaposan eleredt az eső, egyelőre nem kezdődik el a találkozó. 16.50: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat! Rövidesen kezdődik a kupaelődöntő Tiszaszigeten! 17 órakor Kócsó Tibor Zsolt sporttárs sípjelére indul az összecsapás és az élő közvetítés.

Az egyik döntős kiléte már ismert a labdarúgó SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupában, miután pénteken a címvédő, a megye I-ben bronzérmes Csanádpalota FC drámai mérkőzésen, 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel búcsúztatta a favorit Tisza Volán SC Szegedet. A másik elődöntőben a megye II-ben vitézkedő Tiszasziget SE az NB III Alföld csoport hetedikjét, a Mórahalom VSE-t látja vendégül. A tiszaszigetiek múlt szerdán a negyeddöntőben idegenben verték 1-0-ra a megye III-as Deszket, majd szombaton még bajnoki találkozó várt rájuk. Ugyan az utolsó játéknapon 3-0-ra kikaptak a Sándorfalva II.-től, ám a hírek szerint jogosulatlan játékosszerepeltetés miatt megóvják a meccset, s ha az MLSZ Csongrád Megyei Területi Igazgatóság illetékes bizottsága nekik ad igazat, még megkaparinthatják a roppant értékes bronzérmet. A mórahalmiak igencsak megizzadtak a négybe jutásért, 3-3-ra végeztek a megye I-es Sándorfalva vendégeként, s csak büntetőkkel léptek tovább. Kérdés, ezúttal meg tudja-e nehezíteni a dolgukat az alacsonyabb osztályú együttes, vagy érvényesül a papírforma...