Labdarúgás: büntetőkkel kupadöntős a címvédő Csanádpalota + FOTÓK

2013. június 7., péntek
csanadpalota_tiszavolan_026_mj

Feszült hangulatú mérkőzésen a korai csanádpalotai vezetést a hajrában egalizálta a Tisza Volán, ám a büntetőpárbajban a címvédő hazaiak koncentráltak jobban.

Ha valaki minden helyi kötődés nélkül, mondjuk a Tolna megyei, csodaszép sváb faluból, Györkönyből érkezett volna ide (ahol nem mellesleg az ország legfinomabb zweigelt vörös fröccsét lehet keverni a pincehegyen), akkor a 90. perc után azt mondta volna: nálatok nem semmi tűz, hangulat és vérre menő csata van egy kupameccsen. Mi meg hozzátehetnénk, hogy ráadásul a játékban is voltak becsülendő momentumok, a Volán tudatosan és eredményesen bontotta meg a széleken a hazaiak védelmét, rendre a Csanádpalota mögé tudtak kerülni Szilágyiék, ziccerek születtek a beadásokból - igaz nem sok eredménnyel, míg a piros-fehérek kontráit lehetett élvezettel szemlélni, főleg ha Piue lábai elé került a labda. De élményszámba ment a hazai kapus teljesítménye is. Más szemüvegen keresztül pedig nem szeretném nézni a meccset, nem akarok belépni azoknak a sorába, akik érthetetlen okokból szítanak indulatokat legyen az a pályán, a korlátnak támaszkodva, a kispadon, vagy sárga mellényben... inkább felidézem annak az idős palotai szurkolónak a tekintetét, aki hiányos fogsorával, őszinte rajongással, boldogan szinte ugrabugrált a tizenegyes párbaj végén a pályán ünneplő játékosok közt, azt ismételgetve, hogy micsoda egy kupameccs volt ez - az ilyen képekért érdemes a fociban dolgozni a szertárostól, a labdarúgón, a klubelnökön át a tudósítóig bezárólag.

SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa elődöntő:

Csanádpalota FC - Tisza Volán SC Szeged 1-1 (1-0), büntetőkkel 4-3

Csanádpalota, 100 néző. Vezette: Brezovai (Bartucz, Szeles)

Csanádpalota:

Hajdu - Piue, Tambor, Veréb (Erdélyi 77'), Cotuna, Siclovan, Halász, Luculescu, Pavel, Gabor, Vladan (Szellelki 67').

Megbízott edző:

Putárik György.

Tisza Volán:

Dongó - Kormányos, Szabó A., Grünvald, Dargó, Puhalák (Szabó D. 46'), Szilágyi, Beretka, Buzási (Rácz 46'), Szélpál, Kazi.

Tóth Ákos.

Piue (10'), ill. Rácz (78').

Gabor (23'), Hajdu (41'), ill. Szabó A. (41'). Putárik György:

"A mai mérkőzésnek igazi kupahangulata volt. Az első félidőben a Csanádpalota dominált, a másodikban viszont már a Tisza Volán vette át az irányítást, és dolgozott ki helyzeteket. Az 1-1-es végeredmény teljesen reálisnak mondható. A büntetőpárbajt jobban bírtuk idegekkel, kapusunk két bravúros védésével pedig kiharcoltuk a döntőbe jutást."

Tóth Ákos:

"Az első félidei halovány játékunkkal, s a második félidő számtalan kihagyott helyzetével magunkat hoztuk nehéz helyzetbe. Nem kívánok kiesésünk miatt magunkon kívül mást hibáztatni, de ami ma itt folyt, az nemcsak a labdarúgásnak, hanem az országnak sem használ..."

A másik ágon a Tiszasziget - Mórahalom elődöntőt hétfőn 17 órakor rendezik. A kupafináléra csütörtökön 18 órai kezdettel kerül majd sor a Felső Tisza parti centerpályán.Mindez azt jelenti, hogy a büntetőpárbajt 4-3-ra megnyerve kupadöntőben a címvédő Csanádpalota. A szemerkélő esőben önfeledt örömünnep a kezdőkörben, játékosok, drukkerek egymást ölelgetik.HIBA! Szilágyi rúgja a sorsdöntőt... És a balra lőtt labdát Hajdu megfogja! 4-3-ra nyeri a párbajt és az elődöntőt a Csanádpalota! HIBA! Piue jön, mellé rúgja a bal felsőnek! 4-3! Szabó Dávid következik a csepergő esőben, a kapu jobb oldalába vágja be! 4-2! Pavel jön, belövi középre az elmozduló Dongó mellett félmagasan. HIBA! Szabó Attila következik, jobb alsóra lő, de Hajdu véd! Óriási öröm a pályán és körötte. 3-2! Siclovan következik, a jobb alsóba lő laposan, Dongót becsapva! 2-2! Szélpál a következő a Volánnál, a bal felsőbe helyez! 2-1! Szellelki a jobb oldalra rúgja, Dongó ó irányba vetődik, beleér, de benn! 1-1! Hajdu jól vetődik ugyan, de Rácz a bal alsóba vágja be! 1-0! Gabor a bal felsőbe lő! A hazaiak kezdik a párbajt. Időközben viharossá fokozódik a szél, és beborul, de nagyon. Bármelyik pillanatban leszakadhat az ég.BÜNTETŐPÁRBAJ!92' Vége a mérkőzésnek, büntetők jönnek! 90' Két percet jelez hosszabbításnak Brezovai játékvezető. 89' Grünvald jobb oldali szabadrúgását a hosszú kapufánál tolja ki Hajdu. 86' Közeledik a túlóra a viharfellegek árnyékában. Jelen esetben a túlóra alatt a büntetőpárbajt kell értenünk. 83' Piue egyéni akcióval a bal összekötő helyéről slisszan be a védők között, egy csellel tisztára játssza magát hét méteren, megnézi a hosszút, s fölé teker. A távolban dübörög az ég, sötét, súlyos fellegek közelednek. 80' Kazi próbálkozik 28-ról, centikkel suhan el a felsőléc felett bombája. Rácznak ez a második gólja a kupasorozatban, az elsőt ő is Apátfalván lőtte. A bajnokságban háromszor volt eredményes a Volán csatára.78' GÓÓÓL! 1-1! Grünvald bal oldali szöglete tekeredik be, az első próbálkozás után visszakerül hozzá, újból beadja, középen hat méterről Rácz fejjel kapu felé teszi, ám egy védőn felpattan, majd a szakállas csatár lábbal húzza rá, ez már védhetetlen, 1-1! 77' Hazai csere: Erdélyi fel, Veréb le. 76' Rácz remek labdát kap, majd a 16-osoról a bal felsőbe bombáz - ám lest int a partjelző, s mivel Rácz sípszó után lőtte el a lasztit, sárgát is kap a befejezett akcióért. 75' Parázs a hangulat, egy ütközés után marad lenn Siclovan, Szilágyi lép el mellőle, a földön fekvő utána kap, mire a hazai kispad azt reklamálja hogy Szilágyi rálépett a légiós kezére, a szegediek meg azt, hogy nem történt semmi. A spori nem fúj mindenesetre. 70' Piue lövése egy egyéni akció végén középről 17-ről, Dongó könnyedén fogja. 69' A bal oldalon a Volán házi kupagólkirály-jelöltje, Szabó Dávid ügyes mozdulattal, félfordulatból lő 8 méterről a rövidre, de Hajdu résen, ezt is védi. 67' Kényszerű csere a hazaiaknál: sérülés miatt Vladan jön le, Szellelki áll be. 63' Egyre paprikásabb a hangulat! Most épp a két szegedi helyzet után alakul ki ksiebb tömegjelenet, de megússzuk a balhét egyelőre. 60' Jobb oldali szabadrúgás, amit 7 méterről a rövid sarok oldalánál Rácz lőne belsővel kapura aztán, de nem találja el a labdát. Az a felszabadítás után átkerül a jobb oldalra, Szélpál tekeri át a hosszúra, ahol Beretka érkezik balról a kapu felé, de nem tud dönteni hogy cselezzen, vagy lőjjön - kirúgás lesz belőle. 55' Szilágyi 28 méterről indít el egy rakétát, nem sokkal téveszti el a bal sarkot! 50' A jobb oldalon, 14 méteren Szélpál kap meg egy lapos lasztit, átvétel után a védő mellett a rövid bal felső sarok felé teker, ám Hajdu a helyén, vetődve kiüti. 48' Most a jobb oldalon bontja meg Szélpál a hazai falat, átemel a hosszú oldalra, ott Beretka fejel, laszti a kapus kezébe pattan a földről 47' Grünvald megy le egy gyors elfutással a bal oldalon, a 16-os vonalától félmagasan középre teker, épp az üresen érkező Rácz elé, aki két méterről, a kapussal szemben állva rosszul pörget bele, s a bal kapufa mellett hagyja el a laszti a pályát. 46' A Tisza Volán kezdi a második félidőt. A szünetben cserél a Volán: Buzási és Puhalák le, Szabó Mihály Dávid és Rácz Dezső be.SZÜNET!45' Leperegnek a szünetig hátralévő percek, komolyabb esemény nélkül. És kitör a szünet! 42' A jobb oldalról, a 16-os vonalának környékéről Pavel lő kapásból kapura, Dongó a helyén, magabiztosan véd. 41' Szabó Attila és Hajdu kapus kap össze, sárga a kakaskodás jutalma. Egyikük sem az a sportszerűtlen figura egyébként, a hivatalos statisztikák szerint Szabó Attila idén összesen három sárgát kapott, azokat is bajnokikon, Hajdu Gábor pedig kettőt, még megyeegyes, U19-ben a 2010-2011-es szezonban. 40' A másik oldalon kontra Szélpál megy el, középre ad, egy átvétel után Kormányos teker a léc alá, most Hajdu bravúros, fölé tolja. 39' Cotuna gurítja le Piuénak, aki a bal felső sarokra teker, de a tavalyi kapusháború győztese és idei bronzérmese, Dongó Dénes gumiember módjára nyúlik meg, és szögletre hárít. A korner a kapus kezében hal el. 38' Piue 17 méterről a balösszekötő helyéről leadott átlövését mellre veszi Dongó kapus, majd a kirúgás után Dargó reklamál vehemensen, amiért sárgát kap, és ezért közvetett szabadrúghat a Csanádpalota a 16-os vonaláról! 33' Hatékonyabbá válnak a hazai kontrák! Előbb Piue ugrik ki, a becsúszó Szabó Attila mellett eltolja a labdát a bal oldalon, a 16-oson belül sikerül végül szerelnie Grünvaldnak. Aztán röviddel utána a félpálya közepén akasztják meg a kék-feketék, s szögletre vágják ki a nagy rössel rohamozó hazaiak elől. A korner eredménytelen. A Tisza Volán házi gólkirálya az NB III-ban egyébként Beretka Péter lett 10 találattal, ami az Alföld csoportban a soroksári Márkus Tiborral holtversenyben a 9. helyet jelenti a kék-fekete támadónak. A szegediek kupaspecialistája egyébként Szabó Mihály Dávid, aki 5 gólt lőtt, hármat az Apátfalvának, kettőt a Mártélynak.28' Továbbra is a harcias játék a jellemző, a kapuk azonban nem forognak veszélyben. A meccset a Volán irányítja, viszont a Palota védekezése jól szervezett, és biztos lábakon áll, kontráik azonban hatástalanok. 23' A félpályánál Gabor könyököli le nyakánál Kazit, sárga lap. A szegedi csatár rövid ápolás után visszatér. Viorel-Liviu Gabornak ez az első sárgája az idei kupában. A palotai támadót láthattuk már a kupasorozatban kapusként is, a Szentesi Kinizsi elleni nyolcaddöntőben kényszerült a gólvonalra állni! 20' Egy indítás után a villámléptű Szélpál húzza meg a jobb oldalt, a röviden érkező Kazi felé teker be, aki a védőtől szorongatva azonban nem tudja jól megrúgni a labdát. 15' Az utóbbi percekben a kemény párharcok és összecsapások utáni reklamálások borzolják a kedélyeket a pálya középső harmadában, kiváltképp a hazai csapat szólja meg a sporit az elmaradó szabadrúgások miatt. Piue egyébként 28 találattal zárta a megyeegyet a 29 gólos, tápéi K. Tóth Gyula, és a 37 góllal toronymagasan gólkirály csongrádi Bertók Gábor mögött. A kupában ez a 3. gólja a palotai focistának, itt a mezőnyt 6-6 találattal vezeti a maroslelei Kővágó Balázs, és a SZVSE-s Busa Bence.10' GÓÓÓL! 1-0! Vezet a Palota! A szegedi térfélen középen, egy párharc után felpattanó laszti szerencsésen épp a bal oldalon kilépő Piue elé kerül, aki egy visszahúzós csellel a 16-osnál becsapja védőjét, s a rövid kapufa mellé a hálóba helyez, 1-0! 8' A vendégek birtokolják többet a labdát, de támadásszervezésben fej-fej mellett a két csapat. Veszélyesek a hazai kontrák is, legutóbb Dongónak kellett jó ütemben kitörnie kapujából a 16-oson kívülre, ahol elfejelt a mezőnybe egy labdát a támadó palotai ék elől. 5' Balról magasan beérkező labdát Siclovan kezel le jobb oldalon 14 méteren, veszélyes szögből szúrja rá a felpattanó lasztit, de egy kék-fekete láb idejében közbe lép. 2' Szélpál indítása után Kormányos húzza meg a jobb szélt, középre teker, amelyre öt méteren érkezik Szilágyi, de csak a földre tud fejelni, onnan a kapus kezébe pattan. 1' A Palota kezd. Még hozzá egy gyors akcióval, aminek a végén Piue, a bajnoki gólvadászat "bronzcipőse" elől kell kivágnia a labdát egy kék-fekete bekknek. 16.55: A hazai csapat fehér felső, piros nadrág, fehér sportszár, a Volán kék-fekete csíkos felsőben és fekete alsó szerelésben lép pályára. Közben zajlik a ceremónia, azaz az éremátadó. 16.50: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat Csanádpalotáról, ahol rövidesen kezdődik a kupacsata! Ha már kupát emlegetünk: Nógrádi Tibor a Magyar Labdarúgó-szövetség területi igazgatója magával hozta a bajnoki 3. helyért járó kupát és bronzérmeket is a csanádpalotaiaknak, amelyeket a meccs előtt fog átadni a hazai csapat tagjainak. 17 órakor Brezovai Zoltán sípjelére indul a derbi és az élő közvetítés.

A hazai alakulat könnyed 3-0-s sikert aratott Bordányban szerdán a negyeddöntőben, míg a kék-feketék a SZVSE otthonában soványka 1-0-s diadalnak örülhettek egy igencsak gyenge meccsen. Két nap pihenő után kiderül, ki jut a döntőbe: a román légiósok sorát felvonultató Csanádpalota vagy az NB III-ból frissen kiesett Tisza Volán? A tét nem csak a dicsőség: a palotaiak a címvédők, s aki a fináléba kerül, az a magyar kupa főtáblájára kerülve várhatja a folytatást a nyáron. A másik elődöntőben a megye II-es Tiszasziget szombati bajnoki elfoglaltságára tekintettel hétfőn 17 órakor fogadja majd a Mórahalom VSE-t.