Labdarúgás: a Székkutas nyerte a szigeti párbajt + FOTÓK

2013. május 11., szombat
tiszasziget_szekkuta_mj_ 02102

Szenzációs mérkőzésen teljesen megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat, mely java részben ellenfele fölé nőtt. Nyílt a hajrá a megye II-ben!

A Szertár Sportbolt megyei II. osztály 26. fordulójában:

Tiszasziget SE - Székkutas TC 1-2 (0-1).

Tiszasziget, 250 néző, vezeti: Vereska Mátyás (Stetakovic Mario, Minda Gábor).

Tiszasziget:

Reguli - Hevesi (Csikós G. 73'), Varga, Kószó, Jankó, Szalma Á. (Tóth J. 54'), Juhász Á., Illés, Drágity, Juhász I., Buknicz. Vezetőedző: Kiss Róbert.

Székkutas:

Lipcsei - Kis Á., Nalesnyik, Hatfaludy, Bács (Kaszás 88'), B. Kovács (Sipos 83'), Borsodi, Balogh L. (Katona 34'), Szabó L. (Iványi 58'), Kis D., Török. Vezetőedző: Nagy István.

Varga Z. (73'), illetve Balogh L. (9'), B. Kovács R. (49')

Vége a mérkőzésnek.93. perc: Lesen akasztotta meg a hazaiak veszélyes támadását a spori, közben szép fellegek érkeztek. És ahogy megérkeztek, a játékvezető lefújta a derbit, megérdemelten nyerte a rangadót a vendég Székkutas, ezzel egy pontra megközelítette a tabellán a Tiszaszigetet. Fantasztikusan jó meccset láttunk, elismerés mindkét félnek! 91. perc: Tartotta a labdát a Székkutas a hosszabbítás első percében, ügyesen járatták, taktikusan húzták az időt. 89. perc: Óriási nyomás alatt a vendégek kapuja, a játék gyakorlatilag a székkutasiak térfelén zajlik percek óta. Lipcsei kapus csípett el most egy labdát, ami nyugtató lehet társainak. 88. perc: Újabb változtatás a látogatók részéről: Bács Roland jött le, Kaszás Martin érkezett a végjátékra. 84. perc: Kószó erős, de rossz irányzékú szabadrúgása szállt nagyon mellé. Ugyanakkor gyorsan visszafutott az eset után, és már ő állította meg a vendégek kontráját. Tényleg csak dicsérni tudjuk az összecsapást, igazán kiváló, színvonalas rangadó lett ebből a meccsből. 83. perc: Cseréltek a vendégek, B. Kovács, a mezőny egyik legjobbja jött le, Sipos Attila állt be. Nagy István azért dönthetett így, mert az előző vitatott eset óta kicsit túlfűtötten futballozott a remek játékos. A hazaiak közben nyomnak a fontos egy pontért. 77. perc: B. Kovács fejjel tette maga elé a labdát, ezzel megelőzte emberét, nagyszerűen fedezte, majd a tizenhatoson belül kétes körülmények között szerelték. A bíró nem adott büntetőt, amit hevesen vitattak a vendégek. Eközben erősen megnyomta a Tiszasziget, a hórihorgas Varga Zoltán is előrehúzódott, az ő megjelenése komoly kalamajkát okoz a kapu előterében. 73. perc: GÓÓÓL 1-2! Némileg váratlanul szépítettek a tiszaszigetiek. Juhász Imre bal oldali szögletét a hosszún üresen hagyott Varga Zoltán bólintotta a kapu közepébe, izgalmas lesz a vége, itt még bármi megtörténhet. 72. perc: Nem tud újítani a hazai együttes, fölényben a látogatók. A székkutasiak uralják a középpályát, de elöl már nem törekednek olyan aktivitásra, mint korábban 30-40 méterről ellövöldözik a labdákat. 68. perc: Újabb B. Kovács-próbálkozást tenyerelt szögletre Reguli portás. Az az igazság, hogy pompás teljesítménnyel rukkol ma elő a Székkutas. Könnyen lehet, hogy négy fordulóval a vége előtt egy pontra közelítik meg a Tiszaszigetet, ez esetben elkeseredett harc várható a második feljutó helyért... 67. perc: Kétszer is lyukat talált a hazai védelemben a Székkutas. Előbb B. Kovács tört előre a bal oldalon, hátragurított, Török hatalmas helyzetből lőtt mellé. Ezt követően maga B. Kovács lépett be két védő közé, kísérletét elképesztő bravúrral mentette Reguli. 63. perc: Kószó lőtt be laposan szabadrúgást a kapu előterébe, kivágták a kutasi védők. Az ellenkező oldalon B. Kovács került helyzetbe a tizenhatos környékén, ám nem lendületből oldotta meg, hanem lelassított, cselezett, azután lőtt, ez Regulinak nem okozhatott gondot. 58. perc: Újabb változtatás, Iványi Mihály érkezett Szabó László helyére, a Csirke becenévre hallgató székkutasi védőt hatalmas taps kísérte lefelé a vendégek drukkerei részéről. A Tiszasziget most erőlködik, Nagy István fiai magabiztosan fociznak kétgólos előnyük birtokában. 54. perc: Kószó Krisztián távoli, meglehetősen erős löketét biztosan hárította a jó formában védő Lipcsei Líviusz. Közben Szalma Ádám helyére Tóth Józsefet küldte Kiss Róbert, a támadó szerdán Szegeden két gólt rúgott a Tanárképzőnek. Talán benne bízik a mester, mert úgy tűnik, a hazaiakat eléggé megfogta a második találat. 49. perc: GÓÓÓL 0-2! A feltüzelt Tiszasziget hatalmas elánnal rohamozott, majd beleszaladt a késbe. Drágity hatalmas szabadrúgását Lipcsei bravúrral védte, nem sokkal később pedig már B. Kovács Roland indult egy szöktetéssel, kicselezte emberét, balra elhúzta Reguli mellett, majd 5 méterről a hálóba belsőzött. 46. perc: Megkezdődött a második játékrész. Rögtön tiszaszigeti helyzet, egy jobb oldali beadás után Buknicz tudott bólintani, mellé. Szünet.45. perc: 26 méterről, középről jutott szabadrúgáshoz a Tiszasziget. Juhász Imre vállalta el, félmagasan akarta keresztüllőni a falat, nyilvánvalóan nem sikerülhetett. 43. perc: Egy kontra végén Török Rolandot ütötték el a hazai védők, a sorfal nem állt 9 méterre, B. Kovács toronymagasan fölé vágta a szabit a balösszekötő helyéről, olyan 20 méterről. 42. perc: Mezőnyfölényt harcolt ki a Tiszasziget, nagy erővel támadnak, különösebb veszély nélkül. 39. perc: Helyzet itt, helyzet ott. Juhász Imre ereje és lendülete elfogyott a lövésre, a kutasiak pedig másodszor találták el a felső lécet, mégpedig B. Kovács volt az elkövető. 19 méterről tűzte rá, veszélyesen csapódott, ha lejjebb megy, Reguli kapusnak aligha lett volna sansza hárítani. 36. perc: Nem csillapodnak a kutasi rohamok, a frissen beállt Katona lövését a gólvonalról mentettek kornerre a szigeti várvédők. 35. perc: Székkutasi szabadrúgás 25 méterről, oldalról: beadás helyett B. Kovács meg akarta tréfálni Regulit, erős lövése a sorfalról vágódott vissza. 34. perc: A gólszerző Balogh László megsérült, a jobb válla fordulhatott ki, Katona Zsolt állt be a helyére. 31. perc: Mozgalmas mérkőzést figyelhetünk! Drágity ismét a bal szárnyon veszélyeztetett, a tizenhatos vonalától szúrta rá, Lipcsei Líviusz bravúrral mentett szögletre. A korner után Drágity fejelhetett, Lipcsei ismét hárított. Ezután kontrázott a Székkutas, Bács Roland nyargalt a bal oldalon, Reguli mellett nagyszerűen centerezett, ám labdája elsuhant két belül érkező társa előtt. 27. perc: Formás hazai akció zárult szöglettel. Drágity erőszakosan, lendületesen húzta meg a bal oldalon, a beadás előtti pillanatban tisztáztak előle. Juhász Imre sarokrúgását Varga Zoltán 4 méterről csúsztatta meg, ez nem sikerült túl jó, a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. 22. perc: Balogh László előrevetődve fejelt teljesen tiszta helyzetből, mellé. Centikkel volt hosszú a beadás, picikét jobban éri el, alighanem 0-2. Továbbra is sokkal veszélyesebb a Székkutas! 21. perc: A székkutasi Kis Dávid elképesztően nagy felső lécet lőtt, sokan már gólt kiáltottak. Lendületből érkezvén 28 méterről küldte meg a vendégek futballistája, gyönyörű jelenetnek lehettünk tanúi. 17. perc: Fordulatos, fantasztikus a meccs, bővelkedünk a helyzetekben! Az ébredező Tiszasziget részéről Juhász Imre 26 méterről alig lőtt a bal kapufa mellé, majd Drágity Dusán nagyszerűen ment el a bal szárnyon, az ötös magasságából adott középre, egy védő bevetődve mentett a gólra éhes Buknicz Zoltán elől. Odaát ismét Balogh előtt adódott lehetőség, aki egy röviden hátratett labdára csapott le szemfülesen, ám már nem maradt elég tere és ideje a gólszerzésre, a kilépő Regulin átpöccintett ugyan, de a próbálkozás a léc fölött is elszállt. 13. perc: Hatfaludy László 40 méterről gyilkos erővel vette célba Reguli kapuját, a portás vetődött, kapaszkodott, s szerencséjére a laszti a bal kapufa mellett repült el. Szellemesen fociznak, építkeznek, nyomnak a látogatók, kétségbeesetten védekezik a meglepett Tiszasziget. 9. perc: GÓÓÓL 0-1! Kisebb huzavona után vezet a Székkutas! Előbb Kis Ákos kapásból lőtt fölé, majd támadásban maradtak a vendégek, s eredményt is értek el. B. Kovács 25 méterről tiszta helyzetből tüzelt a kapu bal oldala felé, Reguli vetődött, ám beleért Balogh László, így a bogyó végül a ketrec jobb oldalába jutott. Az asszisztens valamit jelzett, a játékvezető kiment vele beszélgetni, s előbb érvénytelenítette, majd eredeti ítéletét visszavonva végül megadta a találatot. 5. perc: B. Kovács Roland percei az elején! Előbb egy védők által kifejelt labdát ívelt vissza a 7-8 méterre kint álló Reguli Máté fölött, alig-alig ment fölé a lefelé hulló bogyó. Ezután Bács Roland lendületesen tört az alapvonalig a jobb szárnyon, a hosszúra ívelt, ahol B. Kovács le is kezelhette a lasztit, majd felnézett, és hatalmas erővel a kifutó, a szöget remekül záró Reguli Mátéba bombázott. Jobban kezdett a Székkutas! 1. perc: A sorsolást követően még térfelet is cseréltek a felek, így negyed hatkor futottak végül neki a srácok. A Székkutas hozta játékba a labdát. 17.10: Nem tudjuk, miért, de tíz percet várnunk kellett a kezdéssel. 17.00: Néhány perc csúszással kezdünk, de ne menjenek sehová, hallatlan izgalmak várhatók. 16.55: A helyi hangosbemondó tájékoztatta a nézőket, hogy a Győr női kézilabdacsapata a norvég Larvik ellen kettős győzelemmel megnyerte a Bajnokok Ligáját. Zúg a taps, mindenki gratulál, a SZEGEDma.hu is ezt teszi! 16.50: Köszöntjük az olvasókat, nagyszerű mérkőzés vár ránk Tiszaszigeten, ahová a Székkutas látogatott. Fehér mezben, középkék nadrágban és fehér sportszárban a hazaiak, míg tiszta kékben a vendégek, felsőjük és sportszáruk középkékbe hajlik, sötét nadrágot viselnek ehhez. Népes nézőközönség látogatott ki a meccsre, köztük számos feltűnően csinos fiatal hölgy, ami igen örömteli. Az ifik találkozóján 5-3-as hazai siker született. 17 órakor Vereska Mátyás játékvezető sípjelére indul az összecsapás és élő közvetítésünk is.

A Szertár Sportbolt megyei II. osztályban öt fordulóval a zárás előtt a 62 pontos Szentesi Kinizsi utcahosszal vezet, s amennyiben szombaton odahaza a papírformát érvényesítve megveri a Gyálarétet, már aranyérmet ünnepelhet. A második, feljutást érő helyért azonban még nagy harc folyik. Jelenleg a Tiszasziget 50 ponttal áll megelőzve a 49 pontos Makó II.-t (a Maros-partiak nem kerülhetnek fel a megye I-be, mert oda esik ki első csapatuk - a szerk.), valamint a 46 pontos Székkutast. Az ötödik Üllés 43 ponttal már csak a többiek botlásaiban bízhat. Mindez azt jelenti, hogy amennyiben Kiss Róbert legényei otthon tartják a három pontot a rangadón, akkor komoly előnyre tehetnek szert közvetlen riválisaikkal szemben, azaz ha matematikailag még nem is, lélekben mindenképpen készülhetnének már az élvonalra a szigetiek. A székkutasiak számára igazából a bravúros idegenbeli győzelem jelenthetne kapaszkodót, de legalább egy ikszre szükségük van ahhoz, hogy maradjon feljutási, illetve éremesélyük az utolsó négy játéknapra. Nagy István tanítványai tehát semmiképpen sem feltartott kézzel lépnek majd pályára. Juhász Imrééknek van miért törleszteniük szombati látogatóiknak, hiszen októberben Székkutason 1-0-s félidőt követően 2-0-s hazai siker született. Akkor Borsodi Szabolcs duplája röpítette a vendéglátót. Élő közvetítésünkből kiderül, ezúttal mire mennek egymással a felek.