Labdarúgás: Csák-dupla és magabiztos mórahalmi siker Makón + VIDEÓ

2013. május 12., vasárnap
morahalom_mako_09_il

Szervezett, jó játékával magabiztosan gyűjtötte be a homokháti alakulat a három bajnoki pontot a Maros partján.

Az NB III Alföld csoport megyei rangadóját megelőzően az már egyértelmű volt, hogy a Makónak matematikai esélyei is elszálltak már a bennmaradásra, a Mórahalom azonban még harcban állt a 6. helyért. A hazaiaknál a tavasz jobbra sikeredett az ősznél, sok erősebb csapat ellen érte l általában döntetlen eredményt

Bány Tamás

egysége, míg

Csák Zoltán

alakulatának leginkább a vásárhelyi fiaskó fájhat a bajnokság 2013-as szakaszában. Az ősszel sima 3-0-s mórahalmi diadal született a Homokháton, ám a Maros-mentén nem számíthatott könnyű meccsre az NB III-as újonc vendégcsapat. A hazaiak kezdték aktívabban a találkozót, az esélyesebb vendégek nem találták saját játékukat, s a döcögős kezdés csaknem meg is bosszulta magát részükről: a 24. percben

Rakonczai Zoltán

szerzett labdát, egy csel után adta tovább a tisztán érkező

Kulacsik Tamásnak

, aki jobb külsővel azonban 14 méterről mellé pörgetett. A kihagyott helyzet azért is lett fájó a hazaiaknak, mert az ellentámadás végén

Faragó Bence

lőtt kapura, amit

Czirbus Gábor

még oldalra tudott tenyerelni, ám a kipattanó labdára érkező

ifjabb Csák Zoltán

már nem hibázott (0-1). Fel is pörögtek a vendégek, innentől fokozatosan átvették a játék irányítását, s a félidő második felében ismét betaláltak, amikor egy bal oldalról keresztbe érkező labdát ismételten Csák továbbított a hálóba (0-2). Fordulás után a makóiak halovány játéka valamelyest összeszedettebbé vált, ám ez gólban nem tudott megnyilvánulni, a mórahalmiak továbbra is meggyőző fölényben játszottak. A játékrész derekán aztán eldöntötte a mérkőzést Csák Zoltán csapata: a 70. percben a leshatáron kiugró

Gahwagi Nebil

ügyesen passzolt el a kifutó Czirbus kapus mellett, egyenesen a hálóba (0-3). A Makó ezután mindent egy lapra feltéve rohamozott a szépítésért, próbálták kapujához szegezni a vendég csapatot. A 80. percben

Kohajda Gergely

kapott labdát üresen a vendég 16-oson belül, kapura lövését védte ugyan

Kovács Krisztián

, ám a játékvezető

Nagy Zoltán

előzetes szerelési kísérletét szabálytalannak ítélve büntetőt fújt. A tizenegyest

Puskás Csaba

nagy erővel lőtte a jobb sarokra, ám Kovács kapus káprázatos bravúrral kapufára tolta a labdát - azonban a kipattanóra ismét az ítélet-végrehajtó csapott le leghamarabb, s ezúttal már nem hibázott (1-3). Egy vitatható eset is következett ezután:

Schreiber László

csúsztatása után a szünetben csereként beállt makói játékos-edző,

Bány Tamás

lőhetett volna, de a vendégek védője,

Szvoboda Szabolcs

egyes vélemények szerint kézzel stoppolta le a labdát, ám a játékvezető nem látott szabálytalanságot az esetnél, a büntető is elmaradt.

Magyar Györgynek

akadt még az utolsó percekben egy ígéretes fejese 10 méterről, ám a stukkolás célt tévesztett. A vége 3-1-es, megérdemelt mórahalmi siker lett. Következő alkalommal egyik csapatra sem vár könnyű feladat a hajrájába érkezett Alföld csoportban! A makóiak május 19-én 17 órától az osztályozós 6. helyért harcoló Dabas otthonában lépnek pályára, míg a Mórahalom egy nappal korábban, szombaton, ugyancsak 17 órától, az elsőségért versengő Monort fogadja.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 23. forduló:

Makó FC - Mórahalom VSE 1-3 (0-2)

Makó, 250 néző. Vezette: Debreczeni (Feith, Gyikó)

Makó:

Czirbus - Varga Cs. (Bakos 76'), Rakonczai, Kalász, Horváth G. (Kohajda 61'), Kulacsik, Puskás, Horváth K. (Bány 46'), Siket, Tóth A., Schreiber.

Játékos-edző:

Bány Tamás.

Mórahalom:

Kovács K. - Sarnyai, Podonyi, Vojnic-Zelic, Magyar, Domonkos (Nagy Z. 46'), Fülöp, Ngalle, Gahwagi (Szűcs 87'), ifj. Csák (Szvoboda 67'), Faragó.

Csák Zoltán.

Puskás (81'), ill. ifj. Csák (25', 35'), Gahwagi (70').

Schreiber (40'), Varga Cs. (57'), ill. Gahwagi (28'), Fülöp (31'), Nagy Z. (80'). Bány Tamás:

"Az a csapat nyert, amelyik többet tett érte."

Csák Zoltán:

"Meggyőző fölénnyel nyertünk. Az első tíz percet leszámítva végig koncentráltan, és fegyelmezetten futballoztunk. Ha kontráink utolsó passzainál jobban koncentrálunk, a gólkülönbség akár nagyobb is lehetett volna."