Labdarúgás: a Vecsésnek nyert meccset a Makó

2013. május 1., szerda
makohfc_01_mj

Önmagát verte meg a gólzáporos vecsési kiránduláson a Maros-menti alakulat.

Az NB III Alföld csoportja alsóházi rangadójának nem sok tétje volt, lévén, hogy kevés esélye maradt mindkét alakulatnak a bennmaradásra. A két csapat egyaránt az Üllőt verte meg legutóbb, csak Bány Tamásék a hétvégén, míg a Pest megyeiek egy hónappal ezelőtt, azóta nekik nem sok babér termett a bajnoki pontvadászatban. A találkozót a vendégek kezdték jobban, negyedóra elteltével egy mintaszerű kontraakció végén

Kulacsik Tamás

szerezte meg számukra a vezetést (0-1). Aztán a félidő folytatása már nem alakult ilyen jól. Előbb képtelenek voltak felszabadítani a makói védők, s közelről

Czipper Zsolt

pöckölt a kapuba, majd a hazaiak a szünet előtti percekben egy kifelé cselező támadóra csúszott rá feleslegesen a vendégek védője, s a megítélt büntetőt újfent Czipper értékesítette, megfordítva ezzel az állást a pihenőre (2-1). Fordulás után aztán

Petruska Csaba

hosszan vezethette a labdát, majd senkitől sem zavartatva vehette be vele

Czirbus Gábor

kapuját, tovább növelve a hazaiak előnyét (3-1). A félidő felénél az egyedül hagyott

Kiss Krisztián

nagy erejű átlövése is utat talált a makói portás kapujába, ezzel már 4-1 volt a hazaiaknak. E találattal az utolsó negyedórára gólparádé vette kezdetét, hamarosan a vendégek játékos-edzője,

Bány Tamás

szánta el magát 25 méterről egy visszagurítás után igazi, védhetetlen bombagólt lőve (4-2). Talán egy jó hajrát nyithatott volna az utolsó tíz percre a Makó ám a hazaiak légiós,

Dikson

lohasztotta Puskásék kedvét a 83. percben (5-2). Egy utolsó beecsületgólra azért még futotta,

Kohajda Gergő

nagy fejese zárta a vecsési gólzáport (5-3), s a két csapat ezzel helyet cserélt az Alföld csoport 12-13. helyén. Czirbusék legközelebb szombaton 17 órától Gyulán lépnek pályára - az a találkozó sem lesz sétagalopp.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 15. forduló (pótlás):

Vecsési FC - Makó FC 5-3 (2-1)

Vecsés. Vezette: Atyánszky (Sebestyén, Garai).

Vecsés:

Kóré - Gáspár, Hungler, Madar, Fekecs, Dikson, Holló (Kiss K. 52'), Czipper (Cseke 70'), Lázok, Kollár (Tell 60'), Petruska.

Kántor Attila.

Makó:

Czirbus - Kulacsik, Varga Cs., Kalász, Horváth G., Horváth K., Siket (Bány 76'), Puskás (Bakos 46'), Schreiber (Kohajda 70'), Rakonczai, Tóth A.

Játékos-edző:

Bány Tamás.

Czipper (26', 43' - tizenegyesből), Petruska (47'), Kiss K. (75'), Dikson (83'), ill. Schreiber (14'), Bány (78'), Kohajda (85').

Kollár (50'), Gáspár (79'), Cseke (92'), ill. Kalász (43'), Varga Cs. (91'), Bány (92'). Bány Tamás:

"Ezt a meccset nem a Vecsés nyerte meg, hanem mi - a Vecsésnek..."