Labdarúgás: ötösre vizsgázott a Zsombó a Sándorfalva ellen + FOTÓK

2013. április 30., kedd
zsombo_sandorfalva14_gs

A triplázó Busa Gergely és Németh Tamás vezérletével pompás mérkőzésen gyűjtötte be a roppant fontos három pontot a zsombói gárda. A megye II. hétközi fordulójának nyitómeccsét élőben kísérhették figyelemmel portálunkon.

A megyei II. osztály 30. fordulójában:

Zsombó SE - Sándorfalva SK II. 5-1 (2-0).

Zsombó, 150 néző, vezette: Fodor Lajos (Cser Tibor, Boldog János).

Zsombó:

Szilágyi - Zádori, Túri, Makra, Megyeri, Bálint L. (Székely 63'), Németh T., Rárósi (Longa 81'), Szűcs, Gyuris, Busa. Edző: Daru Sándor.

Sándorfalva II.:

Kertész - Körmendi B., Horváth G., Kovács G., Antal, Kanász-Nagy, Molnár, Szabó N., Táborosi A. (Erdei 73'), Répás (György 82'), Körmendi I. Edző: Török Sándor.

Busa G. (3 - 37', 49', 86'), Gyuris D. (14'), Németh T. (77'), illetve Répás S. (55')

16.Balástya23202111147-1366

Vége az összecsapásnak. 90. perc: Fodor Lajos sporttárs nem hosszabbított, itt a vége. Magabiztosan és megérdemelten tartotta otthon a fontos három pontot a Zsombó a forduló nyitómérkőzésén, mi jól szórakoztunk, reméljük önök is! Daru Sándor legénysége átmenetileg a tabella ötödik helyére tört előre. 89. perc: A hajrá a Zsombóé, egy előreívelt labdát kellett fognia most Kertész kapusnak. A végére kiütközött a hazaiak gyorsasági és erőfölénye. Az eredmény ellenére a Sándorfalvát is dicsérni kell, különösen azért, mert a szépítő gólt követően remek periódust produkált, izgalmassá, nyílttá tette a mérkőzést. 86. perc: GÓÓÓL 5-1! Németh Tamás pompásan ment el, s viszonozta a nem sokkal ezelőtti gólpasszt, beadását Busa Gergely 4 méterről az üresen tátongó kapuba bólintotta. A Zsombó ásza ezzel triplázott, s immár tizenkilenc góllal egyedül áll a mesterlövészek rangsorának második helyén. Nem mellesleg mai hármasa mellett két gólpasszt is adott, ezzel tízest érdemelne a Nemzeti Sporttól... 82. perc: György állt be Répás helyére a vendégeknél, hazai oldalon Longa váltotta Rárósit. 80. perc: Most már rendkívül magabiztosan labdázgatnak a zsombóiak. 77. perc: GÓÓÓL 4-1! Alighanem eldőlt a meccs! Busa jobb oldali beadása ziccerben találta Németh Tamást, aki elsőre telibe találta Kertészt, a magas ívben felpattanó lasztit Németh fejjel küldte ismét kapura, a hórihorgas hálóőr még ehhez is hozzáért, de csak a jobb alsóba tudta segíteni. A 20 esztendős játékos - aki a Csanytelek elleni kiállítás miatti eltiltás után ma térhetett vissza - harmadszor volt eredményes a megye II-ben, mellette tizenhárom találatot jegyez már a megye III-as Zsombó II.-ben is. 74. perc: Túri szabadrúgását védte Kertész, az erős, sorfal mellett ellőtt labdát vetődve kellett fognia a sándorfalvi portásnak. A vendégek cseréltek közben, Táborosi helyére Erdei érkezett. 69. perc: Németh Tamás vitt végig egy hazai kontrát, az alapvonal környékére érve beadás helyett célba vette a hosszú sarkot, nem is tévedett sokat, ez is fifikás, ígéretes megmozdulás volt tőle. 68. perc: A vendégek részéről ismét Táborosi szánta el magát lövésre, irgalmatlan ágyúzása nem sokkal zúgott el a jobb kapufa mellett. Ezt követően zsombói helyzet maradt ki, Busa puskázta el. 63. perc: A hazaiak hosszú percek után átjutottak az ellenfél térfelére. Majd cseréltek is, Bálint helyére Székely érkezett. Közben egy zsombói beívelés után helyzet a hosszú oldalon, Gyuris lőtt fölé. 60. perc: Megjött a kék-mezesek támadókedve! Táborosi Antal és Antal Gábor előtt adódott lehetőség, az első löketet blokkolták, a második fél méterrel szállt mellé. A vendégek elhitték, hogy van még esély a pontmentésre, s feltüzelve harcolnak, míg a zsombóiak a biztos előny tudatában kicsikét leültek, újra fel kell pörögniük. 55. perc: GÓÓÓL 3-1! Kissé váratlanul itt a szépítés, ami jót fog tenni a meccsnek! Répás Sándor, a vendégek talán legjobbja 28 méterről végezhetett el szabadrúgást, pazar mozdulattal tekerte el a sorfal mellett, a laszti meg is pattant a kapus előtt, felgyorsult, és védhetetlenül vágódott a hálóba. A 24 éves sándorfalvi focista hetedik találatát érte el a bajnokságban. 53. perc: Egyre könnyedebb a hazaiak játéka, magabiztosak Busáék. Labdabirtoklásban ugyan jó a Sándorfalva, nehézkesen közelíti meg a hazai kaput, lassan, körülményesen építkeznek, könnyedén öli meg akcióikat a narancssárga-fekete sereg. 49. perc: GÓÓÓL 3-0! Busa Gergely a tizenhatos sarkáról a rövid alsót célozta meg, és rendkívül pontos lövéssel vette be a vendégek hálóját. Szárnyal a Zsombó, igen közel a fontos diadal kivívásához. A hazai futballista tizennyolc góljával immár a mesterlövészek rangsorának második helyén áll holtversenyben az üllési Mihalkó Dáviddal, illetve az ősszel még a Csengelét erősítő Horváth Péterrel. A szentesi Mihály Róbert huszonhattal vezet. 46. perc: A hazaiak kezdték a második felvonást, a szünetben egyik mester sem élt a csere eszközével. Szünet.45. perc: Egy újabb Makra-lövés szállt el a bal sarok mellett, majd Fodor Lajos sporttárs egy játékvezetői labda után véget is vetett az első felvonásnak. Kétgólos előnnyel vonulhat pihenőre a Zsombó, és a látottak alapján azt mondhatjuk, teljesen megérdemelten. A Sándorfalvának óriásit kellene javulnia, ha pontot akar menteni. 42. perc: 35 méterről végezhetett el szabadrúgást a vendégcsapat, a próbálkozás a tizenhatosnál akadt el, miután a védők elkotorták a Kanász-Nagy Gábor elé bejátszott labdát. 37. perc: GÓÓÓL 2-0! Busa Gergely 23 méterről parádés kapáslövéssel vágta a léc alá a lasztit, óriási tapsot kapott érte a hazai publikumtól. Jár a kalapemelés a zsombói futballistának, magasabb osztályban is megállta volna a helyét ez a találat. A 30 éves hazai támadó dicséretet érdemlő tizenhetedik találatát érte már el az idényben. Ezzel a negyedik helyre ugrott előre a megye II. mesterlövészeinek rangsorában. 33. perc: A Sándorfalva perceit éltük meg az utóbbi periódusban. Az igen agilis Répás Sándor kísérlete zúgott el 20-25 centivel a bal kapufa mellett, talán ez volt az első olyan próbálkozás, mely magában hordozta a gólveszélyt a kékek részéről. 28. perc: A zsombói Makra Zoltán lövéséről számolhatunk be, 30 méterről bombázta rá, Kertész kapus kettőt a labda felé lépve magabiztosan hárított. Ami a vendégeket illeti, a középpályán jól ütköznek és harcolnak, aztán szépen is adogatnak egészen a támadóharmadig, ahol egyelőre elfogy a tudományuk. 23. perc: Pompás narancssárga-fekete támadás futott végig a pályán: Gyuris centerezett Busának, aki tisztára játszotta magát, mindenki lövést várt, de ő a hosszún érkező Némethet hozta volna kihagyhatatlan helyzetbe, ám centikkel hosszú lett a passz. Így is tapsot érdemelt a jelenet! Közben egyre nagyobb a harc, amit mindkét részről egy-két keményebb belemenés jelzett. 19. perc: Az egyenlítés vágya hajtja előre a vendégeket, megpróbálnak mezőnyfölénybe kerülni, igyekeznek többet birtokolni a labdát, mint az első negyedórában tették. Persze nem nyílhatnak ki túlságosan, mert igencsak robbanékonyak a zsombói támadók. Egy mintaszerű kontra végén ezt igazolandó Németh fejelhetett, alig-alig a jobb kapufa mellé. 14. perc:GÓÓÓL 1-0! Vezet a Zsombó! A nagyon veszélyesen játszó Busa Gergely gyönyörű esernyőcselt mutatott be a jobb szárnyon, átívelt a hosszúra, ahol érkezett Gyuris Dávid, 12 méterről egyből lőtt a jobb alsóra, a magas Kertész kapus ugyan bele tudott ütni, de a találatot nem akadályozhatta meg. A 23 esztendős zsombói futballista negyedik gólját szerezte a bajnokságban, ebből kettőt a Sándorfalva hálójában helyezett el... 10. perc: Németh Tamás villantotta meg tehetségét, gyorsaságát. A jobb oldalon a felezővonaltól az alapvonalig tört előre, korner lett az akció vége. Ugyanakkor látszik, hogy tartanak tőle a vendégek, folyamatosan ketten kísérik. 5. perc: Kiegyenlített játék a mezőnyben két zsombói lehetőséggel. Előbb egy Kertész Dezső kapusról lecsorgó labdát a tizenhatosról alig lőtt fölé Busa Gergely, majd ugyanő viharzott el a bal szárnyon, csaknem az alapvonalig tört, váratlanul éles szögből rásuhintotta, a szöget jól záró vendégportás szögletre biztosított. 1. perc: A sándorfalviak hozták játékba a labdát, végül nyolc perc késéssel kezdődött a derbi. 17.55. perc: Köszöntjük az olvasókat Zsombóról, ahol ideális labdarúgóidő várja a két csapatot és a nézőket. Négy ultra, zsombói sállal felszerelt lelkes fiatal is buzdítja a hazaiakat, akik különleges alapszínükben, narancssárga-feketében pompáznak ezen az estén is. A látogatók tiszta kékben léptek pályára. Pár perces csúszással kezdünk. 17.50: Az ifimérkőzés 2-2-es végeredménnyel fejeződött be. 18 órai kezdettel Fodor Lajos sporttárs sípjelére indul a találkozó és élő közvetítésünk.

A Szertár Sportbolt megyei II. osztályban hét fordulóval a zárás előtt gyakorlatilag borítékolható a Szentesi Kinizsi bajnoki címe, illetve a Balástya és az USC Tanárképző kiesése, a további helyezésekért azonban elképesztően nagy a tülekedés. Az NB-s átszervezések, illetve a Csongrád megyét képviselő csapatok gyengébb szereplésének tükrében ebben az osztályban is fennáll a veszély, hogy akár hat együttes kényszerül búcsúra, mint a megye I-ben. Biztonságot tehát csak az első tíz pozíció jelenthet. Ma esti két főszereplőnk, a Zsombó és a Sándorfalva II. is ezért harcol nagy lelkesedéssel. A 36 pontos hazaiak jelenleg nyolcadikok, míg a 33 pontos vendégek kilencedikek a tabellán, de nem lélegezhetnek fel, mert nyakukon az üldözők, míg a tizenkettedik Tömörkény is lőtávolon belül van 29 pontjával. Igen fontos mérkőzés vár tehát ránk az előrehozott 30. forduló keddi játéknapján, érdemes lesz követni a közvetítést! Az ősszel Sándorfalván Busa Gergely és Gyuris Dávid első félidős találataival 2-0-s vendégsiker született. Este kiderül, vissza tudnak-e vágni a sándorfalviak, vagy kétszer is kapitulálniuk kell a Zsombóval szemben.