Labdarúgás: Tari-duplával győzött a Gyálarét + FOTÓK

2013. március 2., szombat

Nyílt mérkőzésen egy pompás egyéni teljesítmény döntött: a Gyálarét az UTC-ből leigazolt Tari Tamás két góljával verte meg a Zsombót a megye II. tavaszi rajtján.

A megyei II. osztály 16. fordulójában:

Gyálarét LSC - Zsombó SE 2-0 (1-0).

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 150 néző, vezette: Mucsi Zsolt (Juhász Mihály, Farkas Tamás Tibor).

Gyálarét:

Weszelovszky - Csobán K., Illés, Antal (Vér G. 64'), Vér T., Csobán R., Csehó-Kovács, Vetró, Kis (Csobán Z. 77'), Olajos, Tari. Vezetőedző: Badényi János.

Zsombó:

Szilágyi - Megyeri (Tápai 73'), Túri, Székely, Rárósi (Bálint 73'), Szűcs, Németh (Makra 63'), Busa, Gyuris (Stefkovics 57'), Zádori (Longa 63'), Mihálffy. Vezetőedző: Daru Sándor.

Gólszerző:

Tari T. (2 - 28', 50')

Vége a mérkőzésnek.90. perc: Egy veszélyes sarokrúgást Weszelovszky tenyerelt az alapvonalon túlra, majd harsant a hármas bírói sípszó, vége a találkozónak. 2-0-ra nyert a Gyálarét, ezzel fontos három pontot szerzett, s megkezdte a felzárkózást a tabellán. Sok ilyen sikerre lesz még szükségük Tari Tamáséknak a bennmaradáshoz. A Zsombó szempontjából pedig mindenképpen fájó a vereség, nekik javítaniuk kell a következő fordulókban. 87. perc: Szabadrúgások sorozatából áll a végjáték, sorra követik el a taktikai faultokat a kékek. Statikussá vált a játék, nincs sok izgalom a hajrára. 83. perc: Egy kontratámadás végén csak szabálytalanul tudta feltartóztatni a gyálaiakat a zsombói védelem. Tari Tamás állt a labda mögé, 20 méterről vehette célba a ketrecet a négytagú sorfal fölött, a kapus csak ütni tudta a bogyót, érkezett Csobán Zoltán, ám a csereember fölé vágta a ziccert. 78. perc: Kis Bence helyére Csobán Zoltán állt hazai oldalon. Monoton megy előre a Zsombó, de nem képes helyzetbe kerülni. Becsületesen, tisztességgel hajtanak, de a hit már nincs meg bennük ahhoz, hogy talpra álljanak. Taktikusan őrzi előnyét Gyálarét. 74. perc: Újabb két cserét végzett el a Zsombó: Megyeri helyett Tápai, Rárósi helyett Bálint kapott lehetőség a hajrára. A Gyálarétnek egyáltalán nem sürgős, ennek megfelelően futballozik, a kékek pedig hiába rohamoznak mindent egy lapra feltéve, a tizenhatos környékén rendre hiba csúszik akcióikba. 70. perc: Busa életveszélyes szabadrúgása alig kerülte el a jobb sarkot, 22 méterről erővel, külsővel, látványosan tűzte rá a zsombói futballista. 65. perc: A cserék ideje: Makra és Longa jött be a vendégeknél Zádori és Németh helyett. A túloldalon egy kényszerű változás: Antal megsérült, Vér Gábor kapott így lehetőséget. El is vitte az időt a három csere, megtört a mérkőzés lendülete. 60. perc: A Zsombó mindenképpen vissza akar kerülni a meccsbe, megy előre, de helyzetet nem tud kialakítani. A Gyálarét kontrára játszik, ráadásul igen jól: hiába birtokolják kevesebbet a labdát, mégis veszélyesebbnek tűnnek. Ha nem vigyáznak a vendégek, könnyen beleszaladhatnak a harmadik gólba. 54. perc: A vendégek gyorsan változtattak: Gyurist Stefkovics váltotta. Fel van most adva a lecke a Zsombónak, próbálkoznak felállni, enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki, de távolinak tűnik a pontszerzés. 50. perc:GÓÓÓL 2-0! Zsombói akció végén Busa lövését bravúrral védte Weszelovszky, majd ellenakció indult. Tari Tamás két zsombói védővel a nyakán indult meg a felezővonal tájékáról, lerázta embereit, majd 18 méterről kilőtte a bal alsót. 49. perc: Változatos, aktív támadójátékkal indult a félidő. Tari került helyzetbe, de Szilágyi kapus ezúttal hárítani tudta a gólszerző nem túl erős kísérletét. 46. perc: Megkezdődött a második félidő. Csere nem történt. Szünet.45. perc: Az utolsó percekre a Zsombó akarata érvényül. Az előbb Mihálffy elől az ötösön belül a legutolsó pillanatban piszkálták el a lasztit, majd újabb ígéretes szabadrúgást vágtak ki a védők. Ezzel vége az első játékrésznek. A két csapat szerencsére nem futballozik idény eleji formában, technikailag, taktikailag és iramban is nagyszerű produkciót mutatnak be eddig. 41. perc: Veszélyes zsombói szabadrúgás után tisztázott a gyálai védelem, minden erejüket mozgósítják most az egyenlítésért a narancssárga-feketék. 40. perc: Rendkívül élvezetes és magas színvonalú az ütközet. Zádorit láthattunk elnyargalni a jobb oldalon, laposan célba vette a jobb alsót, Weszelovszky hálóőr gyors vetődéssel védett. Gyönyörű jelenet volt! 35. perc: Hosszú idő után zsombói kísérlet: Túri 28 méteres szabadrúgása messze célt tévesztett. 34. perc: A gól kissé elbizonytalanította a vendégeket, a kékeknek viszont megjött az önbizalmuk. Tari különösen aktív és veszélyes a bal szárnyon. Az előbb az alapvonalig tört, de beadása pontatlannak bizonyult. 28. perc: GÓÓÓL 1-0!Balról végezhettek el szögletet a kékek, amit kifejeltek a védők Csobán Róbert elől. A gyálaiak azonban gyorsan visszafordítottak, kilépett Tari Tamás, és 10 méterről a tehetetlen Szilágyi portás mellett kilőtte a kapu bal oldalát. Jól sikerült az UTC-től megszerzett, korábban az Ásotthalmot is erősítő támadó bemutatkozása! Hiába futballozott tehát sokáig fölényben a Zsombó, mégis ők kerültek hátrányba az első félóra végéhez közeledve. Újítaniuk kell Busáéknak. 26. perc: Áttevődött a játék a zsombóiak térfelére, úgy tűnik, felébredt Badényi János alakulata, és át is vette a kezdeményezést. 22. perc: Megint a vendégek jönnek előre, Németh Tamás forgolódott, de végül a gyálai védők elválasztották a játékszertől. A nézők közben arról beszélgetnek, nagy jelentősége lesz, ki szerzi az első gólt. 21. perc: Közeledünk az első félidő feléhez, és nem bírnak egymással a csapatok. Az imént a gyálarétiek próbálkozása rossz beadáson halt el, most egy zsombói szabadrúgás után a hosszan szálló bogyóra Gyuris robbant be, tisztán fejelhetett, de Weszelovszky könnyedén csípte el. 18. perc: Németh Tamás bontotta meg a jobb szárnyon a gyálai hátsó alakzatot. Nagyszerűen centerezett, de a belsők nem tudtak élni nagyszerű labdájával. Ez a jelenet is jelzi, enyhe fölényben a zsombóiak. 14. perc: Nyílt az ütközet, mindkét kapu előtt láttunk ígéretes megmozdulásokat, nyílt sisakkal harcolnak a felek, láthatóan győzelemmel akarják nyitni a tavaszi szezont. Igazán nagy gólhelyzetről viszont nem tudunk beszámolni. 10. perc: Továbbra is jó az iram, s bár kisebb helyzeteket már feljegyezhettünk, azért döntő részben a két tizenhatos között folyik a játék. 9. perc: A zsombóiak előtt is adódott már lehetőség jobb oldali magas beadás a fiatal, termetes Mihálffy Zsolt bólintott kapura, Weszelovszky hárította 8 méteres kísérletet. 5. perc: Élénk iramú játékot látunk, a Gyálarét próbál iramot diktálni. Jobb oldali akció végén Kis Bence került lövőhelyzetbe a tizenhatos sarkánál, kissé bátortalan mozdulattal emelt a kapu fölé. 1. perc: Kiváló futballidőben kezdődött meg a mérkőzés. Tiszta kékben a Gyálarét, hivatalos színeinek megfelelően fehér ujjú narancssárga felsőben, fekete nadrágban és sportszárban a Zsombó. Izgalmas csata elé nézünk. A gyálarétiek kezdték a meccset.

A 20 pontos Zsombó a tizenegyedik, a 12 pontos Gyálarét a tizennegyedik helyen telelt a labdarúgó megyei II. osztályban. Mivel a gyálaréti pálya jelenleg nem alkalmas a játékra, a két együttes a Felső Tisza parti stadionban műfüvön méri össze erejét hangulatos, villanyfényes mérkőzésen. Kemény küzdelem várható, hiszen a döntetlen igazából senkinek sem felelne meg: csak az érezheti magát biztonságban, aki a legjobb tízbe jut. Ami a téli játékosmozgást illeti, Badényi János alakulatánál Csala Péter, Kónya Miklós (Pusztamérges) és Csányi Tibor (Kiskundorozsma II.) távozott, jóval több új játékost sikerült megszerezniük: Weszelovszky Gábor, Csehó-Kovács Ferenc (SZVSE), Vetró Gábor (Tápé), Kis Bence (Röszke), Juhász Ádám (Érsekcsanád), Vér Gábor (Zsombó), Szemán Csaba (Bácsalmás), Kállai Zsolt, Illés Attila (Tiszasziget) és Tari Tamás (UTC) folytatja náluk. A vendégeknél távozott: Szalai Valentin (Bordány), Palotás Zsolt (Öttömös), Vér Gábor (Gyálarét), Dobó Attila (Mórahalom II.). Az érkezési oldalon Stefkovics Márk (FK 1899 Szeged), Lázár János (újrakezdte) neve szerepel. A megyei II. osztály tavaszi beharangozóját az adatbankkal és az edzői várakozásokkal együtt itt érheti el.