Labdarúgás: Bokányi-bombák okozták a Zákányszék vesztét + FOTÓK

2013. március 31., vasárnap

Gólgazdag meccset vívott a megye II. felé kacsingató Mórahalom II. és a télen megerősödött Zákányszék, a vendégek húzták a rövidebbet az adok-kapokból, de mindkét fél büszke lehet a mutatott produkciójára.

A megyei III. osztály Homokháti csoport 16. fordulójában:

Mórahalom VSE II. - Zákányszék KSK 4-2 (1-0).

Mórahalom, műfű, 50 néző, vezette: Kószó Csaba (Terhes Zoltán, Madácsi Soma).

Mórahalom II.:

Ótott-Kovács - Gercsó (Varga Zs. 33'), Malmos, Dobó A., Szabó Hangya, Nyári T., Szekeres (Végh 67'), Bokányi B. (Pipicz 73'), Papdi T., Dobák (Mészáros 80'), Csiszár (Tombácz G. 46').

Bokányi Balázs.

Zákányszék:

Tipity - Paksi, Tanács G., Hegedűs (Hódi 75'), Damjanov, Jójárt, Fátyol, Seress, Farkas, Fekete (Erdélyi 67'), Mityók.

Szabó Zsolt.

Bokányi B. (2 - 17', 55'), Dobó A. (62'), Tombácz G. (66'), illetve Seress A. (81'), Mityók K. (83')

91. perc: Vége a mérkőzésnek, otthon tartotta a három pontot az esélyes Mórahalom II., de a zákányszékieket is dicséret illeti, nagyot harcoltak. 88. perc: Hajt a harmadikért a vendéggárda! Nehéz helyzetet tisztázott az imént egy kavarodás után Ótott-Kovács kapus. Ezután Jójárt durrantott távolról fölé. 83. perc: GÓÓÓL 4-2! Itt az újabb találat! Mityók Krisztián egyszerre érte el a labdát a kifutó Ótott-Kováccsal, két oldalán megrúgták a bőrt, a zákányszéki lába bizonyult erősebbnek, a laszti a hálóba gurult. A 25 éves Mityók télen csatlakozott a Zákányszék keretéhez, második meccsén már negyedik gólját éri el. 81. perc: GÓÓÓL 4-1! Megérdemelten szépítettek a vendégek. Egy lecsorgó labdát Seress Adrián bombázott a léc alá a tizenhatoson belülről. A 21 éves tehetség negyedszer tudott eredményes lenni a bajnokságban. Közben Mészáros állt Dobák helyére a házigazdáknál. 79. perc: Megy előre rendületlenül a Zákányszék, mely cserélt is, Hegedűst Hódi váltotta. Úgy érezzük azonban, most már nincs elég meggyőződés és hit a vendégek játékában. A Mórahalom visszaállt, kényelmesen futballozik, egy-egy kontrára épít már csak a masszív előny birtokában. 73. perc: Bokányit Pipicz váltotta hazai oldalon, miközben becsülettel küzd a szépítésért a Zákányszék. Beszorult a Mórahalom, Jójárt pompás szabadrúgását üggyel-bajjal mentette Ótott-Kovács. 67. perc: Cserék mindkét oldalon: Szekeres helyett Végh folytatja a Mórahalomban, Fekete helyett Erdélyi a Zákányszékben. 66. perc: ÓÓL 4-0! Újabb balszerencsés gólt kapott a Zákányszék. A bal szárnyon nagyszerűen ment el kétszer is ritmust váltva Tombácz Gábor, lövése úgy talált utat a hálóba, hogy egy védőről vágódott a rövidbe, miközben Tipity már elmozdult a hosszú felé. A 28 éves mórahalmi játékos hatodik találatát érte el a szezonban. 62. perc:ÓÓL 3-0! Úgy tűnik, a hideg eső és a második gól kedvét szegte a zákányszéki csapatnak, meg is született rögtön a harmadik. A tizenhatos vonalánál a vendégek fel akartak szabadítani, de Dobó Attila lábára rúgták a lasztit, ahonnan az - mintha zsinóron húzták volna - vágódott a bal alsóba. A 29 esztendős futballista télen Zsombóról igazolt Mórahalomra, ahol második meccsén ez már a második gólja. 57. perc: Kavarodás a vendégek kapuja előtt több próbálkozással, büntetőgyanús szituációkkal, előnyszabály után végül fölé szállt a labda. 55. perc: ÓÓL 2-0! Szinte a semmiből érkezett az újabb hazai találat. Egy hosszú indítással lépett ki Dobák Arnold, elgurította a labdát a kilépő Tipity mellett, majd ütközött a kapussal a tizenhatos vonalánál, középen. A mórahalmiak kiállítást reklamálták, a zákányszékiek a szabálytalanságát tényét is vitatták. A játékvezető sárgát adott, amiből heves vita kerekedett. Bokányi Balázs nem zavartatta magát, szenzációs mozdulattal csavart a bal felsőbe. Immár nyolcgólos a pontvadászatban. 50. perc: Hegedűs ívelt a hazaiak kapuja elé, de két zákányszéki csatár egymást zavarta, így lett oda a lehetőség. Meglepetésre továbbra is a vendégek veszélyeztetnek. Egyáltalán nem szabad őket fél vállról venni, mert legutóbb Zsombón is 0-1-ről fordítva nyertek 4-1-re. Közben eleredt az eső, s nem is kicsit... 46. perc: Tombácz váltotta Csiszárt hazai oldalon a szünetben, megkezdődött a második felvonás. Szünet.45. perc: Meglepő módon a hajrá egyértelműen a Zákányszéké! Jójárt Ferenc, a zömök játékszervező remek labdákkal szolgálta ki társait, több veszélyes lehetőséget teremtett a hazai kapu előtt. Gól azonban nem esett, majd kitört a szünet. 41. perc: Átvette az irányítást a vendéggárda. Hegedűs Gábor 19 méteres szabadrúgásával szemben öttagú falat állított a Mórahalom. Seress Adrián lépte át a lasztit, de ezzel Hegedűst zavarta meg, aki a hazai játékosokat találta telibe. 39. perc: 22 méterről Mityók Krisztián eresztett el sistergős bombát, Ótott-Kovács balra vetődve hárított. 36. perc: El-el merészkedik a hazai kapu felé a Zákányszék ebben a periódusban, de biztosan áll a lábán a mórahalmi védelem. 33. perc: Alighogy Szekeres visszatért, egy támadásnál az addig igen jól játszó Gercsó húzódott meg, le is kellett cserélni, Varga Zsolt állt a helyére. 30. perc: Szekeres ellen követtek el szabálytalanságot a vendégek 35 méterre a kaputól. Bokányi Balázs váratlanul nem lőtt, hanem gurított a fal mögé, éles szögből tüzelt végül Gercsó, de Tipity zárta a szöget. Szekeres egyébként lebicegett a játéktérről a fault után, ám szerencsére folytatni tudta, nem kellett cserélni. 25. perc: Paksi Zsolt kivárt az ötös környékén, akár lőhetett is volna, de elpepecselte, így közbeléptek a védők. Összességében ennek ellenére mórahalmi fölényről beszélhetünk, szórványosak csak a vendégek kísérletei. 21. perc: Szekeres Attila 28 méterről, szabadrúgásból találta telibe a háromtagú zákányszéki sorfalat. Hatalmas erővel küldte meg a bogyót, de az irányzékkal akadtak gondok. 17. perc: ÓÓL 1-0! Vezet a Mórahalom! Tanács Gábor szerelte szabálytalanul Dobák a tizenhatos sarkánál. Mindenki beadást vár, Tipity is így állította fel a falat, Bokányi Balázs azonban másként gondolta, s zseniális mozdulattal csavart a hosszúba. A 28 esztendős játékosnak ez volt a hetedik találata a bajnokságban. 15. perc: Dobák Arnold ólálkodott a zákányszéki ketrec előtt, Tipity hatalmas lendülettel kirohanva ütközött vele, még szerencse, hogy nem történt sérülés. 14. perc: Egy lehetőség itt, egy ott. Fátyol Vince ziccerben az ötös sarkáról lőtt, Ótott-Kovács Dániel vetődve, bravúrosan hárított. Odaát egy 28 méteres szabadrúgás akadt el a falban. 10. perc: Gercsó remek jobb oldal beadását ütötte el a berobbanó, gólra éhes hazai csatárok elől Tipity kapus. Látványos jelenet volt! 8. perc: Az első percek mórahalmi nyomása után kiegyenlítődött a játék. Előre jött a Zákányszék is, majd egy tizenhatoson belüli ütközést követően büntetőt reklamálták, de úgy tűnik, ez ma nem a tizenegyesek napja itt a műfüvön... 3. perc: Ez első lehetőség a hazaiak előtt adódott, Gercsó Dániel 6 méteres, jobbra tartó fejesét csípte el Tipity János portás. 1. perc: A vendégek kezdték a derbit. Fekete-narancssárgában a zákányszékiek, míg a világoskék és a sötétkék kombinációjában a mórahalmiak. 16.00: Köszöntjük Önöket, nemrég ért véget a Szentmihály - Forráskút mérkőzés, amit 3-1-re a pályaválasztó nyert meg. Hamarosan indul az újabb megye III-s derbi itt a mórahalmi műfüvön. 16 órakor Kószó Csaba sípjelére indul a találkozó és élő közvetítésünk.

A 27 pontos Mórahalom II. a negyedik, míg a 15 pontos Zákányszék a tizedik helyről várja a Szertár Sportbolt megyei III. osztály Homokháti csoport 16. fordulójának vasárnapi összecsapását. Mindkét legénység parádés formában kezdte a tavaszt, ráadásul komoly célokat is fogalmazott meg, ezért aztán parázs és nagyszerű mérkőzésre van kilátás! A mórahalmiak 7-0-ra ütötték ki az IKV Alsóvárost, míg a zákányszékiek hatalmas meglepetést okozva idegenben múlták felül 4-1-re a bajnokesélyes Zsombó II.-t. Ami az őszi derbijüket illeti, ott 2-1-es vendégsiker született, úgy, hogy mindhárom találat az első huszonöt percben esett. Varga Zsolt és Szekeres Attila góljaival már 2-0-ra vezettek Bokányi Balázs legényei, majd Paksi Zsolt szépített, de végül nem tudtak pontot menteni a zákányszéki futballisták.