Kézilabda: becsülettel harcolt, de nem jutott tovább a Pick

2013. március 24., vasárnap

Becsülettel küzdött, s a hajráig harcban volt a továbbjutásért a Pick Szeged Kielcében a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, ahol azonban nem sikerült megőrizni az itthon kiharcolt előnyt, s a lengyelek mentek tovább.

Remekül kezdett a két kulcsemberét, a gólerős átlövőt,

Fero Sulcot

, és a masszív védőt,

Alen Blazevicet

sérülés miatt nélkülözni kényszerülő Pick Szeged a Kielce elleni idegenbeli Bajnokok Ligája nyolcaddöntő-visszavágón, a mieink

Rajko Prodanovic

,

Jonas Larholm

Balogh Zsolt

góljaival még két góllal is vezettek a lengyel szupercsapata ellen, amely az egy héttel ezelőtti odavágóig az egyetlen veretlen csapata volt a mezőnynek.

Mikler Roland

extrateljesítmény nyújtva védett, de a hazaiak aztán gyorsan egalizáltak a 10. percre. A mieink ezzel azonban letették a névjegyüket e találkozón is, és megmutatták, hogy a papírforma ellenére nem mondtak le a hazai egygólos győzelmet követően reménytelennek látszó továbbjutásról. A folytatásban a félidő feléig fej-fej mellett, felváltva vezettek a csapatok, majd a hazaiak átvették az irányítást, s 1-2 gólos előnyre tettek szert, amelyet a szünetig sikerült háromra növelniük. Fordulás után feljavult a hazaiak játéka, az izlandi

Ólafsson

főszereplésével fokozatosan növelték előnyüket a lengyelek, s ám 4-5 gólra is felhízó fórjuk hamar újra csökkent köszönhetően a Prodanovic mesteri és gólerős játékához. A jelenlévő népes szegedi szurkolótábor Larholmot is többször éltethette, mint a csapat másik legjobbját. Az emberhátrányos játékokban a Kielce vészkapussal próbálkozott, amiből ugyan tudtak gólokat szerezni - az első félidőben több bravúrt is bemutató

Mikler Rolandot

váltó

Tatai Péterrel

szemben is - ám

Skaliczki László

legényei többször is egész pályás találatokkal feleltek a kockázatos taktikára. Egészen a hajrá perceiig nyílttá tudta tenni a Pick a továbbjutás kérdését, ám ekkor jött

Jurecki

, s két gyors találatával ledolgozhatatlan előnybe hozta a lengyeleket. A vége 32-27 lett, ám a Pick Szeged küzdeni tudását maximális elismerés illeti, hiszen idegenben, két kulcsembert is nélkülözve végig harcban voltak a legjobb nyolc közé jutásért.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, visszavágó:

Vive Targi Kielce - Pick Szeged 32-27 (14-11)

Kielce, 4000 ezer néző. Vezette: Zotyin, Volodkov (oroszok).

Kielce:

SZMAL – ÓLAFSSON 8, LIJEWSKI 4, Musa, Zorman 3, JURECKI 6, Jachlewski 3.

Losert (kapus) Tkaczyk 1, Stojkovic 4, Grabarczyk 1, Bielecki 1, Buntic 1 Strlek.

Bogdan Wenta.

Pick Szeged:

MIKLER – PRODANOVIC 7, Ancsin 2, Buday 1, Zubai 1, LARHOLM 8, Vadkerti 1.

Tatai, Tóth M. (kapusok) Czina, Balogh 3, Pribanic 2, Lasica, Kekezovity 2.

Skaliczki László.

2/1, ill. 6/6.

8 perc, ill. 6 perc.

Továbbjutott a Kielce, 57-53-as gólkülönbséggel.