Labdarúgás: tíz tiszaszigeti találattal tavaszodott + FOTÓK

2013. február 24., vasárnap

Érvényesítette a papírformát a megye II. harmadikja. a Tiszasziget könnyedén verte a derekegyháziakat a SZEGEDma.hu MK-ban. Illés Tiboré volt az első gól 2013 első Csongrád megyei tétmeccsén.

Becsülettel küzdött a megye III-as Derekegyház a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa 1. fordulójában, de nem úszta meg tíz kapott gól alatt a megye II. egyik élcsapata, a Tiszasziget ellen. A Csanytelekről most télen leigazolt

Tóth József

Szalma Ádám

is triplázni tudott, de

Illés Tibor

volt az, aki az első gólt jegyezte Algyőn, 2013 első Csongrád megyei tétmérkőzésén. A legjobb tizenhat közé kerülésért a Tápéval küzdhet

Kiss Róbert

együttese május 15-én.

A labdarúgó SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa 1. fordulójában:

Derekegyház SK - Tiszasziget SE 0-10 (0-6).

Algyő, vezette: Juhász Mihály (Rácz László, Minda Gábor).

Derekegyház:

Kozák - Sülyös, Csáki, Sipos, Olasz, Menyhárt (Vida 62'), Herczeg, Bottyán, Nacsa, Czibulya, Gazsi.

Tiszasziget:

Reguli - Csikós, Varga Z., Hevesi, Juhász Á. (Klippel 61'), Juhász I. (Szécsi 46'), Illés T., Drágity (Kószó 46'), Tóth J., Jankó, Szalma Á. Edző: Kiss Róbert.

Gólszerző:

Tóth J. (3 - 11', 44', 76'), Szalma Á. (3 - 28', 42', 88'), Illés T. (5'), Juhász Á. (33'), Kószó K. (56'), Szécsi K. (64')

90. perc: Vége az összecsapásnak, a nagy kedvvel játszó Tiszasziget érvényesítette a papírformát, kidomborította az osztálykülönbséget a lelkes és a kupát komolyan vevő Derekegyház ellen. Kiss Róbert együttese fogadhatja a Tápét május 15-én a legjobb tizenhat közé jutásért. 88. perc: GÓÓÓL 0-10! Gyors ellentámadás végén a kapuskirúgással Szalma Ádám rohant át társai kíséretében a hazaiak védelmén, elhúzta a kapus mellett, majd az üres kapuba gurított. Nem úszták meg tíz alatt a megye III-asok... 87. perc: A csereként beállt Vida lövése pattant szögletre az egyik szigeti várvédőről. A korner után a sárga mezesek legnagyobb lehetősége maradt ki, pattant mellé egy támadóról. 86. perc: A Tiszasziget már nem nagyon erőlteti az akciókat a végéhez közeledve. A derekegyháziak mennek előre, Reguli Máténak ügyes mozdulattal kellett hárítani egy Csáki-lövést. 82. perc: Szép passzokkal hozza ki időnként a játékszert a Derekegyház, de az ellenfél térfelén elfogy a tudományuk. Az egyértelmű: kőkeményen küzdenek, hogy elkerüljék a két számjegyű különbséget. 81. perc: Az eső és a szél igencsak kellemetlenné tette a két csapat tavaszi bemutatkozását. Miközben ezt megjegyezzük, Bottyán kapott sárgát csúnya belemenésért, majd utánrúgásért. 76. perc: GÓÓÓL 0-9! Ha eddig kicsit kritizáltuk Tóth Józsefet, most meg kell dicsérnünk. Jobb oldali beadást után maradt egyedül 11 méterre a derekegyházi ketrectől, s higgadtan lőtt ezúttal a hálóba, elhelyezve saját maga harmadik, csapata kilencedik találatát. Megússza-e tíz alatt a szimpatikus Derekegyház? Ez maradt az egyetlen kérdés. 75. perc: Nyomasztó fölényben a vendégek, akik sorra puskázzák el a helyzeteket. Tóth József jár ebben az élen. Az előbb nagyszerű lövését Kozák bravúrral öklözte ki. 70. perc: Az utolsó húsz percre fordulva Tóth József számtalan kihagyott helyzetéről számolhatunk be. Nagy ziccereket rontott el a csatár, meg is kapta a magáét Kiss Róbert mestertől... A derekegyháziak ereje pedig igencsak fogytán. Becsülettel teszik a dolgukat, alkalmanként át is lépik a felezővonalat, de a tiszaszigeti tizenhatoson belülre már nem nagyon tudnak jutni, megbízhatóan szűr a zöldek hátsó alakzata. 64. perc: GÓÓÓL 0-8! Újabb sarokrúgás, újabb gól. Vendégkorner után zavar a sárga mezeseknél, a kapu előtti kavarodást követően Szécsi Krisztián félfordulatból lőtt a léc alá, megszerezve csapata nyolcadik találatát. 62. perc: Menyhárt helyett Vida jött be derekegyházi oldalon. 61. perc: Juhász Ádámot a frissen igazolt Klippel Ádám váltotta a vendégeknél. Tisztességesen próbálkoznak közben a megye III-asok, könnyedén és gólra törően játszanak a szigetiek. Ebben a percben Tóth József becsúszva pörgetett a jobb kapufa mellé az ötösről. 56. perc:GÓÓÓL 0-7! A szépítés helyett egyelőre ismét a zöld mezesek örülhettek. A csereként beállt Kószó Krisztián szöglete a rövid saroknál érintés nélkül vágódott a hálóba, a kapus és a védők is elvétették. Ritkán látható, szép találat a tiszaszigetiek hetedik gólja. 54. perc: Kérdés, meglesz-e a becsületgól, mert a sárga mezesek el-eljutnak a szigetiek tizenhatosáig, de igazán veszélyes helyzetet nem tudnak kialakítani. Ebben a pillanatban Gazsit állítja meg lesen az asszisztens. A megye II-es gárda mintha picit visszavett volna, de ezért aligha róhatjuk meg őket, annyira magabiztos a vezetésük. 50. perc: Próbálkozik ismét a játékrész elején a Derekegyház, a vendégek térfelén tartják a lasztit, mindent megtesznek a szépítésért. 46. perc: Megkezdődött a második felvonás. A szünetben Juhász Imrét Szécsi, Drágityot Kószó váltotta a Tiszaszigetnél. Szünet.45. perc: Vége az első játékrésznek. 44. perc: GÓÓÓL 0-6! Kimerészkedtek a derekegyháziak, de ráfizettek. Szalma húzott előre a megszerzett bogyóval, beadását Tóth József vágta a hálóba. 42. perc: GÓÓÓL 0-5! Tizenegyeshez jutott a Tiszasziget, miután a büntetőterületen belül cselezgető Szalma Ádámot akasztották a védők. A sértett fittyet hányva a labdarúgás egyik íratlan törvényére ezúttal nem hibázott, a jobbra vetődő kapus mellett szépen helyezett a ketrec bal oldalába. 38. perc: Nem változott a játék képe, meggyőző fölényben a megye II-es csapat játékosai, hősiesen védekezik a Derekegyház, ám a négy gól mintha kicsit kedvüket szegte volna. Jó tenne már nekik a szünet. A szigetiek lelkesen rohamozzák az egyébként nagyszerűen védő Kozák portás kapuját. 33. perc:GÓÓÓL 0-4! Juhász Ádám teljesen kijátszott helyzetből, lapos és pontos átadások után szerezte a negyedik gólt. 11 méterről a tehetetlen kapus mellett nagy erővel bombázott a léc alá. Ezt megelőzően is akadtak lehetőségek, Juhász Imre 20 méteres kísérletét még nagy bravúrral védte a derekegyházi hálóőr. Juhász Ádám azonban márt kifogott rajta. 28. perc: GÓÓÓL 0-3! Szalma Ádám tört be a büntetőterületen belülre, majd az elfekvő kapus mellett, fölött látványos mozdulattal helyezett a jobb sarokba. Szemet gyönyörködtető találattal növelte előnyét a megye II. harmadik helyezettje. 26. perc: Túl a félidő felén teljesen beszorult a Derekegyház, az ő térfelükön labdázik a Tiszasziget. A kétgólos előnyben futballozó alakulat türelmesen keresi a rést. Ki kell emelni, rendkívül sportszerű a derbi, ha véletlenül szabálytalanság történik, a vétkes azonnal felsegíti ellenfelét. 21. perc: Sorozatban jönnek a kihagyhatatlannak tűnő tiszaszigeti lehetőségek, de a harmadik gól egyelőre nem született meg. Nem sokkal ezelőtt Szalma óriási lendülettel tört előre, egészen az ötösig, a kapus is elfeküdt, de a vendégek játékosa mellé pörgetett. Ezt követően Illés helyezett mellé, végül Drágity Dusán nagy löketét védte bravúrral Kozák hálóőr. Kezd kidomborodni az osztálykülönbség. 16. perc: Menyhárt Imre 19 méterről lecsapódó lövést eresztett meg a tiszaszigeti kapura, a kissé kint álló Reguli Máté vetődött, de nem tudott menteni. Szerencséjére a bőr pár centivel a felső léc fölé szállt. 15. perc: Bátran kísérletezik a Derekegyház, nem áll be védekezni, felveszi a kesztyűt. Talán ennek is köszönhető a Tiszasziget két találata, hiszen a megye III-as gárda védekezése eléggé szellős. 11. perc:GÓÓÓL 0-2! Támadott a megye III-as együttes, de ahogy elveszítette a játékszert, azonnal rajtavesztett. Nacsa László szaladt alá egy előrevágott labdának, ami így Tóth Józsefhez került, ő végigsprintelt vele a derekegyházi térfélen, elfektette Kozák kapust, majd higgadtan a kapu közepébe helyezett. 10. perc: Az idény első gólja után az első sárga is megszületett, a tiszaiszigeti Juhász Imre kapta felesleges csimpaszkodásért. Továbbra is inkább a látogatók támadnak, de becsülettel 5. perc: GÓÓÓL 0-1! Az első támadás és az első les a bátran kezdő sárga mezesek nevéhez fűződött, majd átvette az irányítást a Tiszasziget. Szalma Ádám centerezését követően Illés Tibor két lépésről pöckölt a hálóba az elmélázó védők között, ezzel vezetést is szerzett csapatának. 1. perc: Tiszta zöldben a vendég tiszaszigetiek, a fekete és a sárga kombinációjában a pályaválasztó derekegyháziak. A megye II-es gárda számít toronymagas esélyesnek, de a kupában sokszor történt már meglepetés. Kicsit puhák a labdák, hosszasan keresték az "igazit", de szerencsére sikerült meglelni. A Derekegyház hozta játékba a labdát 2013 első megyei tétmeccsén. 13.50: Köszöntjük az olvasókat az algyői sportcentrumból, melynek műfüves pályáján hamarosan barátságtalan, szeles időjárási körülmények közepette megkezdődik a Csongrád megyei futballtavasz. A megyei kupa 1. fordulójából három mérkőzést még nem játszottak le, ezeket pótolják a felek a bajnoki rajtot megelőzően, majd május 15-étől gyorsul fel a sorozat lebonyolítása.

Adatbank

Böngéssze át a Csongrád megyei I. és a megyei II. osztály teljes adatbankját az összes átigazolással és az edzői véleményekkel!
A SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupában még tavaly szeptemberben kezdődtek meg a küzdelmek, már az 1. forduló is számtalan emlékezetes, remek összecsapást hozott. A 32-es táblán még három hely kiadó, hiszen a Derekegyház – Tiszasziget, a Pusztamérges – Ópusztaszer és az Öttömös – Pitvaros a meccseket a felek elhalasztották. A megyei III. osztály Termál csoport hetedik helyén tanyázó Derekegyház és a megye II. egyik élcsapata, a jelenleg harmadik Tiszasziget csatája lesz a 2013-as esztendő első tétmérkőzése Csongrád megyében, hat nappal a megye I. és a megye II. folytatása előtt. A továbbjutó május 15-én a megye élvonalának egyik kiemelkedő együttesét, a Tápé ESK-t láthatja majd vendégül a legjobb 16-ba kerülésért. A SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa 2012/13-as kiírásának eddigi történéseiről, eredményeiről, valamint további programjáról ide kattintva tájékozódhat.