Kézilabda: leiskolázta a Fradit a Pick + FOTÓK

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Újabb papírforma-győzelmet aratott a Pick Szeged a kupa után a bajnokság tavaszi nyitányán is, miután a szombat kora délutáni találkozón az FTC-PLER együttesét verték simán Ancsinék.

Bár a zöld-fehérek szereztek vezetést, a hazaiak Ancsin Gábor kérlelhetetlen átlövéseivel átvették a vezetést, majd húsz percig két gólon tartotta ellenfelét a Pick. Ezt követően lassan a társak is kezdtek felnőni Ancsin játékához, a csereként beállt Fero Sulc és Jonas Larholm jelenlétét azonnal érezni lehetett, s az első félidő hajrájában gyakorlatilag döntő előnyre tett szert a Skaliczki László vezette alakulat (20-14). Fordulás után Mikler Roland folytatta az első félidő második felében elkezdett bravúrjait, s az összeállt védekezés negyedóra alatt mindössze három gólt engedélyezett a vendégeknek, amíg az 50. percre a Pick-drukkerek már rászámolhattak a Fradira (30-20). Bár a fővárosiaknál Kocsi János parádés formában játszott, Mikler világbajnoki formában védett, heteseket fogott, míg mezőnyben a társak parádés, trükközős játékkal szórakoztatták a közönséget. A végére még a Veszprémnél is jobban verte Zsiga Gyula egységét a Tisza-parti alakulat, 38-24-re.

A Pick legközelebb jövő csütörtökön, február 7-én 20 órától a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában lép pályára a Bajnokok Ligájában.

Férfi kézilabda NB I 17. forduló:

Pick Szeged – FTC-PLER Budapest 38-24 (20-14)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Bacs, Bán.
Pick: Tatai – Vadkerti 2, Blazevic, Pribanic 3, ZUBAI 4, Buday 4, Prodanovic 2. Csere: MIKLER (kapus), ANCSIN 6, Sulc 4, LARHOLM 7, Lasica 1, Czina, Balogh 3, Kekezovity 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
FTC: Teodor – Laurencz 3, Bak 4, Vancsics 3, Lendvay 3, Pálos, Kocsi 7. Csere: Székely, Váczi (kapus), Bohács, Szűcs 1, Marczinkó 2, Leimeter 1. Vezetőedző: Zsiga Gyula.
Hétméteres: 6/6, ill. 1/1.
Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc.