Kézilabda: leiskolázta a Fradit a Pick + FOTÓK

2013. február 2., szombat

Újabb papírforma-győzelmet aratott a Pick Szeged a kupa után a bajnokság tavaszi nyitányán is, miután a szombat kora délutáni találkozón az FTC-PLER együttesét verték simán Ancsinék.

Bár a zöld-fehérek szereztek vezetést, a hazaiak

Ancsin Gábor

kérlelhetetlen átlövéseivel átvették a vezetést, majd húsz percig két gólon tartotta ellenfelét a Pick. Ezt követően lassan a társak is kezdtek felnőni Ancsin játékához, a csereként beállt

Fero Sulc

Jonas Larholm

jelenlétét azonnal érezni lehetett, s az első félidő hajrájában gyakorlatilag döntő előnyre tett szert a

Skaliczki László

vezette alakulat (20-14). Fordulás után

Mikler Roland

folytatta az első félidő második felében elkezdett bravúrjait, s az összeállt védekezés negyedóra alatt mindössze három gólt engedélyezett a vendégeknek, amíg az 50. percre a Pick-drukkerek már rászámolhattak a Fradira (30-20). Bár a fővárosiaknál

Kocsi János

parádés formában játszott, Mikler világbajnoki formában védett, heteseket fogott, míg mezőnyben a társak parádés, trükközős játékkal szórakoztatták a közönséget. A végére még a Veszprémnél is jobban verte

Zsiga Gyula

egységét a Tisza-parti alakulat, 38-24-re. A Pick legközelebb jövő csütörtökön, február 7-én 20 órától a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában lép pályára a Bajnokok Ligájában.

Férfi kézilabda NB I 17. forduló:

Pick Szeged - FTC-PLER Budapest 38-24 (20-14)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Bacs, Bán.

Pick:

Tatai - Vadkerti 2, Blazevic, Pribanic 3, ZUBAI 4, Buday 4, Prodanovic 2.

MIKLER (kapus), ANCSIN 6, Sulc 4, LARHOLM 7, Lasica 1, Czina, Balogh 3, Kekezovity 2.

Skaliczki László.

FTC:

Teodor - Laurencz 3, Bak 4, Vancsics 3, Lendvay 3, Pálos, Kocsi 7.

Székely, Váczi (kapus), Bohács, Szűcs 1, Marczinkó 2, Leimeter 1.

Zsiga Gyula.

6/6, ill. 1/1.

4 perc, ill. 8 perc.