Kosárlabda: a harmadik negyed okozta a Kosársuli vesztét

2012. december 24., hétfő

A férfi kosárlabda NB I/B keleti csoportjának idei utolsó fordulójában Salgótarjánban vendégszerepelt az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli gárdája. A találkozón a harmadik negyed kivételével remekül helytálltak a vásárhelyiek, de ez is kevés volt a papírforma borításához a csoport egyik legerősebb játékosállományú csapatának otthonában.

Kiss Károly

dobása után először vezetett a Salgótarján (5. perc: 13-11). A negyed hajrájában felváltva estek a kosarak, Vejinovic triplájával ismét a vásárhelyiek vezettek, de Gorskit nehezen tudták tartani a vendégek (8. perc: 19-18). Az utolsó percekben Surmann P. is egyre jobban belelendült és vezérletével hat ponttal elhúzott a Tarján. A második negyedben is remekül tartotta magát a Kosársuli a jelentős magassági fölényben lévő és lényegesen esélyesebbnek tartott salgótarjániak otthonában.

Vas Péter

Schéda

kosaraival két pontra feljöttek a kék-sárgák (11. perc: 26-24). A 13. percben hosszú idő után újra pályára lépett a vásárhelyieknél

Utasi Gábor

is és két perc után megszerezte első pontjait (15. perc: 39-30). A hazaiaknál ebben az időszakban

Ughy

lépett elő főszereplővé (16. perc: 44-30), de kapaszkodott a Vásárhely és rutinos játékosai közül

Nyilas

, Utasi és Czibere is jól célzott, a hátrány pedig hat pontra csökkent (17. perc: 44-38). Sajnos közelebb nem sikerült kerülni, hiszen a Hartvich, Surmann P., Sebők trió felvette a kesztyűt és a negyed végére visszaállították a tíz pontos különbséget (20. perc: 55-45). A szünet nem tett jót a vásárhelyieknek, a hazaiak három percnyi játék után már 61-45-re vezettek. Vas Péter törte meg a vendégek gólcsendjét, de ebben az időszakban a tarjániak könyörtelenül kihasználták a vendégek hibáit (26. perc: 73-47). A negyed utolsó perceiben csak Utasi és Czibere tudott pontot dobni, miközben a hazaiak egyre növelték előnyüket (30. perc: 83-55), így a vendégek számára katasztrofálisan sikerült harmadik negyed el is döntötte a találkozó sorsát. A záró negyedben már nyugodtan játszhattak a hazaiak, akik tartották jelentős előnyüket (35. perc: 89-59). A 39. percben Surmann Gábor kosarával elérte a száz pontot a Salgótarján (101-69), az utolsó percekben azonban Vas, Nyilas és Czibere révén a vásárhelyieknek sikerült egy kicsit csökkenteni a vereség arányát.

Férfi kosárlabda NB I/B keleti csoport 10. forduló:

Konecranes-Salgótarjáni KSE – EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 105-74 (26-20, 29-25, 28-10, 22-19)

Salgótarján, 200 néző. Vezette: Vida B., Válé F., Gaál I.

Salgótarján:

Surmann P. 17/3, Sebők 9, Kiss K. 5, Gorski 12, Hartvich 17/3.

Godena 8, Likár 7, Surmann G. 9/3, Ughy 8/6, Szabó Z. 7, Dániel P. 4, Sári M. 2.

Dániel Tamás.

Vásárhely:

Vejinovic 7/3, Mócsai 7, Czibere 17/6, Nyilas 14, Vas P. 12/3.

Utasi 12/6, Schéda 5, Grezsa B., Ollé M.

Elek András.

A 10. forduló további eredményei:

EKF-Eger-HÉSZ SE – Óbudai Kaszások 105-64, Nagykőrösi Solymok KE – Debreceni EAC 72-82, Bajai Bácska FKE – Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 92-78, Kecskeméti TE KK – Mezőberényi KK 112-42.

A bajnokság állása:

1. Kecskeméti TE KK 10 10 0 1,00 2. Konecranes-Salgótarjáni KSE 10 8 2 0,90 3. Bajai Bácska FKE 10 8 2 0,90 4. EKF-Eger-Hész SE 10 7 3 0,85 5. Óbudai Kaszások 10 5 5 0,75 6. Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 10 4 6 0,70 7. EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 10 3 7 0,65 8. Nagykőrösi Solymok KE 10 2 8 0,60 9. Debreceni EAC 10 2 8 0,60 10. Mezőberényi KK 10 1 9 0,55 A bajnokságban most három hét szünet következik, majd januárban folytatódik az alapszakasz. A vásárhelyi gárdára a 11. fordulóban újabb nehéz erőpróba vár, hiszen a veretlenül listavezető Kecskeméti TE KK csapatát fogadják január 11-én (pénteken) 18.30-tól a Hódtói Sportcsarnokban.