Vízilabda: paprikás meccsen nyert az A-Híd Szeged

2012. november 17., szombat

A hétközi győztes Bajnokok Ligája rangadót követően ismét vízre szállt az A-Híd Szeged VE vízilabdacsapata, mely hozta a kötelezőt a BVSC otthonában.

Molnár Tamás

büntetőjével indult a találkozó, amit hamar egalizáltak a hazaiak, majd emberelőnyből

Török Béla

még eleresztett egy sistergős bombát pillanatokkal a dudaszó előtt, nem sikerült bevágni a harmadik előnygólt (1-4). A folytatásban gyorsan szépített

Vincze Balázs

szegedi vezetőedző korábbi egysége, ám Molnár Tamás klasszikus centergóllal visszaállította a háromgólos differenciát (2-5). A vendégek ötmétereshez jutottak, ám Molnár Tamás elsőre hibázott, a kipattanónál azonban már nem (2-6). Kiss Csaba kiállítását követően az egyre keményedő találkozón először sikerült fórból gólt szereznie a vasutas csapatnak

Bedő Krisztián

révén, aki röviddel utána centerposztról zárkóztatta csapatát (4-6). Ezután mindkét oldalon maradtak ki előnyök, majd

Szivós Márton

fejezett be góllal egy támadást, amire hamar jött a válasz a hazaiaktól (5-7). A negyed hevességét jellemzi, hogy mindkét vezetőedző,

Dabrowski Norbert

és Vincze Balázs is kapott egy-egy sárga lapot. Fordulás után Török fórból azonnal betalált, majd akcióból is eredményesnek bizonyult (5-9). Nem sokkal később, egy-egy kimaradt előnyt követően ismét Török lépett elő főszereplővé, indította a megúszó Szivóst, aki nem is hibázott (5-10). Két hazai emberelőny következett, melyből a másodikat értékesítették is a fővárosiak (6-10), ugyanez a vendégek oldaláról nem sikerült Molnár Tamásnak. Bedő szabaddobásgóljával zárkózott fel ismét háromra a hazai gárda (7-10), majd a Szeged újabb fórját hagyta kihasználatlanul

Aaron Younger

. A negyed hajrájában

Aljosa Kunac

, valamint az ifjú Vincze Márk is hibázott - utóbbit az utolsó másodpercben ki is állították, majd

Juhász György

technikai vezetőt is elküldték az egyre érdekesebb felfogásban bíráskodó játékvezetők a hazai kispadtól. Az utolsó játékrészben előnybe került a vendég csapat, ám már csak a kiállított visszajövetele után talált be Török (7-11). Younger kiállítását követően következett egy páros is, így egy ideig 5 a 4 ellen támadhatott a kék-sárga alakulat, eredménytelenül. Mindkét oldalon sok volt a hiba, rengeteg apróbb szabálytalanság tördelte a játékot. Hosszú idő után aztán Molnár szerezte meg negyedik gólját a meccsen, majd a hazaiak is eredményesnek bizonyultak. Az utolsó vendég fórt kihasználva Török is meglőtte a negyediket, így döntetlen lett a szegedi házi gólverseny, majd némi bírói ráhatásra - két kiállítás miatt majd egy percen át előnyben támadhatott a BVSC - kozmetikáztak a hazaiak, akik egy figyelmetlenséget kihasználva még 3 másodperccel a vége előtt is betaláltak, így a vártnál szorosabbnak tűnő eredmény született a paprikás hangulatú találkozón (10-13) Következő alkalommal a magyarkupa idei elődöntőjének bajnoki kiadása következik, ezúttal az újszegedi sportuszodában: jövő pénteken 18.30-tól a Vasast fogadja a friss kupagyőztes, a tabellát továbbra is veretlenül vezető Vincze-csapat.

Férfi vízilabda OB I 6. forduló:

BVSC-Zugló - A-Híd Szeged VE 10-13 (1-4, 4-3, 2-3, 3-3)

Budapest, Szőnyi úti uszoda, 400 néző. Vezette: Rév, Horváth Cs.

BVSC:

Meixner - Rajna, Czigány 1, Szűcs 1, Létay 2, Ambrus, Borsós.

Nagy S., Bedő 3, Zsoldos, Kotsidis 2, Mészáros 1, Urbán.

Dabrowski Norbert.

Baksa - Kiss Cs. 1, Younger, Szivós 2, Molnár T. 4, Kunac, Hegedüs 1. Csere: Molnár D. (kapus), Decker Á., Varga P. 1, Vincze M., Juhász, Márkus, Török 4.