Labdarúgás: Ásotthalmon nem bírtak egymással a "28 pontosok" + FOTÓK

2012. november 17., szombat

Egy fordulatos, szabálytalanságokkal tűzdelt mérkőzésen mindkét csapat számos helyzetet dolgozott ki, végül az Ásotthalom és a Dorozsma is egy-egy ponttal gazdagodott.

Az első félidőben a hazai csapat lépett fel kezdeményezőbben, mindjárt az első percekben menteni is kellett

Csala

kapusnak. A kiskundorozsmai támadásokat leshelyzetek és ásotthalmi labdaszerzések gátolták meg, hogy ziccerig fussanak. Meg is érkezett a vezető találat a hazaiak részéről

Török András

révén, amit további helyzetek követtek. Az első játékrészben

Ábrahám

kapusnak komoly dolga nem akadt, a játék képe a második részre azonban szinte 180 fokot fordult. Már a kezdő sípszót követően lendületesen támadott a vendégalakulat. Ez az elán már veszélyes helyzetekben is megmutatkozott, végül sikerült is az egyenlítés egy szép egyéni megoldás után

Móroczéknak

(az NB II-ből visszajátszó

Bodgan Toca

volt eredményes). Egy ásotthalmi kiállítás aztán tovább "erősítette" a látogatókat. Később kiegyenlítődött a játék, és a lefújás percéig nyílt sisakos küzdelem folyt. Összességében igazságosnak tűnik a végeredmény.

A megyei I. osztály 14. fordulójában:

Ásotthalom TE - Kiskundorozsma 1-1 (1-0).

Ásotthalom, 100 néző, vezette: Csöngető Endre (ifj. Tóth Sándor, Lászlai Róbert).

Ásotthalom:

Ábrahám - Török (Frank 81'), Vastag, Kiszner, Németh P., Rencsár, Kothencz, Bogdán, Hatvani (Patarcic 79'), Baji R., Csáki. Vezetőedző: Hevesi Tibor.

Dorozsma:

Csala - Nagy (Farkas 59'), Toca, Mórocz (Kiss Cs. 59'), Németh A., Marjanucz, Csányi (Győri 64'), Vangel (Fődi 72'), Pócs, Takács, Huszár (Kiss D. 46'). Vezetőedző: Bóka Ferenc.

Gólszerző:

Török A. (26'), illetve B. Toca (58')

Török (19'), Rencsár (50') illetve Csányi (8'), Mórocz (54'), Németh A. (83'), Marjanucz (86')

Kothencz L. (63') Hevesi Tibor:

"Ha az első félidőben nem tudunk megnyerni egy meccset, a második félidőben a játékvezetők gondoskodnak róla, hogy ne is sikerüljön. Gondolok itt a meg nem adott tizenegyesre és a jogtalan kiállításra is."

Bóka Ferenc:

"Kritikán aluli játékvezetés mellett végül sikerült pontokat otthagyni ezen a mérkőzésen is."

90' Vége a mérkőzésnek, nem bírtak egymással a csapatok. 86' SÁRGA LAP Szövegelés miatt Marjanucz kapott lapot. 85' A félpálya környékéről, bal oldalról Kiszner ívelt be a védőfal mögé, amire Baji és Csala kapus is egyszerre startolt, így a támadó elől a hálóőrnek sikerült elütnie a labdát. 83' SÁRGA LAP Németh A. kapott lapot. 81' Újabb ásotthalmi változtatás: Török jött le a pályáról, Frank váltotta fel. Óriási a küzdelem a pályán, egyre indulatosabb a csata. 79' A hazaiak is cseréltek: Hatvani ment le, és Patarcic jött a helyére. 78' Tíz emberrel is próbálkozik az Ásotthalom: Csáki 28 méterről bombaerős átlövést eresztett meg, Csala kapus középről öklözte ki. 73' Kiszner egy nagy bedobás után háttal a kapunak emelt be egy labdát, amelyre Baji rajtolt. Az öt és feles vonalánál a kifutó kapusba lőtte a bogyót. Ezután a kapus ápolásra szorult, a vendégkispadról Bóka Ferenc, a Dorozsma edzője egy labdát rúgott be a pályára emiatt, a bíró pedig kiállította. 72' Újabb csere a látogatóknál: Fődi jött be Vangel helyére. 68' Farkas kapott lapot. A játék képe némiképp megváltozott, szinte átvette a mérkőzés irányítását a vendégalakulat. Egyre gyakoribbak a szabálytalanságok, felfokozott hangulatban zajlik a mérkőzés. 64' Csere a Dorozsmánál: Győri jött fel, Csányi jöhetett le. 63' KIÁLLÍTÁS! Félpályán egy szándékos utánarúgásért kapott pirosat Kothencz Levente. Emberhátrányban az Ásotthalom. 62' Ziccerlabdát kapott Toca, aki középről, egy az egyben vezette a labdát Ábrahámra. 14 méterről a kifutó kapus felett akarta átlöbbölni a labdát, de Ábrahám résen volt, bravúrral húzta le az emelést. 59' Nagy és Mórocz hagyta el a pályát, Farkas és Kiss Cs. ment fel. 58' GÓÓÓL 1-1! Egyenlített a Dorozsma! Bal oldalról került át a labda a kaputól 20 méterre álló Bogdan Tocához, aki egy átvétel után szép mozdulattal kilőtte a jobb sarkot. 54' Szándékos szabálytalanságért kapott sárgát Mórocz. 53' Egy jobb oldalsó szabadrúgáshoz jutott a hazai gárda: a beívelést Rencsár tudta megfejelni a hosszú oldalon hat méterről. A kapu előtt lepattanó labda a gólvonal előtt egy méterre álló Kiszner combját találta meg, aki nem tudta azt a hálóba juttatni. Végül a fehér mezesek felszabadítottak. 50' SÁRGA LAP Rencsár kapott lapot. 49' A szünetben rendezte némiképp sorait a hazai gárda, gyakorlatilag csak ők vezettek támadásokat. Legutóbb egy szép 30 méteres ásotthalmi löket szállt el a felső léc felett. 46' A félidőben a vendégegyüttes cserélt - Huszár helyett Kiss D. állt be. SZÜNET45' Vége az első félidőnek. 43' Toca végzett el szabadrúgást 30 méterről: a sorfalat súrolva a labda a kapus mellén landolt, aki féltérdre ereszkedve fogta a játékszert. 38' Kidolgozhatta volna első komoly helyzetét a Dorozsma is. Jobb oldalon a tizenhatos sarkáról szerzett előnyt a védőjével szemben Nagy, és tört be a tizenhatoson belülre. Addig gondolkodott azonban, hogy rálőjön-e öt méterről, míg egy becsúszó védő a szögletre mentett. A veszélyesen betekeredő szögletet Ábrahám öklözte ki. 30' Baji a leshatáron, jobb oldalon kapott labdát. Tíz méterre berobogott a kapu előterébe, és még a visszaérkező védők előtt szögből becélozta a jobb alsó sarkot - egy méterrel mellé szállt lökete. Az első félóra mérlegeként elmondhatjuk, hogy támadásépítésben és akciókban némileg sikeresebb a hazai gárda. Többször szereznek labdát a vendégek térfelén, és építenek abból támadásokat. 26' GÓÓÓL 1-0! Becsúszva szereztek labdát a hazaiak 30 méterre a Dorozsma kapujától. A labda Török András elé került, aki lendületből, két csellel elvitte a védők mellett, és a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba gurított. 22' Németh P. egy labdaszerzés után bal oldalról, 40 méterről indított egy sprintet. Két ember mellett is jó ütembe megtolva a labdát egész a kapuig száguldott, de egy visszaérkező védő épp bele tudott lépni lövésébe. A szögletnél Baji előzte meg a kapust, de öt méterről fölé fejelt. 19' SÁRGA LAP Török kapott egy oldalról történő, rossz ütemű becsúszásért sárgát. 18' Egy felpattanó labdát bal oldalról, 25 méterről a levegőből lőtt kapura Hatvani. Bal oldalon, egy méterre szállt ki a labda a kapufa mellett. 14' Tizenhatoson belül bal oldalon Toca tört be Kiszner mellett, a védő fedezte a labdát, ami elhagyta a játékteret. Közben a dorozsmai játékos elesett, ezúttal a vendégek reklamáltak tizenegyest. 10' 35 méterről a jobb összekötő helyéről Bogdán tekert be a vendégek kapuja elé egy szabadrúgást: a lepattanó labdát Csala védte vetődve, közben azonban Vastag lent maradt a földön. A hazaiak lerántást reklamáltak. 8' SÁRGA LAP Hátulról történő szabálytalanság miatt a Dorozsmából Csányi kapott sárgát. 7' Mindkét oldalon épülgetnek a támadások, nemrég a tizenhatos vonaláról történő löbbölés miatt kellett a bekkeknek dolgozni, míg a másik oldalon egy középső indításnál kellett Csalának kirúgni a labdát a támadó elől. 2' Egy bal oldali elfutás után laposan érkezett be a labda a vendégek kapuja elé. Ketten is sarkaztak, a második, Baji R. után gurult a labda a hosszú oldalra, ahol az érkező Csáki tüzelt a rövid sarokra. A kapus bravúrral hárított. 1' Megkezdődött a rangadó. A kapitány, Szűcs Krisztián derékfájdalmak miatt nem játszhat az ásotthalmi csapatban. 12.55 Üdvözöljük olvasóinkat Ásotthalomról. Egy igazi felsőházi rangadót vívnak a felek, azonos ponttal az Ásotthalom a harmadik, a Dorozsma pedig a negyedik helyet foglalja el (igaz, a dorozsmaiak egy meccsel kevesebbet játszottak). Kellemes időjárás, 5-8 fokos hőmérséklet várja a szurkolókat. A hazai gárda sárga felsőben és fekete alsó szerelésben, a vendégek pedig tiszta fehérben küzdenek majd.

Két fordulóval az őszi zárás előtt rendkívül izgalmasan alakul a megyei I. osztályú bajnokság élcsoportja. A 30 pontos Algyőt három 28 pontos együttes, a Sándorfalva, az Ásotthalom és a Kiskundorozsma (utóbbi alakulat egy meccsel kevesebbet játszott) követi, s mivel az említettek közül legutóbb senki sem tudott győzni, felzárkózott rájuk a 27 pontos Csongrád is. A tavalyelőtti és tavalyi bronzérmes Ásotthalom, valamint az NB II-es Szeged 2011 fiókcsapataként működő Kiskundorozsma tehát vérbeli rangadót, igazi hatpontos csatát vív szombaton kora délután a homokháti településen. Az ásotthalmiak elmúlt három mérkőzésük közül kettőt is elveszítettek: Algyőn 3-2-re, Mindszenten pedig meglepetésre 4-2-re kaptak ki, s ugyan hiába verték a Sándorfalvát 2-0-ra, így aligha engedhetnek meg maguknak újabb botlást. A vendégek szeptember 8-a óta tartó veretlenségének vasárnap a SZVSE vetett véget 3-1-es dorozsmai diadalával, tehát a Bóka-legénység is mindenféleképpen javítani szeretne. Kérdés - s ez komolyan befolyásolhatja a találkozó végkimenetelét - hányan és kik játszanak majd le a Szeged 2011-ből a megye I-be. Hazai oldalon egyébként eddig Baji Renátó volt a legeredményesebb 9 góllal, míg a látogató gárdából Daniel Mesa Gomez 6, Kéri Tamás 5 alkalommal talált be, s mindez alátámasztja a fentebb leírtakat. Az előző, 2011/12-es kiírás során az Ásotthalom odahaza Németh Péternek a hajrában szerzett góljával győzte le 1-0-ra a Dorozsmát, míg tavasszal Bernát Péter (2) és Takács Gábor góljaira csak Rencsár József tudott felelni, azaz 3-1-gyel vágtak vissza Mórocz Zsolték. Azokat a mérkőzéseket élőben közvetítettük, ezúttal sem hiányozhatunk!