Labdarúgás: félpályás góllal fordított a HFC II.

A Kistelek lőtte a mérkőzés első és az utolsó gólját is, ennek ellenére a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság utolsó őszi játéknapján, fordulatos mérkőzésen a Hódmezővásárhelyi FC II. legyőzte az elmúlt évek egyik meghatározó, de az idén gyengébben szereplő csapatát.

A hazaiak mezőnyfölényével indult a találkozó, de komolyabb helyzet sokáig egyik kapu előtt sem alakult ki. A hazaiak támadtak, a vendégek kontrára rendezkedtek be. A 19. perc hozta meg az első nagy hazai lehetőséget, de Szabó Márk lövése a kapufáról kifelé perdült. Egy perc múlva szinte ugyanilyen helyzetből szerzett vezetést a Kistelek, Zuh Attila bal oldalról lőtt kapura és a labda a kapufa belső lapjáról perdült a vonal mögé, 0-1. A félidő folytatásában görcsösebbé váltak a vásárhelyi próbálkozások és ezeket a vendégek magabiztosan hárították. Szünet után kilenc perccel egy ritkán látható góllal egyenlítettek a vásárhelyiek, amikor a félpálya közeléből Konc Adrián végzett el szabadrúgást, a labda nagy ívben szállt a kapuig, majd a felső kapufáról Szalkaira, onnan pedig a hálóba pattant, 1-1. Nyolc perc múlva már a HFC II. vezetett, amikor egy jogosan megítélt büntetőt Konc Adrián lőtt a kapu jobb oldalába, 2-1.

A hazai cserék új szint vittek a játékba, sőt Varga Levente egyéni akciója után már két gólra nőtt a hazai előny, 3-1. A vendégek nem adták fel, több lehetőségük is adódott, de ezekből csak két perccel a lefújás előtt sikerült egyet kihasználni, amikor egy jobb oldalról belőtt szabadrúgás után Batancs lőtt Vígh kapujába, 3-2. A látottak alapján a Kistelek csapatára ráférne a téli erősítés, hiszen a korábbi megyei I-es bajnokcsapat nyáron könnyen a megyei II. osztályban találhatja magát.

Labdarúgó megyei I. osztály 15. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC II. – Kisteleki TE 3-2 (0-1)
Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Szalai.
HFC II.: Vígh S. – Jesenszki, Rácz L., Tóth J., Mucsi (Forrai 81’), Konc A., Bokor (Huszár 65’), Szabó M., Huszka (Brizik-Bodrogi I. 70’), Marton (Komán (75’), Juhász II. S. (Varga L. 59’). Edző: Rostás Károly.
Kistelek: Szalkai – Piacsek, Tóth Á., Keller Z., Farkas B., Zámbori, Rostás I. (Kispál 80’), Bárkányi (Batancs 81’), Tóth T. (Kailinger 68’), Zuh, Getyinás (Szél I. 80’). Edző: Hódi Mihály.
Góllövők: Konc A. 2 (54’ és 62’), Varga L. (77’), ill. Zuh A. (20’), Batancs (88’)
Jók: Rácz L., Tóth J., Konc A., Brizik-Bodrogi I., Varga L., ill. Keller Z.

Rostás Károly: ”A játék képe alapján megérdemelten nyertünk, ha a vendégek kapusa nem véd ilyen jól, akkor sikerünk nagyobb arányú is lehetett volna.”

Hódi Mihály: “Megérdemelten nyert a Vásárhely, amihez gratulálok. Sajnálom, hogy befejeződött az őszi idény, ilyen jó időben sokkal jobb lenne még játszani, mint az esetleges március elejei sárban, fagyban.”