Kosárlabda: fájó Szedeák-zakó hosszabbításban + FOTÓK

2012. november 10., szombat

Pocsék első félidőt követően mínusz húszról talpra állt a Szeged, majd a hajrában győzelmi esélyt szalasztott el. A hosszabbítást a ZTE bírta jobban, miközben elfogytak a hazai centerek.

Horrorisztikus mérkőzésen szenvedett vereséget a Naturtex-SZTE-Szedeák a Zalakerámia-ZTE KK gárdájától az újszegedi sportcsarnokban. Két teljesen ellentétes félidőt láthatott a közönség, s a fordulatokban gazdag derbi hosszabbításba torkollott, melyet a hajrára komplettebb vendégek sikerét hozta. Az első húsz perc szegedi szempontból maga volt a rémálom. Nem ment a játék

Molnár József

alakulatának, a zalaiak akarata érvényesült, akik a játék minden elemében felülmúlták ellenfelüket. A mieink nemcsak gyengén dobtak, de rosszul is védekeztek, nem működött a megálmodott taktika, a palánk alatt sem voltak képesek fölényt kiharcolni.

Völgyi Péter

játékosai ezzel szemben szervezetten, taktikusan támadtak, midig megtalálták a dobóhelyzetet, az üres embert, kintről és bentről is pontosabban tüzeltek, s ami a legmeglepőbb: sokkal eredményesebben lepattanóztak. Előnyüket lépésről lépésre növelték, a második félidő első pillanataiban 34-54-nél már szinte reménytelennek tűnt a szegediek helyzete.

Ekkor azonban szinte varázsütésre megtáltosodtak a hazaiak, s a triplák sorát a gyűrűbe varázsoló Anthony Gurley, valamint a harcos új szerzemény, Fekete Stefan vezérletével előbb felzárkóztak, majd a negyedik negyedben már a vezetést is átvették. Közben azonban érthetetlen bíró ítéletek borzolták a kedélyeket, s a Tisza-partiak magas emberei sorra gyűjtögették a faultokat. Tanács Attila már a harmadik felvonás végén kiszállt (igaz, a negyedik hibája utáni technikait érő fegyelmezetlenségért kár volt), majd pár perc múlva Csorvási Milán is követte őt. Két kulcsembere hiányában is nyerhetett volna a Szedeák, ám a végjátékban sajnos több büntető is kimaradt, majd az utolsó támadásnál nem sikerült faultolni a vendégek remek játékmesterét, Donald Copeland hármasával pedig 92-92-re alakult az állás: következhetett a ráadás! A hosszabbításban Nebojsa Dukic is kipontozódott, s mivel az egerszegiek meghatározói embereit nem érintette hasonló probléma, szép lassan a továbbra is sok büntetőt rontó (Fekete ötből nullával zárt például) hazaiak fölé kerekedtek. A vendégeket dicséret illeti, mert nem roppantak meg a mieink parádés feltámadásától, végig szervezettek maradtak, végig hittek a sikerben. A három külföldi kosarasuk hozta magát (Teo Simoviccsal különösképpen meggyűlt Dukicék baja), s a magyarok is felnőttek melléjük Gáspár Dávid vezérletével. A 101-99-es ZTE-győzelem azt jelenti, hogy léket kapott a play-offot célzó Szedeák-hajó. Immár egyértelműen csak (itthoni és idegenbeli) bravúrokkal lehet javítani. Ezért kell küzdenie és dolgoznia a csapatnak.

Férfi kosárlabda NB I/A 7. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 99-101 (17-20, 17-32, 33-19, 25-21, 7-9) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Györffy P. A., Ádám J., Szabó G.; ellenőr: Faidt. Szedeák: FEKETE 17/3, GURLEY 29/15, Kiss Zs. 5/3, Dukic 13/6, Csorvási M. 14. Csere: Vida 6, Tanács 8, Jakab, Csorvási L. 7, Varga D. Vezetőedző: Molnár József. ZTE: COOPELAND 20/9, Hudson 11/3, GÁSPÁR 20/3, Koma 9, SIMOVIC 26. Csere: Puszta, Baki 9/6, Borszéki 3/3, Kovács Á. 3/3. Vezetőedző: Völgyi Péter. Kipontozódott: Tanács (30'), Csorvási M. (33'), Dukic (44'), ill. Koma (39'), Baki (45'). Molnár József: "Kidolgozott helyzetekből és kritikus helyzetekben sajnos sokszor nem tudtunk gólt dobni. Ha azokat a ziccereket bedobjuk, megvan a meccs. úgy gondolom, a kosárlabdának a játékosokról kell szólnia, ám nem először tapasztalom szomorúan, hogy vannak, akik ezt nem tudják vagy nem akarják tudomásul venni..." Völgyi Péter: "A harmadik negyed megmutatta gyengeségeinket, a végjátékban azonban bizonyítottuk, hogy helyén a szívünk."További eredmények: Marso-Vagép Nyíregyháza KK – Lami-Véd Körmend 97-80 Factum Sport Debrecen – Atomerőmű SE 49-69 Pécsi VSK-PANNONPOWER – Sopron KC 90-79 Alba Fehérvár – Kaposvári KK 80-77 Szova-Trend Optika KC Szombathely – TOP COP Security Jászberény 96-91 A bajnokság állása: 1. Alba Fehérvár 7 5 2 0,857 2. Kaposvári KK 7 5 2 0,857 3. SZOVA-Trend Optika KC Szombathely 7 5 2 0,857 4. Atomerőmű SE 7 5 2 0,857 5. Sopron KC 7 4 3 0,786 6. TOP COP Security Jászberény 7 4 3 0,786 7. Nyíregyháza KK 7 3 4 0,714 8. Pécsi VSK-PANNONPOWER 7 3 4 0,714 9. Naturtex-SZTE-Szedeák 7 3 4 0,714 10. Zalakerámia-ZTE KK 7 3 4 0,714 11. Lami-Véd Körmend 7 2 5 0,643 12. Factum Sport 7 0 7 0,500

VÉGE! 99-101 (17-20, 17-32, 33-19, 25-21, 7-9) 45' Fekete meghal a szépségben, úgy teszi fel a labdát. A sporik most kompenzálnak, az iménti után ellenünk fújnak. Simovic szerez lepattanót, és faulttal dob kettest, Dukic kipontozódik, Varga Dániel jön a helyére. Plusz egy is jön, benn van, 97-99. 30 mp vissza. Fekete beviszi, egyenlít!!! És plusz egy dobás Feketének! Baki lemegy közben, kipontozódott. Fekete, mellé dob a gyűrűnek... fault, Gáspár büntetőzik, 99-101. Időkérés, 8,1 mp vissza! Pokoli izgalmak! Fekete törne be, fault, 4,8-cal a vége előtt. Fekete két büntetője, kihagyja az elsőt... és a másodikat is, aztán nincs meg a lepattanó, nyer a ZTE... 44' Simovic ront, Baki faultolja a kis Csorit. Egy benn! 96-96! A másik is, 97-96! És támadóhiba, jöhet a Szedeák! 43' Kolti blokkolja Gáspárt, majd Copeland ront. Fekete triplája lejön, Csorvási Leventére faultot fújnak. Gáspár bedobja mindkettőt, 95-96. Gurley dob kintről, kimarad. 42' Dukic hármasa!!! 95-92! Hudson szép pincérrel száll be a palánkhoz, 95-94. Feketét faultolja Simovic, ez a 4. neki. Az első büntető nagyon gyenge. A második is... 41' Dukic jól védekezik, bár látszik, hogy sérült. Gurley Dukic segítségével jut dobáshoz, de leperdül, a lepattanó nincs meg. Simovic ront. 5 perc hosszabbítás következik!IV. negyed: (17-20, 17-32, 33-19, 25-21) 40' Fekete elképesztően kavargat, Dukic egy faultot harcol ki a palánk alatt. Dukic büntetői, egy benn! 91-89! És sikerül kivédekezni a vendég attakot! Időkérés, 21,5 vissza! letámad a vendég csapat, Gurleyt faultolják, büntetők. Az első kimarad, kiszédül. A második benn! 92-89! Copelandot Fekete nem faultolja és benn a tripla, 92-92. 7,3 mp vissza, mi jövünk. Nem sikerül pontot szerezni, hosszabbítás... 39' Dukic kintről, nincs lepattanó. Simovic egalizál, 88-88. A kis Csori kiharcol Komán, ki is pontozódik a ZTE-s. Levi mindkét büntetője jó! 90-88!!! Dukic szerintünk a labdát, a bírók szerint Simovic kezét üti el. Az első bünti beszédül, a második nem, de direkt, ám a kettes nem jön össze! 90-89. 38' Koma tempója rossz, a lepattanó Koltié! Nem fújják be a ZTE-s lökést a sporik, de Kolti taktikai faultja megállítja a rohamot. Gáspár szépen megy be, 88-86. 37' Fekete és Dukic nagyon érzi egymást, Dudu elzár az egyesnek, aki betör és 87-84! Csorvási Levente büntetőzik, egy kimarad, de a másik benn, 88-84!!! 36' Lepattanó megvan! Csorvási Levente ront, Gurley viszont labdát szerez és benn a ziccer és plusz egy is lesz! Időt kér a ZTE 84-82-es hazai vezetésnél! És benn a bónusz is! 85-82!!! Simovic farag, ott is plusz egy, 85-84-nél, és nincs benn a plusz egy! 35' Csorvási Levente egyenlít! 79-79! Dukic nagyon sántikál. Időkérés nálunk. Copeland küldi el egy csellel Feketét, majd szór egy hármast, 79-82. Fekete Stefan triplával válaszol! 82-82! 34' Aztán marad itt a támadás joga, majd a sporik ismét ellenünk fújnak, őrjöng a lelátó. Baki hármast ront. Gurley-re lépést fújnak... Simovic megy fel, 77-79. 33' Addig reklamál a vendégcsapat, amíg 2-ről visszakapják a 24 másodperces támadóidőt. Kovács Ádám a sarokból, 75-76. Csorvási harcol egy támadólepattanóért, ellene fújnak és kap egy technikait is reklamálásért... A játékvezetők most alaposan belenyúltak a meccsbe. Időkérés van, de a Szedeáknál két magas, palánk alatti meghatározó embert kiszórtak. Gáspár büntetői, 75-77, csak egy benn, de marad az ellenfélnél a támadás joga. Gurley lop labdát, aztán a ziccer közben faultolják, sportszerűtlen, két dobás, benn! 77-77! 32' Csorvási Milán! 71-73! Simovic a palánk alatt, ront, faultot reklamál Gáspár, technikai. Kiss Zsolt büntetőzik, egy benn, másik is, 73-73!!! Dukic bedobja és jöhet a bónusz is, fault okán! Kimarad, de 75-73 ide! 31' Csorvási Milán ront a palánk alatt. Kivédekezzük, Fekete meg újabb pontokat szerez, 69-71! Gáspárra nem fújnak lépést, 69-73. III. negyed: 67-71 (17-20, 17-32, 33-19) 30' Csorvási Milán ismét benn. Tanács faultja a 4., de beszól a bírónak és ki is pontozza magát... Technikai ráadásul. Baki kihagy egyet. Copeland is, 64-69. És jöhet a ZTE. Simovic, Csorváési nem bánthatja, 64-71. Gurley nagy meccse, 67-71 a triplával! 29' Hudson hármasa rövid, Gurley tempója nem!!!! 64-65! Micsoda feltámadás! Gáspárt hagyja egyedül Dukic, 64-67 a tempó után. És nem sikerül egyenlíteni. 28' Dudu remekül lepattanózuk, Fekete kiváló betörése ismét! 62-65! 27' Fekete egyedül megy be, senki nem zavarja, 60-62! baki triplája jó, parádés kis meccs lett! 60-65. Gurley hármast ront ismét. 26' Copeland szépen megy be, 56-62. Tanács bedadogja a közelit, 58-62! Copeland triplája rövid! 25' 4 és fél perc alatt 22 pontot dobott a Szedeák, miközben hatot kapott. Nyolcat, Koma, 56-60. De visszajöttünk a meccsbe, abszolút vert helyzetből. Koma 3. fault, Baki váltja. 24' Eksztázisban játszik a Szedeák, újabb labdaszerzés. Fekete fura passza, Dudu! 53-56! Copeland, 53-58. Gurley elképesztő! Újabb tripla! 56-58!!! 23' Gurley, 45-56! Nem hagyjuk magunkat! Újabb labdaszerzés, Dudu benn tartja, Gurley, ott a tripla!!! 48-56! Copeland faultol, jöhet a Szedeák, egyből feléled a hazai tábor! GURLEYYY! Micoda önbizalom és micsoda tripla!!! 51-56! 22' Aztán megvan a nagy Csori 4. faultja is. Fekete szerez labdát, 40-54! És aztán eladott labda, Fekete hozza fel, kiadja Kissnek, ott ül a hármas! 43-54! Időt kér Völgyi Péter, nem is csoda, dobtak egy kettest, aztán kaptak kilencet. Koma, 43-56. 21' A vendégek hozzák játékba a labdát. Gáspár állva hagy minket, 34-54, köztehúsz, demoralizáló, de Gurley-t nem hatja meg, 36-54. Csorvási Milán, 38-54! Egyelőre a statisztika szerint a lepattanókban (12-20) és triplákban (1/10 - 5/10) veri a mieinket a ZTE, de asszisztokban is jobban állnak (7-10). Nehéz lesz a folytatás...Nagyszünet: 34-52 (17-20, 17-32)20' Megbolondítja a védekezésünket a vendég akció, amit Gáspár fejez be, 34-48. Tanács is beszedi 3. faultját. Copeland büntet, 34-50. Csorvási Milán ront, Copeland egy ziccerrel zárja a negyedet... 34-52. 19' Lorenzo Hudson keseríti meg az életünket, 34-46, aztán eladott labda után ziccert rontanak a vendégek, Tanács szedi le. Újabb hiba. 18' Simovic kiharcol egy faultot Csorvási Milánon - neki ez a harmadik - , dob egy kettest közben és jár egy dobás pluszban is. Időt kér a Szedeák, a vendég drukkerek joggal ünnepelnek-énekelnek. Simovic bedobja, 32-43. Vida dobásába Tanács segít bele, 34-43. 17' Copeland a kópé, hármast hint, 32-38. Koltinak egyanez nem jön össze. Koma is üt egyet rajtunk, kettes, 32-40. Nem találja játékát a Szedeák. 16' Dukic ront a palánk alatt. Koma röviden dob. Kovács Áron faultja után dobhat a nagy Csori. Egy benn, kettő benn, 30-35! Hudson távoli lecsorgóját Dukic szedi le. Vida passzát Csorvási Milán teszi a gyűrűbe! Időt is kér a vendég csapat, 32-35! 15' Csorvási Milán használja ki a ZTE támadásbeli hibáját, 28-33! Koma dobhat büntetőket, mindkettő jó, 28-35. 14' Dukic ront egy büntetőt egy jó után, 24-28. Hudson hinti a kettesét, 24-30. Kolti ront hármast, Borszéki nem, 24-33. Vida javít, 26-33! 13' Csorvási Milán két büntetője benn, 23-28! Kovács Ádám a vendégeknél a pályán. Rontott vendég akció után a Szedeáknál is hiba, indítanak az egerszegiek, hosszú. Jakab jön a Szedeáknál. 12' Tanács Attila! 21-25! Gurley szed össze egy lepattanót, de Dukic ront. Gáspár csont nélküli hármasa, 21-28. 11' Kimarad egy tripla itt, Bakié bemegy ott, aztán Dudu farag, 19-23! Baki ismét, mist kettes, 19-25. I. negyed: 17-20 (17-20) 10' Gáspás és Simovic is kihagyja ugyanazt a ziccert, Vida nem, 17-17! Simovic 2,7-tel a negyed vége előtt kettő plusz egyet harcol ki, a bónuszt bedobja, 17-20. 9' Puszta Dávid a vendégeknél a pályán. Fekete most nem tud kiharcolni faultot. Simovic, 13-17. Tanács jön Dukic helyett. Ott is a két pont! 15-17! 8' Gáspár szerez kosarat, 13-15. Dukic egy távolival, dadog, kimarad. 7' Gurley áll a távoliba, jó! 13-13! Fekete újabb faultot harcol ki. 6' Vida tempója remek! 8-11! Koma helyett Baki a vendégeknél. Dukic megy be, fel a palánkra, 10-11! Copeland-tempó, 10-13. 5' Fekete szépen játssza be magát, a passz Csorvási Milánnak nem jó, Dudunak igen, de túldobja a triplát. Vida jön Kiss Zsolt helyett. Simovic büntetőzhet, 6-9. Vida elejti a labdát, Hudson indul, két pont, 6-11, plusz egy dobás is jön, Fekete 2. faultja után. Időt kér Molnár József. A jutalomdobás kimarad. 4' Simovic saját palánk alatt szerez labdát, Hudson a miénk alatt pontokat, 4-5. Fekete Stefan első szegedi pontjai is ott vannak már, 6-5! Simovic, 6-7. 3' Hudson passzába Csorvási Milán üt bele, Gurley indul, de kihagyja a ziccert. Simovic a palánk alatt, 4-3. 2' Koma büntetőzik, egy rossz, egy jó, 2-1. Dukic labdájával Gurley tör be, 4-1! Aztán Dudu jól védekezik. Copeland és Gurley is ront most. 1' Feldobás... A játékvezetőről a vendégekhez pattan, Hudson máris egy hármast emel, röviden. Copeland eladja, majd Fekete máris kiharcol egy faultot. Fekete körbefutja a védőket, Csorvásinak a passz, Milán beteszi, 2-0! 18.00: Nagyjából 20-30 fős zalaegerszegi tábor vastapssal köszönti kedvenceit a bemutatáskor. Most jönnek a mieink, ők a hazai szurkolóktól kapják meg a tapsvihart. Hamarosan kezdünk! 17.55: Szép számmal gyülekeznek a szurkolók is a nagy derbire, több százan vannak már a lelátón. 17.45: Teljes a médiafigyelem, miközben a nyújtások után ismét a labdáé a főszerep a bemelegítésben: a vendégeket is elkísérte TV-stáb, de a Telin Televízió is rögzíti a mérkőzést, a felvételt hétfőn a Telinen, kedden a VTV Szeged műsorán is megtekintheti, aki ma lemaradna róla. 17.35: Pályán a csapatok, javában megy a bemelegítés! A mieinknél ott van a társakkal Fekete Stefan is, 14-es mezben, a hosszú hajú irányító bőszen pattogtatja a Moltent. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol rövidesen kezdődik a nap második Szeged - Zalaegerszeg párharca! Második, hiszen a tekések is épp a ZTE-vel mérkőznak itt a szomszédban, a teke- és bowlingcentrumban, legutóbbi információink szerint a mieink 6-2-re nyertek! Beharangozónk itt olvasható!Illés András - Pintér M. Lajos