Labdarúgás: továbbra sem megy az FK-nak, száguld a Sándorfalva + VIDEÓ, FOTÓK

2012. október 20., szombat

Ellentétes célokért küzdő csapatok csaptak össze a Felső Tisza parti stadionban, mégis fokozott érdeklődés övezte a találkozót, hiszen sokan választották szombat kora esti programként a FK 1899 Szeged és a Sándorfalva megye I-es derbijét.

Nem is csalódtak a drukkerek, gólokkal gazdagított izgalmas játékot láthattak. Már az 5. percben tapsolhattak a sándorfalvi szimpatizánsok. Ekkor

Lippai

szerzett labdát a hazai térfél közepén, a védők közül kilépő

Mihalkó M.

elé emelt, aki igazítás nélkül, senkitől sem zavarva a hálóba lőtt (0-1). Ez nem törte meg a kék-feketéket, sőt fokozatosan magukra találtak. Tizenöt percnek kellett eltelnie az első valamire való hazai helyzetig. Jobb oldalról

Szalai

remekül adott középre, ahol

Dóra J.

lefejelte védőjét, és a kapufát találta el, a kipattanó labda

Imre Z.

elé került, aki belsővel a kapura lőtte azt - a gólvonalon tartózkodó vendégvédő kézzel ütötte ki a játékszert, ám a játékvezető és a partjelző nem ítéltek büntetőt. A hazai oldalon heves reklamálásba kezdtek a nyilvánvaló tévedésért, de a bíró sípja néma maradt. A FK továbbra is támadásban maradt, aminek a 26. percben lett eredménye: Imre Z. 25 méterről elvégzett szabadrúgását

Vasas

nem védhette (1-1). A hazai drukkerek reménykedni kezdtek, hogy kedvenceik megfordítják az eredményt, de a szerencse nem állt melléjük. A harmincadik percben szabadrúgáshoz jutott a Sándorfalva, 30 méterre Mihalkó M. állt a labda mögé, lövése a sorfalon megpattanva került a kapuba (1-2). Ezek után visszább vettek a tempóból a csapatok, csupán egy Fodor-lehetőséget lehetett feljegyezni, de a csereként beálló játékos jó helyzetben csúnyán fölé lőtte a labdát. A fordulás után sem változott a játék képe. Jobbára a mezőnyben küzdöttek a csapatok, a kapuk előtt nem igazán akadtak izgalmas pillanatok. Az egyenlítésért hajtó szegediek nem tudtak mit kezdeni a masszívan védekező vendégekkel, ráadásul két perc alatt minden reményük oda lett. Negyedórával a vége előtt a felezővonalnál elvesztették a labdát, amivel a bal oldalon

Fodor

lódult meg, majd az alapvonalig vezette, a második hullámban jól érkező

Gémes

elé tálalt, aki a halóba helyezett (1-3). Ez némi zavart okozott a hazaiak részéről, mert egy percre rá ismét Fodor lett a főszereplő: szintén bal oldalról érkezett beadás jutott át

Brunczvikon

, egyenesen a középen tartózkodó játékos elé került, s a vendégtámadó élt a lehetőséggel, bebiztosítva csapata győzelmét (1-4). Ezt követően a kék-feketék már nem tudtak a sándorfalvi kapu elé kerülni, a vendégek pedig annyit adtak ki magukból, ami a biztos győzelmükhöz kellett. A Sándorfalva sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a bajnokságban, ezzel 24 pontjával a tabella élére ugrott - igaz, három fő riválisa csak vasárnap lép pályára.

Labdarúgó megyei I. osztály 10. forduló:

FK 1899 Szeged - Sándorfalva SK 1-4 (1-2)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, 300 néző. Vezette: Bán.

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Simon, Dóra T., Turján, Degovics, Szalai (Holecska 69'), Dedovics (Gonda 80'), Herczeg (Temesvári 69'), Lajkó (Gyurkovics 72'), Imre Z., Dóra J.

Hüvös Gábor.

Sándorfalva:

Vasas - Bálint D., Grósz, Molnár (Bálint T. 80'), Kanász (Fodor 27'), Mihalkó M. (Major 78'), Bitó, Túri, Takács R., Drogba (Gémes 66'), Lippai.

Tóth János.

Imre Z. illetve Mihalkó (2), Gémes, Fodor

Dóra J., Turján, illetve Kanász, Túri, Drogba, Grósz Hüvös Gábor:

"A mai napon mindent megtettünk a sikeres szereplésért. Hősiesen küzdöttünk, de az ellenfelünk előrébb tart, mint mi. Köszönet a kitartó és NB I-s szintű szurkolótáborunknak a biztatásért. Hamarosan győzelmekkel fogjuk meghálálni kitartásukat. Továbbra is hajrá, FK Szeged!"

Tóth János:

"Gratulálok csapatomnak az újabb győzelemhez. Egy nehéz mérkőzésen sikerült nyernünk."