Hátország: a HFC II. nyerte a SZVSE elleni rangadót

2012. szeptember 14., péntek

A labdarúgó megyei I. osztályú U19-es bajnokság harmadik fordulójából elhalasztott Szegedi VSE – Hódmezővásárhelyi FC II. találkozót szerdán este pótolták a csapatok. A csoport egyik rangadójának számító összecsapást második félidei lényegesen jobb játékával megérdemelten nyerte a vásárhelyi alakulat.

A szegediek kérésére került sor az eredeti időpont módosítására, hiszen a SZEOL-SZVSE játékoskeretében szereplők többsége a II. osztályú SZEOL-Mórahalom színeiben is pályára lép hétről hétre, s a szeptember 2-i időpontban rendezték a SZEOL-Tisza Volán – SZEOL-Mórahalom (6-2) találkozót. A SZVSE még abba is kénytelen volt beleegyezni, hogy a találkozót idegenben játsszák le, így a mérkőzésnek a vásárhelyi stadion műfüves pályája adott otthon, a második félidőben már villanyfény mellett. A találkozó első tíz percében letámadott a szegedi gárda, amellyel alaposan meglepte a vásárhelyieket, akik szinte át sem tudtak menni az ellenfél térfélére. A kritikus időszakot megúszta kapott gól nélkül a HFC II., a folytatásban pedig egyre inkább kiegyenlítetté vált a játék, így némi meglepetésre szerzett vezetést a Tisza parti legénység. A 29. percben

Varga Krisztián

kapott remek indítást a jobb oldalon, lefutotta a védőket, majd befelé húzva a tehetetlen

Nagyistván

kapus mellett lőtt a kapuba, 0-1. A gól jót tett a találkozónak, hiszen előbb két perc múlva

Aladics

fejelt nagy helyzetben a szegedi kapu mellé, majd a villámgyors Varga Krisztián előtt adódott újabb nagy lehetőség, de lövését Nagyistván kapus bravúros mozdulattal szögletre ütötte. Szünet előtt egyenlítettek a hazaiak,

Szakál

szögletét Aladics védhetetlenül fejelte a jobb alsó sarokba, 1-1. Szünet után egy egészen más képet mutató – egyébként ezen a találkozón szintén az U19 II. osztályban szereplő ”A” csapatát szerepeltethető - HFC jött ki a pályára. A vásárhelyiek sorra alakították ki a helyzeteket a szegedi kapu előtt, míg a vendégek hősiesen védekeztek egészen az 51. percig, amikor

Konc Adrián

elhúzott a jobb oldalon, és remek beadását

Szabó Márk

egy csel után 12 méterről nagy erővel lőtte a kapuba, 2-1. Az 58. percben egyenlítési lehetőséget hagyott ki a SZVSE, amikor egy beívelt szabadrúgás az ötösön álló

Bakairól

Nagyistván kapus ölébe hullott. Válaszként egy gyors hazai kontrát követően Konc lőtt kapu mellé. A 61. percben Aladics fejesét ütötte szép mozdulattal szögletre

Mészáros

, a vendégek hálóőre. Óriási fölényben játszottak ezekben a percekben a hazaiak, nem véletlenül szólt be a kispadról játékosainak

Hágelmann Endre

: “Talán többen vannak ?” - hallatszott a költői kérdés az egész pályán. A 63. percben

Nagy Ádám

lőtt hatalmas kapufát, így az SZVSE átvészelte ezt az időszakot újabb kapott gól nélkül. A 75. percben eldőlt a találkozó sorsa, egy hazai szögletet követően Nagy Ádám a kapufára fejelt, majd a levágódó labdánál Aladiccsal szemben szabálytalankodtak a vendég védők. A 11-est

Báló Martin

kapufára lőtte, de a kipattanóra

Gera Ádám

érkezett legjobban, és higgadtan lőtt a kapuba, 3-1. A találkozó utolsó percei sem teltek esemény nélkül, előbb Konc átadását Szabó Márk lőtte mellé, majd

Szánt

ó lövését ütötte szögletre az egész találkozón parádés teljesítményt nyújtó vásárhelyi kapus, Nagyistván Ádám. A bajnokságban négy fordulót követően három százszázalékos csapat, a Kisteleki TE, a Sándorfalva SK és az Ásotthalom TE áll dobogós helyeken, mögöttük egy-egy vereséggel a HFC II., a SZVSE és az Algyő SK következik. Az ötödik fordulóban két rangadót is játszanak, szombaton délután az Algyő SK a HFC II.-t fogadja, míg a Kistelek – SZVSE összecsapásra jövő szerdán 16.30-kor kerül sor.