Olimpia: a 8. nap programja – késő esti kézis derbi a spanyolokkal

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Fontos mérkőzés vár a magyar férfi kézilabda-válogatottra, amely negyedik csoportmeccsén a spanyol csapattal játszik a londoni olimpián.

Az összecsapásnak külön pikantériát ad Nagy László személye, egy ideig ugyanis úgy tűnt, hogy az elmúlt tíz évben Barcelonában játszó jobb átlövő éppen a spanyol csapatban szerepel majd a játékokon, ám végül a magyar nemzeti csapat mellett döntött.

Mocsai Lajos egy győzelemmel és két vereséggel álló együttese számára persze az eredmény a legfontosabb a szombati ütközetben: győzelemmel óriási lépést tenne a magyar csapat a negyeddöntőbe vezető úton. A szövetségi kapitány csütörtökön két poszton is cserélt: Perez Carlos térdsérülés miatt nem folytatja szereplését, helyette Putics Barna érkezik, míg Gulyás Pétert Laluska Balázs váltja és lesz már bevethető a vb-harmadik, Eb-negyedik spanyolok elleni ütközeten.

A címvédő férfi vízilabda-válogatottra kötelező feladat vár: a csoport leggyengébb együttese, a korábbi szegedi mestert, Kásás Zoltánt is szakmai stábjában bíró brit csapat lesz a szombati ellenfele. Kemény Dénes játékosai korábban a szerbektől és a montenegróiaktól kikaptak, a románokat viszont legyőzték, így a negyedik fordulóban 50 százalékosra javíthatják mérlegüket, s – a románok veresége esetén – biztosíthatják helyüket a negyeddöntőben.

A nyolcaddöntő vár a kétszeres világbajnoki ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Káté Gyulára, aki az ökölvívók 64 kg-os kategóriájában a harmadik helyen kiemelt Vincenzo Mangiacapréval meccsel. Az olasszal Káté 1-1-re áll.

Az úszók utolsó napi versenyein a pénteken országos csúcsot elérő férfi 4×100 m-es vegyesváltó lesz már csak érdekelt, és szombaton versenyez majd az egyetlen Londonba jutott magyar triatlonos, Kovács Zsófia is. Az evezősöknél a B döntőben érdekelt Dani Zsolt két tanítványa, a Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpárevezős.

Az atlétáknál Hellebrandt Máté a férfi 20 km-es gyaloglásban rajtol, s a hétpróbázók második napi számaiban szerepel majd Farkas Györgyi. Mellettük a férfi 400 méter Európa-bajnoki ezüstérmese, Deák Nagy Marcell lesz még érdekelt az előfutamban.

A 8. nap (szombat) magyar vonatkozású programja:

(a sportágak után az éremosztások száma, dőlttel szedve a magyar résztvevők, vastaggal a Csongrád megyei érdekeltség)

TRIATLON (Hyde Park) – 1
10 ó: NŐI VERSENY – KOVÁCS ZSÓFIA

KÉZILABDA (Copper Box)
férfiak, 4. forduló:
A csoport:
10:30 ó: Tunézia – Nagy-Britannia
15:30 ó: Svédország – Argentína
20:30 ó: Izland – Franciaország

B csoport:
12:15 ó: Koreai Köztársaság – Szerbia
17:15 ó: Horvátország – Dánia
22:15 ó: MAGYARORSZÁG – SPANYOLORSZÁG

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion, The Mall) – 6
11 ó: férfi 100 m, selejtező
11:05 ó: női hétpróba, távolugrás – FARKAS GYÖRGYI
11:20 ó: női rúdugrás, selejtező
11:35 ó: férfi 400 m – DEÁK NAGY MARCELL
12:35 ó: női 3000 m akadály
12:40 ó: női hétpróba, gerelyhajítás – FARKAS GYÖRGYI
13:30 ó: férfi 100 m, előfutam
18 ó: FÉRFI 20 KM GYALOGLÁS – HELLEBRANDT MÁTÉ
20 ó: férfi 400 m gát, elődöntő
20:30 ó: NŐI DISZKOSZVETÉS, DÖNTŐ
20:35 ó: női 100 m, elődöntő
20:55 ó: FÉRFI TÁVOLUGRÁS, DÖNTŐ
21:05 ó: női 400 m, elődöntő
21:35 ó: NŐI HÉTPRÓBA, 800 M – FARKAS GYÖRGYI
22:15 ó: FÉRFI 10000 M, DÖNTŐ
22:55 ó: NŐI 100 M, DÖNTŐ

VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok)
férfiak, 4. forduló:
A csoport:

12:20 ó: Horvátország – Ausztrália
15:10 ó: Görögország – Spanyolország
16:30 ó: Olaszország – Kazahsztán

B csoport:
11 ó: Montenegró – Románia
19:20 ó: MAGYARORSZÁG – NAGY-BRITANNIA
20:40 ó: Szerbia – Egyesült Államok

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire) – 4
12:30 Ó: FÉRFI NÉGYES, DÖNTŐ
12:50 Ó: NŐI KÖNNYŰSÚLYÚ KÉTPÁR, DÖNTŐ
13:10 ó: FÉRFI KÖNNYŰSÚLYÚ KÉTPÁR, DÖNTŐ – helyosztó futamok (HIRLING ZSOLT, VARGA TAMÁS – B DÖNTŐ 11:50 ó)
13:30 ó: NŐI EGYPÁR, DÖNTŐ

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: Laser (BERECZ ZSOMBOR – 9. és 10. futam 13 ó), 470-es, szörf (GÁDORFALVI ÁRON – 7. és 8. futam, 15 ó), nők: 470-es, Elliott 6m, Laser Radial, szörf (DETRE DIÁNA – 7. és 8. futam, 13 ó)

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: férfi 49 kg, nyolcaddöntő, férfi 64 kg, nyolcaddöntő – KÁTÉ GYULA – Vincenzo Mangiacapre (olasz) 16:15 ó, férfi 81 kg, nyolcaddöntő

ÚSZÁS (Vizesközpont) – 4
20:30 ó: NŐI 50 M GYORS, DÖNTŐ
20:36 Ó: FÉRFI 1500 M GYORS, DÖNTŐ
21:07 Ó: NŐI 4X100-AS VEGYESVÁLTÓ, DÖNTŐ
21:27 Ó: FÉRFI 4X100-AS VEGYESVÁLTÓ, DÖNTŐ – MAGYARORSZÁG

Olimpiai hírfolyamunk itt érhető el időrendi sorrendben!

Nem magyar vonatkozású program:

GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
nők, 4. forduló:
A csoport:

11:45 ó: Hollandia – Koreai Köztársaság
14:45 ó: Japán – Belgium
17 ó: Kína – Nagy-Britannia

B csoport:
9:30 ó: Ausztrália – Dél-afrikai Köztársaság
20 ó: Egyesült Államok – Új-Zéland
22:15 ó: Németország – Argentína

TOLLASLABDA (Wembley Aréna) – 2
10 ó: férfi páros, elődöntő
11:30 ó: női páros, bronzmérkőzés
14:30 ó: női egyes, bronzmérkőzés
15:15 ó: NŐI EGYES, DÖNTŐ
16:45 ó: NŐI PÁROS, DÖNTŐ

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
férfiak, 4. forduló:
A csoport:
10 ó: Tunézia – Franciaország
15:30 ó: Litvánia – Egyesült Államok
23:15 ó: Nigéria – Argentína

B csoport:
12:15 ó: Oroszország – Spanyolország
17:45 ó: Kína – Brazília
21 ó: Nagy-Britannia – Ausztrália

STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája – Horse Guards Parade)
10 ó: férfi és női nyolcaddöntő

VÍVÁS (ExCeL) – 1
11:30 ó: női párbajtőr, csapat, nyolcaddöntő, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő
19 ó: bronzmérkőzés
20:15 ó: DÖNTŐ

SPORTLÖVÉSZET (Királyi Tüzérségi Laktanya – The Royal Artillery Barracks) – 2
10 ó: női kisöbű sportpuska, összetett 3×20 lövés, alapverseny, női trap, alapverseny
13:45 ó: NŐI KISÖBŰ SPORTPUSKA, DÖNTŐ
16 ó: NŐI TRAP, DÖNTŐ

RÖPLABDA (Earls Court)
férfiak, 4. forduló:
A csoport:

12:30 ó: Nagy-Britannia – Lengyelország
15:45 ó: Ausztrália – Olaszország
21 ó: Argentína – Bulgária

B csoport:
10:30 ó: Németország – Tunézia
17:45 ó: Oroszország – Egyesült Államok
23 ó: Brazília – Szerbia

KERÉKPÁR (Pályakerékpáros csarnok) – 1
11 ó: férfi sprint, selejtező, nyolcaddöntő és vigaszág, negyeddöntő és vigaszág, versenyek a 9-12. helyért
11:30 ó: férfiak: Omnium, repülőkör, 30 km-es pontverseny, kieséses viadal
17:11 ó: női üldözéses csapatverseny, 1. forduló
18:42 ó: női üldözéses csapatverseny, DÖNTŐ

ASZTALITENISZ (ExCeL)
11 ó: férfi csapatverseny, 1. forduló
15:30 ó: női csapatverseny, negyeddöntő

LOVASSPORT (Greenwich Park)
11:30 ó: díjugratás, egyéni és csapat selejtező

LABDARÚGÁS (Manchester, London – Wembley, Newcastle, Cardiff)
férfiak, negyeddöntő:
13 ó: Japán-Egyiptom, Manchester, Old Trafford
15:30 ó: Mexikó – Szenegál, London, Webley
18 ó: Brazília – Honduras, Newcastle, St. James’ Park
20:30 ó: Nagy Britannia – Koreai Köztársaság, Cardiff, Millennium Stadion

TENISZ (Wimbledon) – 2
13 ó: férfi páros, bronzmérkőzés, női egyes, bronzmérkőzés, vegyespáros, bronzmérkőzés, FÉRFI PÁROS, DÖNTŐ, NŐI EGYES, DÖNTŐ

GUMIASZTAL (North Greenwich csarnok) – 1
15 ó: női verseny, selejtező
16:26 ó: NŐI VERSENY, DÖNTŐ

MŰUGRÁS (Vizesközpont)
15:30 ó: nők, 3 m, elődöntő

SÚLYEMELÉS (ExCeL) – 1
20 ó: FÉRFI 94 KG, A CSOPORT

Magyar érmesek és pontszerzők

ARANY:
Szilágyi Áron, vívás (kard, egyéni)
Gyurta Dániel, úszás (200 m mell)

EZÜST:
Ungvári Miklós, cselgáncs (66 kg)

BRONZ:
Csernoviczki Éva, cselgáncs (48 kg)
Cseh László, úszás (200 m vegyes)

4. hely:
Hosszú Katinka, úszás (400 m vegyes)
Gyurta Dániel, úszás (100 m mell)

5. hely:
Karakas Hedvig, cselgáncs (57 kg)
Joó Abigél, cselgáncs (78 kg)

6. hely:
Kiss Gergő, úszás (400 m gyors)
Csonka Zsófia, sportlövészet (női sportpisztoly, 30+30 lövés, 25 m)
Bognár Richárd, sportlövészet (férfi dupla trap)
Kapás Boglárka (800 m gyors)

Előző sztori

Jó Arcokat keres a SZEGEDma: Varga Zsolt

Következő sztori

A csokoládét nyalják legszívesebben Szegeden