Női futball: hengerelt az Astra az első félidőben + FOTÓK

2012. augusztus 15., szerda

Vasárnap a labdarúgók közül elsőként megkezdte bajnoki küzdelmeit a Szegedi AK női labdarúgó együttese az NB I-ben. Az Astra otthonában egyoldalú hazai fölényt hozott az első, kiegyenlítettebb játékot a második félidő.

A meccs jó előjelekkel kezdődött a Szegedi AK számára, hiszen a felkészülés utolsó szakaszában Újvidéken, egy négycsapatos felkészülési tornán szerepeltek a lányok, ahol az első meccsen

Szalai Ágnes

két góljával 2-0-ra nyerve a szerb másodosztályú hazaiak ellen, majd a döntőben a bosnyák élvonal erősségétől, a Banja Luka együttesétől szenvedtek 2-1-es vereséget (szegedi gólszerző:

Lipták Lilla

), így a második helyen végezve. Ideális labdarúgó időben játszhatta a tavalyi bronzérmes tartalékos, ám így is egy sor válogatott futballistát felvonultató csapatával nyitó fordulóbeli mérkőzését a Szegedi AK. A hiányzók ellenére a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést a mérkőzés elején, hiszen volt törlesztenivalójuk a tavaszi hazai történelmi vereséget követően. A szegediek megilletődötten kezdtek, és sokszor kerültek zavarba, míg az Astra magabiztosan járatta a labdát. Már a 9. percben hátrányba került a SZAK egy súlyos kapushibát követően, amikor

Szekér Anita

futott el a jobbszélen, majd pontosan adott be, a vendégportás elszámította a labda ívét, rosszul jött ki rá, így az érkező

Godvár Katalinnak

nem okozott gondot az üres kapuba fejelni (1-0). Két percre rá ismét Szekér futott el a jobb szélen, és befelé húzva 20 méterről lövésre szánta el magát - a játékszer a kint álló

Gula Eszter

fölött vágódott a hálóba (2-0). Már éppen kezdett magára találni a vendégcsapat az elkerülhető gólok okozta sokkból, amikor a 22. percben egy szögletet követően a rosszul helyezkedő védelem mellett

Megyes Ágnes

újabb találatot ért el - a beívelt labdát derékmagasságban pofozta a hálóba (3-0). A 32. percben

Jakab Kata

iramodott meg a középpályán, és mivel senki sem támadta meg, 22 méterről rábombázta a labdát, ami ismét a hálóban kötött ki (4-0). Az ötödik gólra a 44. percig kellett várni, ekkor egy kidolgozott akció végén a tétlenkedő védőktől kísérve ismét Megyes lőtt a szegedi kapuba (5-0). A fentiek hidegzuhanyként hatottak a vendégcsapatra, de

Cserenkó Szabolcs

vezetőedző a szünetben rendet tett a fejekben: kapust cserélt a szegedi csapat, és becsületükre szóljon, úgy jöttek ki a második félidőre, mintha 0-0-ról indult volna a meccs. Ennek megfelelően jelentősen változott a játék képe. jóllehet még mindig a tavalyi dobogós tűnt labdabiztosabbnak, de látszott, hogy a SZAK mit akar játszani, és minden labdáért komoly küzdelem zajlott. A labdabirtoklási arány is jelentősen változott, és míg az első félidőben a vendégek helyzetig sem jutottak, a második játékrészben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, és néhány formás szegedi akciót is láthattak a kilátogatók.

Mégis a hazai csapat növelhette tovább előnyét, Godvár egy hazai akciót követően egy visszagurított labdából talált a kapuba (6-0). A SZAK azonban nem adta fel, s pár perc múlva Szil Tünde szerzett labdát a középpályán, három embert kicselezve kapura tört és lőtt, ám lövésébe Vidács Krisztina az utolsó pillanatban még beletette a lábát. A játékszer azonban a bal oldalon érkező Zimányi Kovács Anikó elé pattant, aki a kivetődő kapus mellett higgadtan a hálóba gurított (6-1). Ezek után több lehetőség is adódott a szegedi csapat előtt, előbb Szalai Ágnes került helyzetbe, majd Horváth Hanna lövése ment kicsivel a kapu mellé. A másik oldalon is adódtak komoly helyzetek, de a védelem most már magabiztosabban állt a lábán, és Papp Dorina, majd Zimányi Kovács révén ismét a SZAK veszélyeztetett. Újabb gól azonban már nem született, így 6-1-es végeredménnyel zárult a találkozó. Összességében reális eredmény született. A kultúráltan játszó, és a párharcok jelentős részét megnyerő bajnokesélyes még foghíjasan is magabiztosan gyűjtötte be a három bajnoki pontot az idény eleji formát mutató szegedi alakulattal szemben. Az első félidőre nagyon rányomta bélyegét a védelem bizonytalankodásaiból gyorsan bekapott három elkerülhető gól, amely megmutatta, hogy a védekezésen bőven van még csiszolni való. A csapat tartását mutatta, hogy hatgólos hátrányban sem omlott össze, és a második félidőt sikerült döntetlenre hoznia egy jóval erősebb ellenféllel szemben. A sorsolásnak köszönhetően az első három fordulóban a tavalyi három dobogóssal találkozik a szegedi együttes, így az Astra elleni nyitómeccs után most augusztus 18-án, szombaton, 14 órától az előző idény ezüstérmese, a jó erőkből álló szombathelyi Viktória érkezik majd a Felső Tisza parti stadionba.

Női labdarúgó NB I 1. forduló:

Astra-Bíró-Kert FC - Szegedi AK 6-1 (5-0) Budapest, Csepel Hungary Club '94 SE Sporttelep, 100 néző. Vezette: Almási, Tóth Sz., Zsiga. Astra: Oláh (Bocsárdi 46') - Pintér, Kakuszi (Mercz 72'), Vidács, Molnár J., Szekér, Jakab, Benkő, Godvár, Megyes, Szabó B. Vezetőedző: Dombó János. SZAK: Gula (Németh Zsa. 46') - Kardos, Miklós, Dudás (Harcel 70'), Németh Zsó., Szalai, Horváth H., Szil, Lipták (Papp D. 53'), Zimányi Kovács, Baksa. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Gól: Godvár (9', 61'), Szekér (11'), Megyes (22', 44'), Jakab (32'), ill. Zimányi Kovács (62'). Sárga lap: Jakab (85'), ill. Kardos (16'), Papp D. (58'). Dombó János: "Döcögősen indult a szezon! Ugyan nem jó játékkal, de magabiztosan győztünk!" Cserenkó Szabolcs: "Két ellentétes félidőt produkáltunk. Az első katasztrófális 45 perc után volt tartás a csapatban, amit a második félidőben elért 1-1 hűen tükröz, erre lehet alapozni! A több gólos vereség ellenére voltak pozitív dolgaink egyénileg és csapatszinten egyaránt. Nem feltartott kezekkel várjuk jövő hét végén a szombathelyi lányokat! Gratulálok az Astrának a győzelemhez!"