Labdarúgás: kivégezték a HFC-t Dunaharasztiban

2012. augusztus 27., hétfő

Három kiállítás, egy megadott lesgól és a második félidőbeli botrányos játékvezetés hazai sikert "eredményezett" a Dunaharaszti MTK - Hódmezővásárhelyi FC NB III-as bajnoki mérkőzésen.

Már a 2011 őszén is megtapasztalhatta a vásárhelyi együttes, hogy nem könnyű pontot hozni Dunaharasztiból. Akkor

Bárkányi Bálint

szabályos egyenlítő találatát érvénytelenítette

Viczián

asszisztens téves beintése alapján

Takács Tamás

játékvezető. Vasárnap délután szinte kísértetiesen megismétlődött az egy évvel ezelőtti eset, most

Kőrösi János

játékvezető vállalt főszerepet a hazaiak ismételten 2-1-es - erősen vitatható - sikerében. A találkozó egyértelmű esélyesei az elmúlt évben bajnokságot nyert hazaiak voltak, így a vásárhelyiek az esélytelenek nyugalmával, de egyáltalán nem feltartott kezekkel készülődtek az erőpróbára. A 10. percben a hazaiak döbbenetére megszerezte a vezetést a HFC. Egy szöglet után

Boros

fejelt kapura, amely kipattant a hazai védőkről, de a vásárhelyi védő a kipattanót nagy erővel bombázta a harasztiak kapujába, 0-1. A folytatásban a hazaiak a sorra megítélt szabadrúgások utáni beívelésekkel próbáltak egyenlíteni, míg a vendégek néhány ígéretes kontrát vezettek, de mindkét oldalon érintetlenek maradtak a hálók. Szünet után meccslabdát hagytak ki a vendégek, amikor

Gazsó

lövése néhány centiméterrel zúgott el a hosszú sarok mellett. A folytatásban nem sokat változott a játék képe, ám az egyenlítő gól döbbenetes körülmények között született.

Harangozót

lekönyökölték a hazai védők, a játékvezető megállította a játékot, de nem engedte be az ápolásra készülő vendégszemélyzetet a pályára, sőt a játékvezetői labdát a hazaiak futballistája elé ejtette. A harasztiak előre ívelték a játékszert, ahol az óriási lesen álló hazai támadó elől

Kovács

kapus még elütötte a labdát, de pont

Kovacsik

elé, aki a kapuba lőtt, 1-1. A gól alaposan megzavarta Antalékat, és ezt kihasználva egy keresztlabda után

Mészáros

került kihagyhatatlan helyzetbe, 2-1. A folytatás maga volt a kivégzés a vásárhelyiek számára, előbb a csereként beállt

Varga Leventét

- aki először mezhúzásért kapott sárga lapot - a játékvezetői jelentés szerint "ellenfele felelőtlen buktatásáért" Kőrösi kiállította, majd a 89. percben egy újabb leshelyzet elengedése után a játékvezető a reklamáló Kovács Krisztián kapust, illetve a csapatkapitánya kiállítását nehezményező

Kökény Tamást

is zuhanyozni küldte.

Az NB III Alföld csoport 2. fordulójában:

Dunaharaszti MTK - Hódmezővásárhelyi FC 2-1 (0-1).

Dunaharaszti, 150 néző. Vezette: Kőrösi János.

DMTK:

Vasvári - Lázár Sz., Ughy M., Rétsági, Dallos, Grimm, Kovacsik, Németh G., Dabasi, Mészáros D. (Kerezsi 88'), Miholics (Rebecsák 78'). Edző: Króner Péter.

HFC:

Kovács K. - Juhász I. S., Antal K., Boros, Marton, Varga M., Hanyecz H. (Varga L.), Kökény T., Gazsó (Kovács V.), Klimaj, Harangozó (Gábor V. 90'). Edző: Szűcs Róbert.

Góllövők:

Kovacsik Tibor (57'), Mészáros Dániel (61'), ill. Boros Ádám (10').

Kiállítva:

Varga Levente (81'), Kovács Krisztián (89'), Kökény Tamás (89'). Szűcs Róbert:

"Legalább egy, de lehet, hogy három ponttól fosztott meg bennünket az inkorrekt játékvezetői hármas."