Labdarúgás: a végén kapott ki Makón az Algyő

2012. július 27., péntek

A pénteki felkészülési mérkőzések dömpingjében az NB III-as Makó gárdája két nap alatt második meccsét vívta, a csütörtöki NB II-es Békéscsaba elleni derbi után ezúttal a megyei I. osztályban vitézkedő Algyő volt a rivális.

Puskás Csabáék csütörtökön a Békéscsabai Előre gárdáját látták vendégül, s nemcsak hogy az első félidőben tartották a lépést az NB I-es álmokat dédelgető másodosztályú viharsarki alakulattal, de a második játékrészben, az 50. percben

Horváth Károly

révén még egyenlítettek is - igaz, ezt követően felpörögtek a lila-fehérek, és bedarálták alsóbb osztályú ellenfelüket (1-5). Péntek délután az Algyő megyei első osztályú csapata látogatott Makóra a soron következő felkészülési találkozón. A hazaiak szempontjából jól indult a meccs, hiszen már az első tíz percben előnybe kerültek, miután egy lyukra futtatás során

Horváth Gábort

indította

Bánóczki Dániel

, a támadó pedig köszönte szépen a passzt, majd a kijövő kapus felett átemelte a labdát (1-0). Az első félidő hátralévő részében mindkét csapat számos gólhelyzetig eljutott, szépen kidolgozott akciókat is láthatott mindkét fél részéről a kilátogató publikum, ám újabb találat nem esett. Aztán a második játékrészben egy jobb oldali akció végén a beadásra remekül érkező

Hegedűs Tibor

, kissé váratlanul, bokából ellőtt labdája révén egyenlíteni tudott a cseppet sem alárendelt szerepet játszó alsóbb osztályú gárda (1-1). Nem hagyták azonban ezt annyiban a makói focisták, s rövidesen

Magyar György

remek passzal hozta helyzetbe

Mátót

, aki lefordult védőjéről, majd a hosszú sarokba lőve ismét a hazaiakat hozta előnybe (2-1). Ám nem adta fel az Algyő!

Makai

ugratta ki rövidesen Hegedűst, aki középen egyedül vezethette a kapusra a labdát, majd higgadtan gurított mellette a kapuba (2-2). A második játékrészre is jellemző volt, hogy többször is újabb és újabb gólokat lőhettek volna a felek, ám kisebb pontatlanságok, vagy egy-egy bravúros védés útját állta a kísérleteknek. A lefújás előtti pillanatokban aztán az algyőieknek volt kevésbé szerencséjük, amikor egy újabb lyukra futtatást követően Mátó kapott forintos labdát, s nem habozott, hanem kilőtte a felső sarkot, ezzel kialakítva a 3-2-es végeredményt és megszerezve a hazai győzelmet egy küzdelmes és izgalmas találkozón.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Makó FC - Algyő SK 3-2 (1-0)

Makó, 100 néző. Vezette: Kasza László.

Makó:

Szalkai - Halász, Czibere, Varga Cs., Horváth G., Nezdjan, Horváth K., Bakos, Bánóczki D., Lázár, Erős.

Játszottak még:

Magyar, Puskás, Zámbori, Gellér, Máté, Tóth A, Kulacsik, Bány, Tóth Z.

Bány Tamás.

Algyő:

Udvari - Koza, Sebők, Gonda, Daróczi, Takács, Pataki, Fejes, Bella, Hegedűs, Hadár.

Szűcs (kapus), Gábor, Makai, Balogh N., Farkas.

Takács Zoltán.

Mátó 2, Horváth G., ill. Hegedűs 2. Bány Tamás:

"Két nap alatt két meccset játszottunk, csütörtökön a Békéscsabával egy húzós meccset, ez kicsit a lábakban maradt, fáradtan játszottunk. A fáradtság és a gyenge játék ellenére nagyon sok helyzetet kidolgoztunk, ezek kihasználásán igyekszünk javítani a továbbiakban."

Takács Zoltán:

"Ha úgy fogalmazok, hogy egyenrangú ellenfelei voltunk a Makónak, akkor még keveset mondtam! A játék minden elemében felvettük a versenyt ellenfelünkkel. Teljesen nyílt mérkőzést vívtunk, akár mi is nyerhettük volna a meccset, de a végén a hazaiaknak volt szerencséjük. Nagy melegben játszottunk, jó pályán, jó ellenféllel szemben, a találkozó pedig elérte célját. Jóllehet, az eredmény ilyenkor másodlagos, és a terhelés a lényeg, azonban az mindenképp pozitív, hogy egy magasabb osztályú ellenféllel szemben számos helyzetet ki tudtunk alakítani. "