Kosárlabda: megmaradt a Kosársuli esélye a visszavágóra

A kecskeméti első mérkőzés után megmaradt az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli esélye arra, hogy a pénteken fél hétkor a Hódtói Sportcsarnokban lejátszandó visszavágón összesítésben legyőzze vetélytársát.

Valószínűleg mindkét gárda előkelőbb helyezésre számított a bajnokság kezdetén, de végül is a kecskeméti főiskolásoknak és a vásárhelyi kosársulisoknak idén csak az NB I/B 13. helyezéséért való megmérettetés maradt az utolsó erőpróba. A hétvégén lejátszott első mérkőzést rendkívül szokatlan időpontban, 13 órai kezdéssel játszották a csapatok és ez nem tett jót sem a színvonalnak, sem a nézőszámnak, hiszen mindössze 20 (!) néző ült a lelátón.

Az első negyed hihetetlenül gyenge játékot hozott, amiből az utolsó másodpercekben dobott szerencsés kosarakkal mégis a hazaiak jöttek ki jól (10. perc: 18-11). A második negyed eleje sem hozott sokkal jobb játékot. Elhúzott a Kecskemét (27-15), de Czibere tripláival és a Kukla – Schéda centerpáros remek játékával fel tudtak zárkózni a vendégek (29-25). Amíg a főiskolások végtelenül egyszerű, de precíz támadásokból szerezték pontjaikat, addig a vásárhelyi irányítók – Vejinovics és Szilágyi – egymást múlták felül az eladott labdák és a rossz döntések tekintetében, így védekezésben nagyot kellett küzdenie a vendégeknek, hogy ne kerüljenek tetemes hátrányba (20.perc: 34-28).

A második félidő elejét ebéd nélkül is átszieztázta a Kosársuli (47-31), de az időkérés és a cserék ezúttal újra segítettek a talpra állásban (47-41). Sajnos a vásárhelyi irányítók továbbra is szinte csak hibáztak és ráadásul a zónavédekezés sem jött be a vendégeknek (61-44). Vissza is álltak emberfogásra a kék-sárgák, támadásban pedig Schéda betörési bizonyultak eredményesnek, így némileg ismét csökkent a hátrány (61-49), de a negyed utolsó percében Schéda válla megsérült, és nem is tudott már visszatérni a pályára. A záró negyedben Czibere és a végére belelendülő Vas Péter kosaraival sikerült tíz pont alá csökkenteni a különbséget, így megmaradt ugyan a Kosársuli reménye arra, hogy a hazai visszavágón kiharcolja a 13. helyet, ehhez azonban lényegesen jobb játék kell a Kecskeméten mutatottnál.

Férfi kosárlabda NB I/B, rájátszás a 13. helyezésért, 1. mérkőzés:

Kecskeméti Főiskola – EnterNet Vásárhelyi Kosársuli 80-71 (18-11, 16-17, 27-21, 19-22). Kecskemét, 20 néző. Vezette: Reisz, Domokos, Kovács N.
Kosársuli: Vejinovics 5, Kis G. 5/3, Vas P. 14/6, Mócsai 2, Kukla 10. Csere: Schéda 13, Czibere 16/12, Szilágyi 2, Grezsa 4, Czuprák. Edző: Elek András.

Elek András: ” A rendkívül szokatlan időpont ellenére jól küzdöttünk, helyenként jól is játszottunk. Nagy kár, hogy irányítóink ezúttal az ellenfelet segítették, 18 eladott labdával nem lehet meccset nyerni.”

A lehetőség bent maradt tét nélkül, a lehetőség adott téttel

A jövőt építeni érkezett az Európa-bajnokságra a magyar férfikézilabda-válogatott. A jövő pedig elkezdődött a malmői csodával.

Fogyatékkal élő gyerekeket lát vendégül a szegedi jégkorongcsapat

Január 27-én, hétfőn a szegedi műjégpályán.

Nyolcgólos vereséggel ért véget a malmői csoda

A magyar férfikézilabda-válogatott 34-26-ra kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában és ezzel a csoport negyedik helyén végzett.