Labdarúgás: Csongrádon maradt az ásotthalmi aranyesély? + FOTÓK

2012. május 12., szombat

A 2010-es bajnok négyet rúgott az idei aranyaspiránsnak. Szűcs Krisztiánéknak ezúttal semmi sem jött össze: két kapufa, kihagyott büntető és két piros lap sújtotta őket.

A megyei I. osztály 28. fordulójában:

Csongrád TSE - Ásotthalom TE 4-1 (3-0).

Csongrád, 300 néző, vezette: Barta Gábor.

Csongrád:

Bíró - Bodor, Török, Lajos, Boldizsár, Zsigó (Lekrinszki 66'), Lévai, Szeles, Sarusi (Sándor 89'), Molnár I. (Bertók 61'), Nagy Á. Vezetőedző: Keller Mihály.

Ásotthalom:

Ábrahám - Vastag B., Vastag Sz., Bárdosi, Németh, Pataki, Kothencz, Szlobodnyik (Papp R. 49'), Hatvani (Tari T. 67'), Baji R., Szűcs K. Vezetőedző: Hevesi Tibor.

Gólszerző:

Nagy Á. 2 (18', 48'), Molnár I. (8'), Lévai M. (23'), illetve Baji R. (67')

Kiállítva:

Szeles D. (90'), illetve Vastag B. (45'), Tari T. (92') Keller Mihály:

"Fegyelmezett játékunkkal megérdemelt győzelmet arattunk. Végre kiszolgáltuk a hazai közönségünket."

Hevesi Tibor:

"Ezzel a produkcióval tönkretettük az egész évünket, teljesen szétestünk fejben. Gratulálok a Csongrádnak."

94. perc:

VÉGE! A látványosan játszó, fiatal Csongrád megérdemelten győzött. Ha ez az együttes így fejlődik tovább, a következő szezonban még többre lehet képes! Az Ásotthalomnak ezen a napon semmi sem sikerült, így komoly lépéshátrányba kerültek a Hevesi-legények az aranyért folytatott harcban. Ugyanakkor biztosak lehetünk benne, nem fogják feladni, hiszen hat forduló alatt ezért még sok minden történhet!

92. perc: PIROS LAP! Újabb kakaskodás, úgy látszik, mindkét félidő ezzel zárul... Könyöklésért Tari Tamást állította ki a bíró, eddig tartott a létszámegyenlőség... 90. perc: PIROS LAP! A csongrádi Szeles Dánielt második sárgával kiállította a játékvezető. Létszámban tehát kiegyenlítődtek a felek... 89. perc: Sarusi helyére Sándor László érkezett a hazaiaknál. 87. perc: Baji Renátó 13 méterről tüzelt a rövid sarokra, Bíró gyönyörűen ütötte ki. 86. perc: Szép megoldások mezőnyben itt a hajrában, kevesebb veszéllyel, mint korábban. A fáradtság érezhető már a játékoson, egyre több a hiba a csongrádi akciókban, ami korábban nem volt jellemző. 81. perc: Abszolút kiegyenlített játékot láthatunk, s még mindig izgalmas a mérkőzés. Nagy Ádám ebben a pillanatban egyedül ugrott ki a jobb oldalon, lövés helyett azonban ezúttal az átadást akarta választani, ami viszont nem sikerült, a labda elgurult a kapu előtt. 76. perc: Bertók remekül ment el a bal szárnyon, ám a befejezésre elfogyott az erő, gyatrán lőtt az oldalhálóba. Egyébiránt jobbára az ásotthalmi lábakon vándorolt a labda az elmúlt percekben az árnyékosabb hazai térfélen, a csongrádi védelem azonban magabiztosan áll a lábán. 70. perc: Tizenegyest rontott az Ásotthalom! Patakit faultolták a tizenhatos sarkánál, a bíró határozottan ítélt büntetőt. Szűcs Krisztián állt a labda mögé, de gyengén rúgta meg, s nem is helyzete jól, a balra vetődő Bíró kapus így viszonylag könnyedén hárított. 67. perc: GÓÓÓL 4-1! A kihagyott helyzetet most megbüntették a látogatók, akik megszerezték a becsületgólt. Baji Renátó mellett vett át egy a tizenhatoson belülre löbbölt labdát, s 8 méterről bombázott a hálóba. Közben Hatvanit Tari Tamás váltotta a vendégeknél. 66. perc: Zsigó helyett Lekrinszki érkezett a Csongrádba. Kimaradt egy hatalmas lehetőség is: Bertók passzával Nagy Ádám lépett ki, kissé kisodródott, lövését lábbal védte az ásotthalmi portás. Talán a visszagurítás ezúttal hasznosabb lett volna, hiszen Bertók okosan követte az akciót... 62. perc: Nincs szerencséje az Ásotthalomnak! Pataki fejese a felső lécről pattant le, ez volt a vendégek második kapufája... 61. perc: Molnár Istvánt hívta le Keller Mihály mester, s a közben megérkezett Bertók Gábor kapott lehetőséget az őt góllal helyettesítő társ cseréjeként. 55. perc: Lévai távoli, lapos, nem túl erős, lövését védte Ábrahám kapus, majd a másik kapunál Bárdosi óriási ziccerben durrantott a bal kapufa mellé. Bíró szemmel verte a labdát, s ezúttal ez elégnek bizonyult, nincs meg a szépítés. 54. perc: Enyhe ásotthalmi fölény mellett Bíró kapus szórakoztatta a hazai publikumot: hangosan ordítva szaladt ki az imént kapujából, majd kiengedte a lasztit az alapvonalon túlra. Emellett több hazaadást combra vagy mellre vett a portás... 49. perc: Szlobodnyik Gábort Papp Róbert váltotta a vendégeknél. 48. perc: GÓÓÓL 4-0! Miközben cserére készült az Ásotthalom, újra betalált a Csongrád! A leshatárról nagyszerű indítással, dinamikusan ugrott ki Nagy Ádám, Ábrahám kiindult elé, ám a csatárt mindez nem zavarta, 15 méterről a jobb alsóba gurított. 46. perc: Megkezdődött a második játékrész, a hazai együttes nagyon közel áll a rangadó behúzásához. SZÜNET45. perc: PIROS LAP! Kiegyenlített játékkal teltek az első felvonás utolsó percei, majd egy szabálytalanság után heves lökdösődés támadt, a csetepaté végén pedig Vastag Balázst kiállította a játékvezető. A hazaiak megúszták sárgákkal. Az eseménydús félidőt követően pihenőre tértek a felek. Az Ásotthalom helyzete egyébként az emberhátrány és a 0-3 miatt gyakorlatilag kilátástalan... 42. perc: Válaszként egy ásotthalmi helyzet: Bárdosi Nándorhoz került a labda a tizenhatoson belül, ő kinézte a hosszú sarkot, ballal célba vette, a talán ha húsz centit tévedett... 41. perc: Lévai Mihály 28 méteres, picit balra tartó löketét üggyel-bajjal ütötte oldalra Ábrahám kapus, a csapatkapitány gyönyörűen tüzelt. 37. perc: Baji Renátó és Pataki Sándor próbálják kihasználni gyorsaságukat, egy-két húzásból álló kombinációkkal kísérleteznek, ám a védők az utóbbi percekben határozott fellépéssel állították meg őket. Igencsak magabiztos játékkal vezet a Csongrád, őrzi előnyét, éppen, ahogy a hazai drukkerek azt megálmodták (illetve a mórahalmi és a sándorfalvi szimpatizánsok). 33. perc: Zsigó László tekerhetett be szabadrúgást a jobb oldalról, a tizenhatos és az oldalvonal közötti területről. Picit mélyre sikerült, ám egy társ ismételhetett a hosszúról, a veszélyes helyzetet végül elhárította a sárga-feketék hátsó alakzata. (Közben egy olvasónk megállapította: a vendégek védelméből igencsak hiányzik az öt sárgás Rencsár József. Az állás tükrében aligha lehet vele vitatkozni.) 32. perc: Enyhe mezőnyfölényben az ásotthalmiak, akiknek mindenképpen szépíteniük kellene a szünet előtt, ha akarnak még itt valamit. Az iram némiképp alábbhagyott, Lévaiék most a biztonságot tartják szem előtt. 29. perc: Baji Renátó válaszolt azokra a kérdésekre, lefutott-e a mérkőzés: futtából, kapásból 30 méterről zúgó kapufát lőtt. Ezt követően Vastag Szabolcs magát hozta helyzetbe, ám fejesét Bíró védeni tudta. Nem adták föl a látogatók, s ez éppen így helyes! 23. perc: GÓÓÓL 3-0! Sziporkázik a Csongrád, újabb találatot ért el a 2010-es bajnok egy varázslatos akció végén. Nagy Ádám a leshatárról szökött meg, Ábrahám előbb kiindult felé, majd visszatáncolt. A gólkirályjelölt kivárt, kereste az ütemet, majd bokából gyönyörűen tálalt a belül érkező Lévai Mihály elé, a csapatkapitány pedig 1 méterről pofozta a hálóba a lasztit. Padlón az Ásotthalom, a hőség miatti ivószünetben úgy kellenek a tanácsok, mint egy-két korty víz... 18. perc: GÓÓÓL 2-0! Helyzet itt, találat ott, nagy bajban a vendégek! A villámgyors Hatvani József ötméteres hátrányból tízméteres előnyt kovácsolt, majd lapos lövését Bíró magabiztosan védte. Az ellentámadást szabálytalanság akasztotta meg 33 méterre az ásotthalmi kaputól. A szabadrúgást Nagy Ádám fantasztikus mozdulattal verte be, úgy, hogy a bal kapufáról pattant be a lefelé csapódó labda. Ábrahám hatalmasat vetődött, de nem érhette el a bogyót. 15. perc: Nagy iramú, változatos, parázs csatát figyelhetünk, átlagon felüli színvonalú az összecsapás! Molnár István egyedül húzott előre a jobb oldalon, az ötösig jutott, majd középen társat keresett, de hosszan ívelt. A helyi drukkerek megjegyezték, akár egyedül is eldönthette volna már a meccset... Az ásotthalmiak főként pontrúgásokkal kísérletezhetnek a másik oldalon, számottevő veszély azonban nem alakult ki Bíró ketrecénél. Sok a kemény ütközés mezőnyben, férfias a küzdelem a téthez méltóan. 9. perc: Kis híján itt a második: Molnár egyedül tört ki, ziccerben vezette a labdát Ábrahámra, ám ezúttal a hálóőr nyerte a párbajt. 8. perc: GÓÓÓL 1-0! Vezet a Csongrád, mégpedig egy óriási kapushibát kihasználva. Egy hazaadást ahelyett, hogy mezőnybe rúgott vissza volna Ábrahám, felpörgette, így Molnár István csaphatott le a bogyóra, elhúzta azt a portás mellett, s az üresen maradt kapuba gurított. Érdekesség, a 24 esztendős gólszerző úgy került a csapatba, hogy Bertók Gábor kislánya megbetegedett, hirtelen orvoshoz kellett szállítania, így nem lehet itt. 6. perc: A hazaiak is próbálkoznak: Nagy Ádám erőszakosan indult meg, kétszer is ütközött, másodszorra ő húzta a rövidebbet, elesett, ám a bíró kifelé ítélt szabadrúgást. 5. perc: Két ásotthalmi lehetőségről és szögletről tudunk beszámolni. Előbb Bárdosi Nándor tört be a büntetőterületen belülre, lövését Bíró hárította. A kornert kavarodást követte, melynek végén ismét sarokrúgásra mentettek a védők. 1. perc: Tiszta fehérben a hazaiak, sárga mezben, fekete nadrágban és sportszárban a vendégek, remek időben kezdődött az összecsapás. A nap az első félidőben Bíró Mihály szemébe süt majd, az Ásotthalom ugyanis térfelet választott. A Csongrád hozta játékba a labdát.

Egyre élesebb a harc az érmekért a megyei I. osztályban! Hét fordulóval a zárás előtt még hárman is szinte ugyanolyan eséllyel pályáznak a bajnoki címre. A Mórahalom 65 ponttal vezeti a tabellát a 62 pontos Ásotthalom, illetve a 61 pontos Sándorfalva előtt. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy az első két helyezett gárda egy-egy mérkőzéssel többet játszott, mint a sándorfalviak, mivel nem töltötte még le szabadnapját... Ezen a hétvégén a Sándorfalva a Szegedi VSE-t fogadja rangadón (vasárnap 17 órakor onnan is élőben közvetítünk!), a Mórahalom az Ujszegedi TC-hez látogat, míg az Ásotthalomra ugyancsak borzasztóan nehéz feladat vár a Csongrád otthonában. A megye névadó városának együttese 2010-es bajnoki címe óta komolyabb átalakuláson ment keresztül, ám továbbra is az élmezőnyhöz tartozik, 48 pontjával jelenleg a hatodik. Mindkét oldalon lesznek majd hiányzók eltiltás miatt: a Csongrádból Polyák Csabát, az Ásotthalomból Fődi Zsoltot állították ki a legutóbbi bajnokin (előbbit egy, utóbbit három meccsre meszelték el), s a látogatóknál Rencsár József ötödik sárgája is gondot okoz. A két csapat őszi csatájában 4-1-es hazai siker született. Akkor Baji Renátó (2), Pataki Sándor és Rencsár József találataira Nagy Ádám tudott válaszolni. Apropó, Nagy Ádám: a csongrádiak üdvöskéje eddig 20-szor volt eredményes a bajnokságban, amivel vezeti a góllövőlistát a korábbi koronázottak, Koncz Miklós (Kistelek) és Szőke Péter (Mórahalom) előtt, akik egyaránt 18-nál tartanak. A vendégek részéről egyébként Baji Renátó (11), Vastag Szabolcs (10) és Hatvani József (9) számít a legtermékenyebbnek. Ugyancsak 9 találatot jegyez a hazaiak másik veszélyes támadója, Bertók Gábor. A mesterlövészek listáját vizsgálva érdemes kiemelni, Bernát Péter - aki télen igazolt Kiskundorozsmára a Szeged 2011-ből - immár 13-szor vette be az ellenfelek kapuját, s ha továbbra is úgy szórja a triplákat, mint az utóbbi hetekben, lehet, hogy a végén még rá is figyelni kell...