Labdarúgás: Balogh Ádám szabadrúgása döntött Vásárhelyen

2012. április 1., vasárnap

Egy Vásárhely - Algyő labdarúgó mérkőzés mindig presztízsösszecsapásnak számít. Így volt ez szombaton délután is annak ellenére, hogy a megyei I. osztályú bajnokság 21. fordulójában a dobogóra hajtó vendég gárda csak a vásárhelyiek második csapatával mérkőzött a bajnoki pontokért.

Az időjárás kegyeibe fogadta a vásárhelyi stadionba kilátogató szurkolókat, hiszen a találkozó ideje alatti napsütés mellett a szél is alig fujdogált, így ideális körülmények között játszhatott a két gárda. Az első meglepetés a hazai szurkolókat érte azzal, hogy az NB III-as együttes vasárnap játszó keretéből - bár az utánpótlás korúak kivételével mindenki pályára léphetett volna - még a cserejátékosok sem húztak szerelést a HFC megyei csapatában. Az algyőiek sem a legerősebb összetételben szerepeltek, hiszen a sérülések mellett "sárgaság" is tizedelte a Tisza-partiakat. A találkozó elején a vendégek léptek fel támadólag, de majdnem ráfizettek, mert

Juhász II. Sándor

révén percek alatt két óriási helyzetet hagytak ki a vásárhelyiek. A hazai helyzetek óvatosabbá tették Gáborékat, mindkét csapat zártan védekezett, a kapuk sokáig nem is kerültek veszélybe. A félidő utolsó negyedórájában ismét megélénkült a játék, előbb Juhász II. beadása a kapufáról pattant a mezőnybe, majd nagy tűzijáték alakult ki a vásárhelyi kapu előtt, de

Vígh

kapus kétszer is nagy bravúrral hárított. A játékrész újabb hatalmas hazai helyzettel zárult,

Papp Dávid

átadását

Soós

ballal a kapu mellé lőtte. Szünet után sem találták a fogást Hadárék a többségében igen fiatal játékosok alkotta vásárhelyieken, nagyrészt a vendégek próbálkoztak, de szinte semmi veszélyt nem jelentettek a kapura. A kevés esemény miatt a nézők

Csamangó

játékvezető mindkét oldalon gyakran vitatható ítéleteivel foglalkoztak. Az kétségtelenül nem volt szerencsés, hogy a játékvezető egykori csapatának, az Algyőnek vezetett, illetve egykori makói játékostársa is a pályán volt. Körültekintőbb küldéssel ez a támadási felület elkerülhető lett volna. Már-már mindkét csapat beletörődött a döntetlenbe, amikor

Bogdán

ellen szabálytalankodtak a hazaiak a kapujuktól 18 méterre és a megítélt szabadrúgást Balogh Ádám nagy erővel lőtte a kapu jobb oldalába. A látottak alapján a vásárhelyiek jobb helyzetkihasználással simán nyerhettek volna a mezőnyben jobban játszó algyőiek ellen.

Labdarúgó megyei I. osztály 21. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC II. - Algyő SK 0-1 (0-0)

Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Csamangó.

HFC II.:

Vígh S. - Jesenszki, Bokor, Tóth I. J., Replyuk - Brizik-Bodrogi, Soós Z. (Tóth II. J.), Borbás Zs., Bálint D. - Juhász II. S., Papp D. (Hanga).

Dezső Ferenc.

Algyő SK:

Tombácz - Szigeti, Gábor, Orosházi, Daróczi - Takács R. (Kiss B.), Balogh N., Balogh Á., Gonda - Hadár, Farkas Sz. (Bogdán).

Takács Zoltán.

Góllövő:

Balogh Ádám

Jók:

Jesenszki, Tóth I. J., Brizik-Bodrogi, Bálint D., ill. Tombácz, Gábor, Balogh Á. Dezső Ferenc:

"Beigazolódott a régi igazság, ezt a játékot gólra játszák."

Takács Zoltán:

"Nekünk nagyon jókor jön a jövő heti szabadnap."

A felnőtt találkozó előtt játszották le a két csapat ifjúsági gárdáinak mérkőzését. A bajnokság listavezetőjeként érkezett algyőiek a három megengedett 21 éves túlkoros mellett további négy 20 éves játékost játszattak, így a HFC Akadémián nevelkedő, 16-17 évesekből álló HFC II. ellen óriási fizikai fölényben voltak és biztos esélyesnek számítottak. A találkozó azonban nem igazolta az algyőiek optimizmusát, hiszen

Horváth László

révén a hazaiak szereztek vezetést, amelyet a szünet előtt

Kapa Márk

góljával egalizáltak a vendégek. Szünet után is ügyesen játszottak a vásárhelyiek, de

Kovács László

révén fordítani tudott az Algyő. A vendégek azonban nem sokáig örülhettek, hiszen

Bella Dávid

szépségdíjas találatával egyenlített a HFC és meglepetésre ugyan, de teljesen megérdemelten szerzett pontot a bajnokesélyes ellen.