Kosárlabda: döntőben az ABCOM-Szeged + FOTÓK

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Hazai pályán is magabiztosan, ezáltal kettős győzelemmel jutott az amatőr női kosárlabda bajnokság rájátszásának döntőjébe az ABCOM-Szeged KE együttese.

A 18 ponttal nyert odavágó után formalitásnak tűnt a visszavágó mérkőzés az ABCOM-nak a PEAC ellen a rájátszás elődöntőjének visszavágóján. Lengyel Dalma triplája után a hazaiak agresszív letámadása meg is hozta a gyümölcsét, sorra adta el a PEAC a labdákat – hibáikat a szegediek kíméletlenül büntették, bár nagyon elhúzni nem tudtak. A negyed közepén egy rövid időre a vezetést is megszerezte az ellenfél, dacára a hazai fölénynek, ám az első szünetre már hétpontos előnnyel mehettek Kováts Annáék (26-19). A folytatásban állandósult a szegedi fölény, sültek a kezek is, hullottak a triplák, nőtt az előny, és gyakorlatilag el is dőlt a továbbjutás kérdése (47-33). Fordulás után sem változott a játék képe, Mészárosné Kovács Andrea csapata magabiztosan uralta a mérkőzést, s határozott jó játékukkal Pungor Krisztináék húsz fölé növelték a hazai előnyt. A végén a fiatalok is lehetőséget kaptak, s kivehették részüket a döntőt jelentő, 90-59-es, kiütéses győzelemből.