Gazdaságvédelmi akcióterv

Kézilabda: a Csurgón át vezet az út a bajnoki döntőbe

Vasárnap 17 órától vívja a bajnoki elődöntő első mérkőzését a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Az ellenfél, a szezonban immár ötödször, a Csurgói KK.

A vasárnapi, drámai küzdelemben elvesztett magyarkupa-döntő után már a bajnoki fináléba jutás a tét a Pick Szeged számára. Az ellenfelet aligha kell bemutatni bárkinek is, hiszen a többek között a tavalyi pickesekkel, Katzirz Dáviddal és Herbert Gáborral is újabb két évre szerződést hosszabbító, alapszakasz-harmadikként végző vendégekkel már négyszer találkoztak a szezonban Vadkerti Attiláék. A mérleg két győzelem, egy döntetlen és egy vereség – először a bajnokságban 36-26-ra diadalmaskodott a Skaliczki-gárda, majd a két együttes csurgói kupameccsén kellemetlen kétgólos vereségbe szaladtak Lékaiék (24-22); pár nappal később a tavaszi idegenbeli bajnokin sem sikerült nyerni (29-29), végül pedig a magyar kupa negyeddöntőjének visszavágóján itthon ismét parádézott a csapat (29-16).

Online

Vasárnap 17 órától folyamatosan frissülő, szöveges online közvetítés formájában számolunk be a Pick Szeged – Csurgói KK NB I-es bajnoki elődöntő első, szegedi összecsapásáról az újszegedi sportcsarnokból. Szurkoljanak velünk Ancsin Gáborék diadaláért!

A kiélezett küzdelemben elveszített kupadöntő után emelt fővel térhetett haza a Pick Szeged, a lefújásig komoly esélye volt a csapatnak a Veszprémmel szemben megnyerni a trófeát. Zubai Szabolcsék két nap szünet után szerdán edzettek először, készülve a bajnoki elődöntőre, melynek vasárnap délutáni, az újszegedi sportcsarnokban rendezendő első meccsen csak a legvérmesebb csurgói drukkereknek lehet reményük a csodára, a papírforma egyértelmű hazai diadalt sugall. Ha ez sikerül – miért is ne sikerülne? – akkor idegenben vár nagyobb csata a Tisza-partiakra, ám ha azt is behúzzák Miklerék, már ott is vannak a fináléban.

A 17 órakor kezdődő találkozóra a belépőjegy 1500 forint, de 2000-ért családi jegy (egy felnőtt és egy gyermek) is váltható, a pénztár 15 órától nyit.

Ancsin az év igazolása Szegeden

A handball-planet.com nemzetközi kézilabda szakportál közzétette az év igazolásinak Top 10-es listáját, melyen a Pick nyáron szerződtetett jobbátlövője, Ancsin Gábor az előkelő 9. helyen szerepel. A portál a balkezes kézist a legnagyobb magyar tehetségként említi, aki a Szegeden megmutathatta mennyi lehetőség rejlik benne, s a Bajnokok Ligája mérkőzéseken is bizonyította, hogy szép jövő áll előtte.