Karate: Zatykó Zita ezüstérmes a jubileumi ob-n

Cikkünk frissítése óta eltelt 10 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Rekordméretű, 51 klubot reprezentáló, másfélszáz harcművész alkotta mezőny indult a negyvenéves magyarországi karate hétvégi jubileumi knock-down (leütés) bajnokságán.

A budaörsi városi sportcsarnokban teltház előtt tizenkét hazai fullcontact-karate szervezet versenyzői mutatták meg tudásukat formagyakorlatban, illetve felkészültségüket küzdelemben, és törésszámokban – tájékoztatta a szövetség az MTI-t.

A nők küzdelmei során a Szeged Ichiro SE versenyzője, a tavalyi évben Csongrád megyében az év női sportolójának is megválasztott Zatykó Zita, +65 kilogrammos súlycsoportban ezüstérmet szerzett.

Eredmények:

Férfiak, küzdelem:
70 kg:

1. Rózsa Gábor (Fight Team HSE)
2. Rapi Balázs (Oyama Dojo SE)
3. Keller Tamás (Csepeli Padaván SE) és Szűcs Ádám (Victory Martfű)

80 kg:
1. Tóth Marcel (Fight Team HSE)
2. Garab Gergely (Castrum SC Kapuvár)
3. Váczi Zoltán (Budai Harcművész SE) és Wiszler Csaba (Victory Martfű)

90 kg:
1. Balogh Zsolt (Victory Martfű)
2. Pethő Gergő (Fight Team HSE)
3. Lukács Márton (Szolnoki Bajnokok SE) és Takács Roland (Pagoda SE)

+90 kg:
1. Orosz Dávid (Érdi KK SE)
2. Hacskó László (Jászberényi Yakuzák SE)
3. Kozák Péter (Castrum SC Kapuvár) és Tóth Attila (Seiken STKE)

Formagyakorlat:
1. Szabó István (Power SE Abony)
2. Tóth Attila (Tekeres SK)
3. Patyi Gergő (Érdi KK SE)

Nők, küzdelem:
55 kg:

1. Szabó Zsófia (Jászberényi Yakuzák SE)
2. Szondi Anikó (Hajdúszoboszló)
3. Tóth Bettina (Fight Team HSE) és Tátrai Kitti (Victory Martfű)

65 kg:
1. Tóth Helga (Jászberényi Yakuzák SE)
2. Körmöndi Lídia (Victory Martfű)
3. Müller Anita (Victory Martfű) és Bede Anna (Mária RTK Dojo)

+65 kg:
1. Ábrahám Edit (Harcosok Klubja Nagykőrös)
2. Zatykó Zita (Szeged Ichiro SE)
3. Misovits Boglárka (Jászberényi Yakuzák SE) és Szepesi Csenge (Sopron Kamikaze)

Formagyakorlat:
1. Bitai Melinda (Bushido SE)
2. Fodor Andrea (Fujimoto Dojo)
3. Kovács Mónika (Alba Regia SC)

Különdíjasok:
A legtechnikásabb női versenyző: Tóth Helga (Jászberényi Yakuzák SE)
A legtechnikásabb férfi versenyző: Rózsa Gábor (Fight Team HSE)
A legharcosabb női versenyző: Körmöndi Lídia (Victory Martfű)
A legharcosabb férfi versenyző: Rapi Balázs (Oyama Dojo SE)
A legjobb női törő: Misovits Boglárka (Jászberényi Yakuzák SE)
A legjobb féri törő: Balogh Zsolt (Victory Martfű)

Előző sztori

Florida felfedezése, Kossuth Lajos temetése, Puskás Öcsi születése + VIDEÓK, FOTÓK

Következő sztori

Körtvélyessy: A SZÉP kártyával nem lehet kikerülni az adózást