Hátország: Nagymágocson is győzött a SZEOL-SZVSE-ifi

Cikkünk frissítése óta eltelt 10 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Idegenbeli sikerrel folytatta szereplését az U19-es megyei I. osztályú bajnokságban a szegedi legénység.

Hágelmann Endre és Kiss Máté együttes szombaton Nagymágocson lépett pályára. A szegedi csapat már az első percektől nagy fölényben játszott, jól járatták a labdát, de a támadásaik utolsó passzai ekkor még nem sikerültek. A 15. perc után a magukra találó mágocsi csatárok kétszer is gólt szerezhettek volna a vendégvédők hibáiból, de Csanádi D. a kapuban hárítani tudott. Változatos játék után a 32. percben tizenegyeshez jutott a vendégcsapat, amelyet a csapatkapitány Horváth-Harmat Gábor váltott gólra, majd 6 perc múlva egy szép szabadrúgásgóllal már kettőre növelte a szegediek előnyét. Sportszerű, hullámzó játék alakult ki a pályán enyhe vendégfölénnyel.

A második félidőben a 64. percig kellet várni, arra hogy magabiztossá váljon a SZEOL-SZVSE sikere, ekkor Dávid Róbert egyéni akció végén szépen gurított a hosszú sarokba. A 67. percben szintén ő volt eredményes, Horváth Cs. a védők mögé emelt labdáját szép mozdulattal kapásból lőtte a kapuba. Ezt követően az U17-es csapat játékosa, Szántó Dániel lőtte be a már-már szokásos gólját, ezzel beállítva az 5-0-s végeredményt!

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 22. fordulójában:

Nagymágocs SE – SZEOL-Szegedi VSE 0-5 (0-2). Nagymágocs, vezette: Bálint Attila.
Nagymágocs: Czene B. (Bodrogi Gy.) – Czene M., Karai M. (Molnár A.), Simondán K., Deák A. – Plentner F. (Varga B.), Harsányi G., Erdélyi S. (Paczuk M.), Tóth Cs. – Annus J. (Danka D.), Farkas K. Edző: Gila László.
SZVSE: Csanádi D. – Báló M. (I. Dursun), Horváth-Harmat G., Bálint D., Csekő A. – Papp D. – Törköly T., Varga R. (Szántó D.), Bakai P. (Horváth Cs.), Dávid R., Kiss Á. (Kozma Gy.). Edző: Hágelmann Endre, Kiss Máté.
Góllövők: Horváth-Harmat G. és Dávid R. 2-2, Szántó D.
Jók: Plentner, Harsányi, illetve Horváth-Harmat G., Bálint D., Csekő A., Dávid R.

Hágelmann Endre: “Egyszerű játék a foci, ha a fejekben rend van, a nehezebb mérkőzés is játékká válik, és gólokban mutatkozik a különbség! Sportszerű mérkőzésen jó ellenfél ellen sikerült győzni.”

A bajnokság állása:

# Név MSZ GY D V LG KG GK P
1. Tápé 21 16 1 4 46 18 28 49
2. Algyő 20 14 3 3 82 27 55 45
3. Sándorfalva 19 16 0 3 89 16 73 44(-4)
4. Szegedi VSE 19 15 3 1 76 15 61 44(-4)
11. Csanádpalota 21 7 2 12 30 57 -27 23
12. Mindszent 21 5 4 12 30 60 -30 19
13. Kiskundorozsma 21 5 2 14 49 58 -9 17
14. Ásotthalom 21 4 3 14 30 94 -64 15
15. Balástya 19 3 2 14 23 71 -48 11
16. Kiszombor 21 3 3 15 26 107 -81 11(-1)
17. Ujszegedi TC 21 2 2 17 25 52 -27 8

Megye I-es tippbajnok: Hadár Attila 18 pontos